GALAXY S III ile benzersiz bir deneyim: Samsung Mobile PIN

 

Samsung Mobile PIN, Samsung GALAXY S III deneyimi için bir çekim noktası.
Londra'da GALAXY S III'ün doğrudan tüketicilere sunulduğu yenilikçi bir deneyim alanı olan Samsung Mobile PIN; Avrupa'daki ilk noktalardan biri olma özelliğini taşıyor. Samsung Mobile PIN, Londra'nın önemli alışveriş merkezlerinden biri olan Westfield Shepherd’s Bush'da ve tarihi Old Spitalfields Market'te açıldı. Yaz süresince Hyde Park'da ve Olympic Park içinde iki yeni PIN daha açılması planlanıyor.
Samsung, amiral gemisi akıllı telefonu GALAXY S III'ün duyuruusnu kutlamak için kendi türünün ilk örneği olan, benzersiz bir ‘pop-up’ deneyim alanı oluşturdu. Samsung Mobile PIN, sezgisel teknolojideki en ileri nokta ile doğrudan etkileşimi teşvik ederken, müşteri ve ziyaretçilere Samsung çözümlerini aktif bir şekilde tanıtıyor. PIN olgusu (İşaret Noktası) adının da çağrıştırdığı üzere, haritadaki bir işaret noktasına benzer bir şekilde, hareketli bir yer işareti fikrine dayanıyor.
Samsung Electronics Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Mobil Haberleşme Bölümü Küresel Pazarlama Başkanı Younghee Lee şöyle diyor: "Herkesi Samsung'un mobil ürünlerinin bütün temel özelliklerini tam olarak denemek ve keyfini çıkarmak üzere bu dinamik ve enerji dolu alana bekliyoruz."
PIN, Samsung'un yeni ürünü hakkında, insanı büyüleyen bir deneyim sağlarken, mobil teknolojinin günlük yaşamdaki faydalarını da vurguluyor. Müşteriler katıldıkları tanıtım gösterileri ve ürün denemeleri sayesinde Samsung'un akıllı cihazlarını tanıyacak, işlev ve hizmetleri doğrudan deneyimleyecek, uygulamaları kullanacak ve telefonlarına indirebilecekler.

Samsung Mobile PIN tasarımı
Samsung Mobile PIN, tüketicinin hayal gücüne çekici gelecek şekilde özel olarak tasarlanmış bir cam yapı olmasına rağmen, kolayca yer değiştirebilme özgürlüğüne de sahip. PIN'in, iki yönlü özel aynalı camdan üretilen duvarları, en dikkat çekici özelliklerinden biri... Cam duvarlar, dışarıdan bakıldığında Londra’nın yaşam tarzını ve zevkini yansıtırken; içeride çevrenin kesintisiz, panoramik görüntüsünün keyfine varmak mümkün. Ürün denemeleri ve sergileme amacıyla özel olarak tasarlanmış olan PIN iç tasarımı esneklik, genişleyebilme ve alanı en etkin kullanabilme olanaklarını sağlıyor.

Diğer Etkinlikler
Ziyaretçiler, PIN alanı çevresindeki GALAXY Studio etkinliği gibi başka yenilikçi etkinliklere de davetli oluyor. Kullanıcılar GALAXY S III'ü ve GALAXY Note'u uygulamalı olarak deneyimleme ve bu ürünlerin benzersiz ve eğlenceli yönlerini keşfetme olanağına kavuşuyor; ayrıca GALAXY Note kullanarak yapılacak bir çekilişe de katılma şansına sahip oluyorlar.

