LG ürünlerine bir ödül de IDSA’dan

LG, tasarım alanında gerçekleştirdiği atılımlar sayesinde 2012 ev eğlencesi ürünleriyle IDSA (Industrial Designers Society of America-Amerika Endüstriyel Tasarımcılar Derneği) tarafından ödüllendirildi.
LG Electronics, IDSA (Industrial Designers Society of America-Amerika Endüstriyel Tasarımcılar Derneği) tarafından birden fazla IDEA Ödülü’nün (International Design Excellence Awards-Uluslararası Tasarım Mükemmeliyet Ödülü) sahibi oldu. Ödüller LG’nin 55 inç OLED TV ve sihirli kumandaya sahip Cinema Smart TV ürünlerine geldi. LG Electronics, bu yıl içinde Red Dot ve iF tasarım ödüllerinde de önemli bir başarıya imza atarak birçok ürünüyle ödüle değer görülmüştü.
İlk kez CES 2012’de tanıtımı yapılan ve dünyanın en ince 55 inç OLED TV’si olma özelliğini taşıyan ürün, Seul’deki Dünya BT Sergisi etkinliğinde ‘Çoklu ortam Teknolojisi’nde Kore Cumhuriyeti Başkanlık’ Ödülü’nü almaya hak kazandı. 4mm, kağıt inceliğinde çerçeveye sahip LG 55 inç OLED TV, ileri düzeyde görüntü kalitesi sunuyor. Ürünün 4 renk piksel teknolojisi renklerin canlılığını arttırırken üç renkli RGB teknolojisinden farklılık gösteriyor. Bu teknoloji daha az katmana gereksinim duyuyor ve LG TV’nin daha ince ve hafif olmasına olanak tanıyor. 4 renk piksel teknolojisi, yarış araçlarında ve uçaklarda tercih ediliyor.
LG Cinema 3D Smart TV 2012 ürünlerinin en ilgi çekenlerden LM8600 modeli, neredeyse gözle görülmeyecek kadar ince çerçeveye ve özel bir tasarıma sahip. Ürün, bu yılın Mart ayında Red Dot tasarım ödülüne değer görülmüştü. LG’nin yeni sihirli kumandası ise; Smart TV, kablo, uydu ve ‘IPTV set-top box’ını tek bir kumandada birleştirerek oturma odasının karmaşasına son veriyor. Kullanımı ve tutuşu çok rahat olan kumanda, keyifli bir 3 boyutlu sinema 3D Smart TV deneyimi sunuyor. Ses, döndürme, işaretleme ve gösterme olmak üzere dört konumda kontrol sunan ve kavisli tasarımıyla kullanıcının elini kavrayan sihirli kumanda, tuşlarla kontrol edilen klasik kumandaların yerini alıyor. Kumanda bulunan 3D tuşu ise, 2 boyut içeriği 3 boyuta çeviriyor.
IDSA (Industrial Designers Society of America-Amerika Endüstriyel Tasarımcılar Derneği) tasarım alanında dünyanın en eski ve geniş çaplı, üye bazlı topluluğu olma özelliği taşıyor. IDSA, IDEA ödülünü (International Design Excellence Awards-Uluslararası Tasarım Mükemmeliyet Ödülü) her yıl düzenli olarak veriyor.