Yapı Kredi, Türkiye’nin en iyi bankacılık grubu seçildi

Yapı Kredi, dünyanın en saygın finans yayınlarından World Finance tarafından gerçekleştirilen ‘2012 Bankacılık Ödülleri’ değerlendirmesinde, “Türkiye'nin En İyi Bankacılık Grubu” seçildi.
World Finance’in üst düzey yöneticilerinin de yer aldığı okuyucuların oylarıyla seçilen Yapı Kredi, "müşteri ilişkileri optimizasyonu-iyileştirmesi", "yenilikçi kültürü ve esnekliği", "rekabette ve sektörde liderliği", "coğrafi yaygınlığı", "kendisini geliştirmesi", "ürün çeşitliliği" ve "medyada olumlu yer alması" gibi kriterlere göre değerlendirildi.
Ödülle ilgili açıklama yapan Yapı Kredi Başkanı Faik Açıkalın, "Bankacılıkta attığımız sağlam adımların, dünya çapında farkındalık yaratarak ödüllendirilmesi, hem Yapı Kredi hem de Türk bankacılık sektörü adına son derece mutluluk verici. Türkiye'den tek bir bankaya verilen bu ödüle layık görülmek ve ortaya koyduğumuz başarının uluslararası finans çevrelerince de teyit edilmesi bizi ayrıca gururlandırıyor. Yapı Kredi olarak, her zaman daha iyisini hedefleyen hizmet anlayışımızı ve sürdürülebilir büyüme stratejimizi önümüzdeki dönemde de devam ettireceğiz. Bu başarıya ulaşmamızda büyük rol oynayan tüm Yapı Kredi çalışanlarına da bu vesileyle bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu. Yapı Kredi, 2010 ve 2011 yıllarında World Finance tarafından ‘Bankacılıkta Mükemmelik Ödülleri’ değerlendirmesinde “Türkiye'nin En İyi Bankası” seçilmişti.