Yellow Medya’dan firmalara özel Twitter hesabı oluşturma hizmeti


 

Facebook’la birlikte en çok kullanılan sosyal ağlar arasında yer alan Twitter, hedef kitlesine doğrudan ve anında ulaşmak isteyen firmalara önemli fırsatlar sunuyor.
Yerel arama alanındaki uzmanlığını sosyal ağlara taşıyan Yellow Medya, firmalara sunduğu kapsamlı Twitter hesabı oluşturma hizmeti ile potansiyel müşterilere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmenin yanı sıra, firma iletişimini farklı bir kanaldan yürütme fırsatı sağlıyor.
Türkiye, yoğun bir şekilde Twitter kullanan ülkeler arasında yer alıyor. Facebook’la birlikte en çok kullanılan sosyal ağlar arasında yer alan Twitter, hedef kitlesine doğrudan ve anında ulaşmak isteyen firmalara önemli fırsatlar sunuyor. Firmalar ürün ve hizmetlerinin yanı sıra, sundukları fırsatları da ‘tweet’leyerek takipçilerine duyurabiliyor. Takipçiler firma ile ilgili ‘tweet’ler yazdıklarında ya da firmanın ‘tweet’lerini kendi takipçileriyle paylaştıklarında oluşan zincirleme etki, firmanın çok sayıda potansiyel müşteriye kolayca ve dakikalar içinde ulaşmasına yardımcı oluyor. Tüm bunlara ek olarak, firma, Twitter sayfasını müşteri hizmetleri kanalı gibi kullanarak iletilen ya da marka hakkında yazılan soru ve yorumları yanıtlayabiliyor; bu da müşteri memnuniyetinin artırılmasında önemli bir rol oynuyor.
Yerel arama alanındaki uzmanlığını sosyal ağlara taşıyan Yellow Medya, firmalara sunduğu Twitter hesabı oluşturma hizmeti ile potansiyel müşterilere kolayca ulaşma fırsatı sağlıyor. Twitter için özelleştirilmiş firma logosu, arka plan görseli ve profil oluşturulmasından, hesap açılışında yeni takipçiler kazandırılmasına kadar birçok avantaj, Yellow Medya tarafından sunulan hizmet kapsamında yer alıyor.
Yellow Medya, oluşturduğu Twitter hesabında yer verdiği temel firma bilgileri ile bilinirlik ve farkındalık yaratırken, firma adreslerinin ve hizmet verilen bölgelerin tanıtımını da yaparak müşterilerin firmaya daha kolay ulaşmasına yardımcı oluyor. Varsa, firmanın Net günlüklerinin takipçilerle paylaşılması ve takipçilerin yönlendirileceği diğer Web sayfalarının bağlantılarının eklenmesi de Yellow Medya tarafından hazırlanan Twitter mesajları ile sağlanıyor. Hesap kurulum aşamasında telefon ve e-posta yoluyla destek de alınabiliyor.
Yellow Medya ayrıca, firmalar için Twitter hesabı oluşturma hizmetini yine kendisine ait SoLoMo Etkileşim Platformu çözümü ile tümleşik olarak da sunabiliyor. İki çözümün tümleşik bir biçimde kullanılması, bir ya da birden fazla mağaza veya hizmet noktasına sahip firmaların tüm bölgeleri için ayrı Twitter hesabı oluşturmalarını ve diğer tüm sosyal, bölge ve mobil ortamlarda da varlık sahibi olmalarını sağlıyor. Üstelik tüm bunlar SoLoMo Etkileşim Platformu sayesinde tek bir arayüzden kolayca yönetilebiliyor.

31 milyon Facebook kullanıcısına ulaşmanın en etkili yollarından biri
Facebook Firma Profili oluşturma hizmeti ile profesyonel profil sayfaları hazırlayarak kullanıma sunan Yellow Medya, firmaların Türkiye’deki 31 milyon Facebook kullanıcısına ulaşmalarında yardımcı oluyor. Facebook’un yeni uygulaması olan Zaman Tüneli formatına uygun olarak hazırlanan firma profil sayfaları, Sosyal Medya’nın bir parçası olmak isteyen firmalara
benzersiz fırsatlar sunuyor. 35 milyon İnternet kullanıcısından yaklaşık yüzde 88’inin, yani 31 milyonunun Facebook kullandığı Türkiye’de, hedef kitlelerine Facebook aracılığı ile doğrudan ulaşan firmalar önemli bir rekabet avantajı elde ediyor. Facebook’ta profil sayfası bulunan bir firma, tüm bölge ve servis noktalarını duyurabiliyor; ürün ve hizmetleriyle müşterilerine çok daha kolay ve etkin bir biçimde ulaşabiliyor.
Yeni ürünlerin fotoğraf ve videolarını paylaşabilme, anket oluşturabilme, ‘Beğen’ (Like) sayısını artırarak daha fazla sayıda takipçi ve potansiyel müşteriye ulaşabilme, Facebook’ta profil sayfasına sahip olmanın firmalara sağladığı avantajlar arasında yer alıyor. Tüm bunlara ek olarak, Zaman Tüneli özelliğinin etkili bir şekilde kullanımı sayesinde firmanın geçmişindeki önemli ayrıntıları sayfaya kronolojik olarak eklenebiliyor, böylece sayfa çok daha profesyonel bir görünüme sahip oluyor.