Samsung GALAXY S III
Tasarımında doğadan esinlenen GALAXY S III sesinizi tanıyan, ne yapmak istediğinizi anlayan ve anında ve kolayca paylaşımda bulunmanıza olanak veren bir akıllı telefon.
Bu ince ve yenilikçi akıllı telefon günlük hayatınızı kolaylaştıracak gelişmiş bir zekaya sahip. Samsung GALAXY S III'ün 4,8 inçlik HD Super AMOLED ekranında daha önce hiç görmediğiniz netlikte bir içerik bulacaksınız. 8MP kamerası ve 1,9MP ön kamerasının kullanıcılara sunduğu çeşitli akıllı kamera özelliklerinin yanı sıra, yüz tanıma ile ilgili seçenekler de her anın kolayca ve hızlı bir şekilde yakalanmasına olanak tanıyor. Samsung GALAXY S III gücünü hayatı kolaylaştıran, çok daha kullanışlı ve pratik Android 4.0, Ice Cream Sandwich işletim sisteminden alır. Sezgisel teknoloji ile donatılmış Samsung GALAXY S III, kullanıcılara eşsiz bir kişiselleştirilmiş mobil deneyim sunuyor.

Samsung Mobilers Projesi başlıyor
Almanya, G.- Kore, ABD, İngiltere gibi ülkeler başta olmak üzere dünya genelinde 30 ülkede gerçekleştirilen ve Türkiye’de de bu sene 3. kez düzenlenecek olan Samsung Mobilers Projesi için çevrimiçi başvuru süreci başladı. Üniversite öğrencilerinin Samsung’un mobil cihazlarıyla, gerçek pazarlama stratejileri gerçekleştirecekleri küresel projenin Türkiye ayağına, öğrenciler 3 kişilik takımlarını kurarak katılabilecekler.
Dünyanın lider GSM telefonu üreticilerinden Samsung Electronics’in, gençlerin pazarlama ve strateji yeteneklerini arttırmak ve onlara iş dünyası öncesinde gerçek bir deneyim yaşatmak amacıyla düzenlediği Samsung Mobilers projesine başvurular bugün başladı. 3’erli gruplardan oluşan 7 takımın sanal medya ve pazarlama yeteneklerini göstereceği yarışmaya yapılacak başvurular 8 Haziran’a kadar devam edecek.
Samsung Mobilers projesi kapsamında, seçilen takımlar Samsung’un son döneme damgasını vuran mobil ürünleri için gerçek bütçeler ile gerçek pazarlama stratejileri geliştirme fırsatı bulacaklar.
Samsung Mobilers projesi öğrencilere birçok sürpriz ve hediye sunuyor. Samsung Mobilers projesine katılan öğrenciler; Las Vegas, Londra, Dubai, Barselona gibi şehirlerde düzenlenen, dünyanın en büyük tanıtım etkinlikleri ve fuarlarına katılma fırsatı yakalayacaklar. Bunun yanı sıra, kazanan takım yılsonunda Güney Kore’de düzenlenecek toplantıda Mobilers Türkiye’yi temsil etme şansı bulacak. En iyi yarışmacıları ise, Samsung Türkiye’de staj imkanı bekliyor.
Projenin yürütücü görevini üstlenen Samsung Electronics Türkiye GSM telefonları Pazarlama Müdürü Cem Sezer; “Samsung Mobilers projesi doğrudan gençlere ulaşmak ve onların nabzını tutmak açısından bizim için büyük önem taşıyor. 3 yıl önce pilot olarak başladığımız projenin elde ettiği başarı bize çok gurur veriyor. Bu yıl Türkiye’nin dört bir yanından başvuru kabul etmemiz de, projenin başarısının bir kanıtı. Geleneksel ve sanal medya pazarlamalarını bir araya getirdiğimiz Samsung Mobilers’ta, öğrencilerin, teorik eğitimin çok ötesine geçerek, bire bir profesyonel dünyada var olmalarına olanak tanıyoruz. Her yıl, küresel sıralamalarda da başarılar elde eden Türkiye’den, bu yıl da çok yaratıcı projeler çıkacağına inanıyorum” dedi. Pazarlama, etkili sayısal medya kullanımı, teknoloji ve haberleşme konularında çeşitli eğitimlerin de verileceği ve yılsonuna kadar sürecek olan Samsung Mobilers projesi süresince, belirlenen konu üzerine en etkin projeyi hayata geçiren ve en çok kişiye ulaşmayı başaran takım kazanıyor. Samsung Mobilers projesi başvuruları (www.samsungmobilers.com) sitesi üzerinden kabul edilecek.