“Teknoloji aksesuarlarında dünya markası oluşturabiliriz”

Marka Teknoloji Genel Müdürü Ufuk ALTAY, teknoloji üretemesek de teknoloji aksesuarlarında dünya markası oluşturabileceğimizi belirterek, yerli üretimin desteklenmesini istiyor.
2007 yılından bu yana BT-Bilişim Teknolojileri aksesuarları üreten ve satışa sunan Marka Teknoloji, diz üstü bilgisayar çantası, tablet bilgisayar ve GSM telefonu kılıfı gibi teknoloji aksesuarlarını kaliteli ve uygun fiyata tüketiciye sunuyor. Marka Teknoloji Genel Müdürü Ufuk ALTAY, teknoloji üretiminde geç kalan Türkiye’nin teknoloji aksesuarları konusunda iddialı olabileceğini belirtiyor. “Tekstil geçmişi olan ve bu alanda başarılı markalar oluşturan bir toplumuz. Bu deneyimimizi ve altyapımızı teknoloji aksesuarları konusunda da kullanmalıyız” diyen ALTAY, Marka Teknoloji’nin bu felsefe ile hareket ettiğini belirtiyor.
Uluslararası markalarla rekabet edebilecek kalitede ürünler üretebileceğimizi vurgulayan ALTAY, tüketicilerin ve sektörün de buna inanması ve yerli markaları desteklemesini bekliyor. “Devletten teşvik beklemiyoruz. Tüketiciler ve sektör bize inanır ve desteklerse, önce yerel pazarda güçleniriz ve uluslararası pazara da bu güçle açılabiliriz. Özellikle Uzakdoğu markalarına baktığımızda bu şekilde güçlendiklerini görüyoruz. İnanıyoruz ki teknoloji aksesuarları alanında Türkiye birden fazla marka ile uluslararası pazarda önemli bir oyuncu olabilir” dedi.
Marka Teknoloji, M&W, LuceBianca ve CaseBULL markaları altında teknoloji aksesuarları geliştiriyor ve satışa sunuyor. M&W markalı diz üstü bilgisayar çantaları kaliteli, uygun fiyatlı ve çok seçenekli modelleri ile tüketicilerin beğenisini topluyor. Luce Bianca markası altında ise GSM telefonu aksesuarları yer alıyor. Şirketin yeni markası CaseBULL ise, tablet bilgisayar aksesuarları geliştirmek üzere oluşturuldu. Şu anda yerel pazarda bölge dağıtıcıları ve mağazalar ile tüketicilere ulaşan Marka Teknoloji, tüm markalarını uluslararası pazara da açmayı hedefliyor. Yerel pazarda daha fazla noktada ürünlerinin satışa sunulmasını planladıklarını ve buna göre çalışma yaptıklarını söyleyen ALTAY, “Böylece daha fazla tüketiciye ulaşmayı planlıyoruz. 2023 Hedeflerimiz doğrultusunda, teknoloji aksesuarları alanında, Türkiye’nin “marka”sı olmayı hedefliyoruz” dedi.