ZyXEL yönetilebilir akıllı anahtarlarını tanıttı

 

ZyXEL, yeni Yönetilebilir Akıllı Anahtar (Smart WebManaged Switch) 1910 Serisi’ni tanıttı.
Başta IPv6 uyumluluğu olmak üzere sektörün en kapsamlı L2 özellikleri ile donatılan yeni çözümler, ağ trafiği yönetiminde etkin ve sıra dışı bir performans sağlıyor. Dünyanın önde gelen haberleşme ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, yeni Yönetilebilir Akıllı Anahtarları (Smart WebManaged Switch) 1910 Serisi’ni tanıttı. Yüksek hızlı Gigabit Ethernet (GbE), 10GbE uplink, PoE (Power over Ethernet) teknolojisi, yönetilebilirlik özellikleri ve IPv6 uyumluluğu gibi en kapsamlı L2 özellikleri ile donatılan ZyXEL yönetilebilir anahtar çözümü, ağ trafiği yönetiminde etkin ve sıra dışı bir performans sağlıyor.
ZyXEL’in yeni 1910 Serisi, Ağ İletişimi Hizmet Kalitesi (Quality of Service – QoS) ile güvenlik ve güç yönetimini rekabetçi bir fiyat-performans oranında sunuyor. Yoğun bantgenişliğine ihtiyaç duyan IP tabanlı uygulama ve cihazların, bulut servisler, mobil bağlanabilirlik ve yeni İnternet Protokolü ile birlikte bir dönüşüm yaşadığı günümüzde, işletmeler de dinamik işleyişe sahip ve sürdürülebilir büyümeyi destekleyen akıllı ağlara ihtiyaç duyuyorlar.
MAC (Media Access Control), protokol tabanlı VLAN ve konuk VLAN gibi çeşitli VLAN özelliklerine sahip bulunan yeni ZyXEL 1910 Serisi Yönetilebilir Akıllı Anahtarlar, genel Web yönetimli anahtar özelliklerinin çok üstünde bir dizi kapsamlı ağ yönetimi özellikleri sağlıyor. Yeni ürünler, XGS1910-24/48, GS1910-24/24HP ve GS1910-48/48HP olmak üzere altı modelden oluşan geniş bir yelpazeye yayılıyor. XGS1910-24/48 modelleri yükleme için 2 ve 4 10GbE yuvalarına; GS1910-24HP/48HP modelleri ise, 24/48 PoE (Power over Ethernet) yuvalarına ve Gigabit bağlanabilirliğe sahip bulunuyor.
Kapsamlı model seçenekleri, işletmelerin büyüme ihtiyaçlarına göre performans seviyesini seçebilmelerini beraberinde getiriyor. Yeni ürünler, artan sayıda masaüstü kullanıcıya sahip olan, iş iletişiminde ve günlük operasyonlarında verimliliği artırmak için gelişmiş İnternet uygulamalarına ihtiyaç duyan küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için benzersiz çözümler olarak öne çıkıyor. Yüksek performanslı GbE ve 10GbE modeller, işletmelerin sorunsuz BT yapısına sahip olmalarını sağladığı gibi, kusursuz etkinlik ve verimlilik için arzu edilen LAN performansının yakalanmasını da sağlıyor.
PoE (Power over Ethernet) teknolojisi, özellikle maliyetlerin büyük önem taşıdığı KOBİ’ler için BT yatırımlarında ve müşterilerin yönetiminde önemli oranda yardımcı oluyor. ZyXEL’in yeni anahtarlarına IP telefonlar, IP Kameralar, Kablosuz Yönlendiriciler ya da kablosuz erişim noktaları gibi yüksek güç tüketen cihazlar bağlansa bile, kullanıcılar aşırı güç binmesi gibi sorunlar yaşamadan ağlarını en performanslı şekilde kullanabiliyorlar.
Yeni Yönetilebilir Akıllı Anahtarlar, çevre dostu bir kullanım için, güç tüketimini azaltan bir Ethernet özelliği olan IEEE 802.3az EEE standardına sahip bulunuyor. Bu sayede, Ethernet cihazları düşük güç konumunda kullanılabilirken, yüzde 70 daha az güç harcanmış oluyor.
Yönetilebilir Akıllı Anahtar 1910 Serisi, işletmelerin yeni İnternet Protokolü sürüm 6’ya geçişini kolaylaştıran ‘IPv6 Ready’ özelliğini de taşıyor. İşletmeler sadece kesintisiz, uçtan uca bağlanabilirlikle güvence altına alınmıyor, aynı zamanda IPv6 altyapısına bütünleşik daha fazla ‘peer-to-peer’ (P2P) uygulaması ile de güçlendiriliyor.

ZyXEL
1989 yılında kurulan ZyXEL, dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı konumunda. Kurulduğu günden bu yana pek çok yeniliğe imza atmış bulunan ZyXEL, 3 bin 200’den fazla çalışanı ve 70 ülkedeki merkezleri aracılığıyla 150 ülkeye çözüm sunmakta. Merkezi Tayvan’da olan firmanın küresel çapta 32 bölge ofisi ve 2 ARGE merkezi bulunmakta. Gartner ile IDC’nin verilerine göre dünyanın en büyük DSL ve küresel omurga üreticisi olan ZyXEL; Ev, Kurumsal ve Servis sağlayıcı ağ haberleşme çözümlerinde 20 kategoride 300’ün üzerinde ürün sunmakta. ZyXEL ürünleri ülkemizde 2,5 milyonun üzerinde DSL kullanıcısı tarafından tercih edilmekte. Türkiye’de toplamda 3,5 milyonu aşkın ZyXEL ürünü gerek bireysel gerekse kurumsal alanda aktif olarak kullanılmakta. Küresel BT pazarının en önemli markaları arasında yer alan ZyXEL, ülkemizdeki faaliyetlerini 2007 yılı Haziran ayından bu yana ZyXEL İletişim Teknolojileri A.Ş yerel firma olarak sürdürmekte. ZyXEL bünyesinde üst düzey servis merkezi olarak faaliyetlerini sürdüren ZyXEL Türkiye, aynı zamanda Ortadoğu ve Afrika bölgesinin servis ve destek merkezi konumunda. (www.zyxel.com.tr)