KVK, ‘ViewPad 10e’ ile tablet bilgisayar pazarına adım attı

Baykan Çallı

KVK, ViewSonic ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında, yılda 300 bin tablet bilgisayar satışı gerçekleştirmeyi hedefliyor.
Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden KVK, agresif fiyat politikası uygulaması ile tablet bilgisayar pazarında yenikliklerin önünü açmayı planlıyor. Her yerden erişim keyfini bütün kullanıcılara yaymak amacıyla gerçekleştirilen iş birliğinde fiyat politikası göze çarpıyor. 699 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcıların beğenisine sunulan ‘ViewPad 10e’, Türkiye pazarında ses getirecek.

Yaşam tarzlarına uygun ürünler
Değişen tüketici ihtiyaçlarına uygun hareket ettiklerini belirten ViewSonic Türkiye Ülke Müdürü Hasan Koçyiğit, “ViewPad 10e ürünümüz, Amerika’da en çok satan ürünler arasında yer alıyor. Biz tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarımızı gerçekleştirerek ihtiyaçları karşılamaya özen gösteriyoruz. Yenilikçi teknolojiler sayesinde öncü teknolojileri kullanıcılar ile buluşturuyoruz. KVK ile yapmış olduğumuz iş birliği ile Türkiye’de de büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz. Bu çerçevede tablet bilgisayar ailemizin yeni üyesi ViewPad 10e’yi Türkiye’nin en büyük teknoloji dağıtıcısı ve servisi KVK’nın katma değeri ile sunmaktan dolayı çok heyecanlıyız. 125’in üzerinde ülkede 25 yıllık teknoloji deneyimimiz ve güçlü dağıtım ağı ortaklarımızla ViewSonic en üst kalitedeki ürünleri uygun fiyatlarla sağlamaya devam edecek” dedi.
Görsel görüntüleme teknolojisinde dünya çapında tanınan bir lider olan ViewSonic’in, kendini sürekli yenilikçi teknoloji, ürün ve çözümler sunmaya adayan bir şirket olduğunu belirten Koçyiğit, konuşmasını şöyle sürdürdü: “ViewSonic ekran ürünlerine odaklanarak; kalite, güvenilirlik, yenilik ve müşteri hizmeti mükemmeliyeti ilkeleriyle sektörde pek çok ilke imza atıyor. ViewSonic bugüne kadar hem ürün hem de servisleriyle dünya çapında 2500’ü aşkın ödül kazanmış bir marka. Türkiye pazarına girerken hem ürünümüze hem de işbirliği yaptığımız KVK’nın sektördeki deneyimine çok büyük güven duymaktayız.”

Yüksek kalite uygun fiyat
KVK’nın servis ve servis sonrası vermiş olduğu güvenli yaklaşımın her zaman kullanıcılar nezdinde olumlu karşılandığını söyleyen KVK Genel Müdürü Özcan Ermiş, “Kaliteli hizmetimizi her zaman olduğu gibi geliştirerek sürdürüyoruz. Tüketicilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek bizim için öncelikli hedeflerimiz arasında. ViewSonic ile yapmış olduğumuz iş birliği ile tüketicilerimize son teknolojiyi uygun fiyatlarla sunuyoruz. Dünyaya baktığımız zaman tablet bilgisayarların yayılım oranının yüzde 25 civarında olduğunu, bu oranın Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de yüzde 35’ler seviyelerinde olduğu görüyoruz. Yapılan araştırmalar dünyada çapında tablet bilgisayar yayılım oranının önümüzdeki 3-4 yıl içerisinde yüzde 90’lara ulaşacağını gösteriyor. Giderek değişen ve yenilenen dünyada insanlar her yerden her şekilde bilgiye erişebilmeli. Kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırabilmek adına yenilikçi iş birliklerine imza atıyoruz. Bu kadar yeni ve inovatif bir alanda, Türkiye’deki halihazır yayılım oranı yüzde 0.1’ler seviyesinde. Bu, çok büyük bir potansiyelin varlığını ortaya koyuyor. Türkiye’deki tablet bilgisayar yayılım oranının dünya örneklerinin çok altında olmasının en önemli nedeninin, çok kaliteli bir android tablet bilgisayarın ekonomik fiyatta bulunmaması. Bugün kaliteli android tablet bilgisayarlar 1500-2000 TL arası müşteri fiyatıyla satılıyor. Bu nedenle de geniş kitlelere ulaşmıyor. Yapmış olduğumuz anlaşma sayesinde tüketiciler ile yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri buluşturuyoruz” dedi.

