Sihirli Xperia sola şimdi Türkiye’de

 

Sony Mobile Communications’ın geliştirdiği, Xperia serisinin yeni modeli Xperia sola, Türkiye’de ilk kez ve sadece Avea bayilerinde satışa sunuldu.
Dokunmadan temas özelliği ve NFC-Yakın Alan Haberleşmesi teknolojisi ile dikkat çeken Xperia sola, Sony severleri eğlenceli ve bir o kadar da büyüleyici bir dünyaya davet ediyor.
Sony Mobile Communications’ın geliştirdiği, gelecek nesil akıllı GSM telefonu anlayışını temsil eden Xperia serisinin yeni üyesi Xperia sola, üstün Sony teknolojisini ve premium eğlence anlayışını bir araya getiriyor. Türkiye’de ilk kez ve sadece Avea bayilerinde satışa sunulan Xperia sola’nın tavsiye edilen satış fiyatı ise 899 TL.
Yenilikçi dokunmadan temas (floating touch) özelliği ile ekrana dokunmadan komut vermeye ve internet sayfalarında dolaşmaya imkân tanıyan Xperia sola, kullanıcılarına sihirli bir dünyanın kapılarını aralıyor. Kullanım kolaylığı, eğlence ve yeniliklere önem veren kullanıcılar için Xperia sola, mükemmel bir akıllı telefon deneyimi sunuyor.

“akıllı etiket” ile güç ve kullanım kolaylığını bir araya getirin
NFC teknolojisine sahip olan Xperia sola, kullanıcıların günlük akıllı telefon deneyimlerini kolaylaştırabilmek için, iki adet NFC Xperia Akıllı Etiket ile birlikte sunuluyor. Xperia sola Akıllı Etiket’e dokundurulduğunda, telefon üzerinde önceden tanımlanmış ayarları ve uygulamaları aktif hale getiriyor. Her Akıllı Etiket’e onlarca komut tanımlanabiliyor ve komutlar istenildiği zaman kolayca değiştirilebiliyor.
NFC teknolojisi eşleşmesini de destekleyen Xperia sola, kullanıcılarına bu sayede akıllı telefonlarını birbirine hafifçe dokundurarak diğer NFC teknolojisine uyumlu akıllı telefonlar üzerindeki medya dosyalarını kendi telefonlarına aktarabilecek mükemmel bir bağlantı gücünün keyfini sunuyor.
3,7 inç Reality Display ekrana ve 1 Ghz çift çekirdekli işlemciye sahip Xperia sola; siyah ve beyaz renk seçenekleriyle Avea bayilerinde 899 TL’ye satışa sunuluyor.

Xperia sola’nın başlıca özellikleri

  • Web’te kolay gezinme deneyimi için floating touch (dokunmadan temas) özelliği.
  • Kutu içerisinde yer alan NFC özellikli Xperia Akıllı Etiket (SmartTag) ile hızlı komutlar.
  • 3,7 inç Mobile BRAVIA Engine teknolojisine sahip Reality Display Ekran.
  • Süper hızlı deneyim için, bir 1GHz çift çekirdekli işlemci.
  • Hafif ve yüksek sesle dinlemek için xLOUD ve 3 Boyutlu (3B) ‘surround’ ses teknolojisi.
  • Android platform 2. 3 ile sunulmakta, Android 4.0’a 2012’nin 2. yarısında yükseltilecek.

 

Sony Mobile Communications
Sony Mobile Communications, hem tüketiciler hem de profesyonel pazarlar için ses, video, oyun, haberleşme cihazları ve bilişim teknolojisi ürünleri üreten küresel bir inovasyon lideri olan Tokyo merkezli Sony Corporation’ın bir iştiraki durumunda. Sony Mobile Communications Xperia akıllı telefon yelpazesiyle Sony’nin bağlantılı eğlence deneyimleri dünyasına en üstün Sony teknolojisiyle özel ve üst düzey içerik ve hizmetlerin yanı sıra, kolay bağlantı olanaklarını da sunmakta. (www.sonymobile.com)