Özlem Koçdar Samsung Türkiye Kıdemli Pazarlama Müdürü pozisyonuna getirildi

17 Temmuz, İstanbul - Samsung Electronics’de Beyaz Eşya Ürün Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Özlem Koçdar; Kıdemli Pazarlama Müdürü unvanı ile Samsung Türkiye Pazarlama ve İletişim bölümlerinin yöneticisi olarak atandı. Koçdar bu yeni pozisyonunda Samsung GSM telefon, görüntü ve ses sistemleri, BT-Bilişim Teknolojileri ürünleri, beyaz eşya, ve fotoğraf makineleri olmak üzere tüm urun gruplarının pazarlama ve iletişiminden sorumlu olacak.
15 yıllık profesyonel hayatına bilişim sektöründe satış şefi olarak başlayan Özlem Koçdar, sırasıyla Bilişim Teknolojileri, Elektronik ve Beyaz Eşya sektörlerinde pazarlama üzerine uzmanlaştı.
2005 yılından beri Samsung Türkiye Ofisi’nde görev yapan Özlem Koçdar tüketici elektroniği Satış Pazarlama Müdürü ve son 2 yıldır Beyaz Eşya Pazarlama Müdürü olarak görev yapmaktaydı. Görevi süresince Samsung Beyaz markasının yaratılması, büyük kapasite çamaşır makineleri, airwash çamaşır makineleri sınıflarının yaratılması, Türk Kadını için özel olarak geliştirilen 70cm genişliğinde buzdolabı projelerinin yaratım süreçlerini yönetti.