Ermiş: “Hedefimiz en kaliteli android tablet bilgisayar iddiasıyla 1 yılda 300 bin ürün satmak”
Kullanıcı alışkanlıklarını değiştirmekte olan tablet bilgisayarların, kalitenin yanında uygun fiyatlı olması gerektiğine dikkat çeken Özcan Ermiş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Piyasanın en kaliteli android tablet bilgisayarı iddiasıyla gireceğimiz pazarda bir yıl içinde 300 bin adet tablet bilgisayar satışı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu hedefle birlikte Türk tüketicisinin tablet bilgisayar yayılım oranını da dünya seviyelerine çıkarma amacı taşıyoruz. ViewSonic ile ortak hedeflerimiz, sadece bireysel pazarın değil, kurumsal pazarda da Viewsonic’in hem android hem Windows hem de ikisi bir arada çözümlerini sunmayı amaçlıyoruz. Ayrıca KVK ve Viewsonic olarak Fatih Projesi kapsamında da çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”
Dünya genelinde birçok kaliteli tablet bilgisayarı incelediklerini fakat ViewSonic’te karar kıldıklarını belirten Ermiş, “ KVK olarak dünyanın en kaliteli tablet bilgisayarlarını inceledik ve dünyada görüntüleme teknolojilerinin lideri olan Viewsonic tablet bilgisayarlarına yatırım yapmaya kararı aldık. Bu kararı almamızın arkasındaki etkenleri şöyle sıralayabiliriz: ‘Dünyanın teknoloji alanında referans kabul edilen pek çok yayını tarafından ViewSonic ürünleri en iyi tablet bilgisayarlar arasında gösteriliyor. Nitekim piyasadaki hiçbir tablet bilgisayarda olmayan ekran parlaklığı, son model Android 4.0 işletim sistemi, HDMI, USB ve SD çıkışlarının olması, koruyucu metal gövde, Flash Player desteği ve belki en önemlisi dünyanın en ince tablet bilgisayarlarından biri olarak mükemmel estetiği dikkatimizi çeken unsurlar oldu. Zaten tüm bu özelliklerinden dolayı Viewsonic Amerika’nın en çok satan tablet bilgisayar markaları arasında yer almaktadır” dedi.

Özel iş birliklerine 46 milyon dolarlık yatırım
Özel iş birlikleri için 46 milyon dolarlık yatırım bütçesi ile hareket ettiklerini vurgulayan Ermiş, konuşmasında: “Mart 2012’den bu güne kadar Huawei ve ZTE gibi dünya devleri ile anlaşmalar yaparak kullanıcılarımız için en iyi ürün ve hizmetleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. En son gerçekleştirmiş olduğumuz ViewSonic iş birliğimiz ile gücümüze güç katarak yolumuza devam ediyoruz. Gerçekleştirmiş olduğumuz anlaşmalar bizleri daha büyük başarılara taşıyacağı inancını taşıyorum. Bu başarılarımız müşterilerimize de kalite, güven ve performans olarak yansıyacak. KVK aynı özellikteki ürünleri benzerlerinden ortalama yüzde 20-50 arası fiyat avantajı ile tüketicilere ulaştırıyor. Üstelik bu ürünleri KVK’nın katma değer yaratan hizmet ve servis olanaklarıyla sunuyoruz. ViewPad ile KVK 24 saatte servis güvencesi, kazalara karşı güvence, KVK anti hırsız, KVK bulut, mobil güvenlik gibi pek çok servisi sunuyor” diyerek sözlerini noktaladı.

ViewPad 10e Teknik Özellikleri
9.1mm incelik
9.7 inç SuperClear IPS Ekran, 420 nits parlaklık
20 GB Depolama (4 GB dahili bellek, 16 GB SDKart hediye), 32GB’a kadar artırılabilir bellek
USB Girişi ve SD kart desteği ve HDMI Çıkışı
Android Ice Cream Sandwich İşletim Sistemi
Alüminyum Metal Alaşımlı Koruyucu Gövde
Adobe Flash Desteği
Viewscene3D 3 Boyut, Sezgisel ve Etkileşimli Ara yüz
1 GHz Cortex işlemci
3.5mm kulaklık girişi
5450mAh batarya
1.3 Milyon Piksel kamera
Bluetooth
3N ve Wi-Fi seçenekleri