Kapsamlı hizmet bütünü
Yerel arama alanındaki uzmanlığını sosyal ağlara taşıyan Yellow Medya, Facebook Firma Profili oluşturma hizmeti ile sektörü ve büyüklüğü ne olursa olsun, her firma için profil sayfası hazırlıyor. Yellow Medya bu hizmeti ile özel tasarlanan profil görseli ve kapak fotoğrafının uyarlanmasından, potansiyel müşterilerin firmaya ulaşmasını kolaylaştıran temel bilgilerin listelenmesine kadar kapsamlı bir hizmet bütünü sunuyor.

Takipçi sayısını artıran özellik
Firmaya ait video ve fotoğrafların profil sayfasına yüklenmesini ve uygulama sekmesi ile görselinin uyarlanmasını da kapsayan çözümü kullanan firmalar, sayfalarıyla ilgili soruları için Yellow Medya’dan telefon ya da e-posta yoluyla destek alabiliyorlar. Yellow Medya’nın Facebook Firma Profili oluşturma hizmetinin en önemli özelliklerinden bir diğeri ise, sayfanın ‘Beğen’ sayısını artırmaya ve bu sayede daha fazla Facebook kullanıcısına ulaşmaya yardımcı olan ‘Eylem Çağrısı’nı (Call to Action) içermesi. Facebook raporlama aracı kullanılarak takipçilerin firmayla olan sosyal etkileşim performansını izlemeyi sağlayan Ziyaretçi Analizi özelliği, sayfanın arama motorlarına gönderimi ile görsel ve videoların yılda iki kez ücretsiz güncellenmesi de Yellow Medya tarafından sunulan hizmetin kapsamında bulunuyor.
Yellow Medya ayrıca, Facebook Firma Profili hizmetini yine kendisine ait SoLoMo Etkileşim Platformu çözümü ile bütünleşik olarak da sunabiliyor. İki çözümün bütünleşik bir biçimde kullanılması, bir ya da birden fazla mağaza veya hizmet noktasına sahip firmaların tüm bölgeler için ayrı Facebook bağlantı sayfası oluşturmalarını ve diğer tüm sosyal, bölgesel ve mobil platformlarda da varlık sahibi olmalarını sağlıyor. Üstelik tüm bunlar SoLoMo Etkileşim Platformu sayesinde tek bir arayüzden yönetilebiliyor.

Yellow Medya’dan firmalara özel, ‘reklam hediyeli’ Web siteleri
Yellow Medya, ‘Web Sitem’ çözümünü şimdi Ramazan ayına özel benzersiz bir fırsatla birlikte sunuyor. Yellow Medya’dan 5 ya da 10 sayfalık bir Web sitesi alan firmalara, Türkiye’nin en büyük firma rehberi Yellow.com.tr’de 1 milyon banner gösterimi hediye ediliyor.
Yellow Medya, firmalara çevrimiçi ve mobil aramalarda üst sıralarda görünmelerini sağlayan, Türkçe ve İngilizce hazırlanan ‘Web Sitem’ çözümleri sunuyor. Üstelik Yellow Medya, Web Sitem çözümlerine Ağustos 2012 sonuna dek sahip olacak firmalara Yellow.com.tr’de 1 milyon banner gösterimi hediye ederek, sitelerinin ziyaretçi sayısını artırmalarına ve daha çok müşteri kazanmalarına yardımcı oluyor. Yellow Medya, dünyanın önde gelen Web sitesi geliştirme firmalarından vSplash Tech Labs ile ortaklaşa sunduğu Web Sitem çözümleri ile firmalara kapsamlı bir hizmet bütünü sunuyor. Firmaların büyüklüğüne ve ihtiyaçlarına göre 5 ya da 10 sayfadan oluşan İnternet sitelerinin hazırlanması ve yönetimi, Yellow Medya bünyesinde uzmanlar tarafından gerçekleştiriliyor.

Türkiye’nin en büyük firma rehberinde ücretsiz reklam verme fırsatı
Fırsat kapsamında, firmaların Yellow Medya tarafından hazırlanan Web sitelerine ait çevrimiçi reklamlar yani banner’lar, Türkiye’nin en büyük firma rehberi Yellow.com.tr’de yayınlanıyor. Böylece firmalar, her ay Yellow.com.tr’yi ziyaret eden 3 milyondan fazla potansiyel müşteriye web sitelerini ve firmalarını ücretsiz olarak tanıtma şansı elde ediyorlar. Yellow Medya tarafından hazırlanan Web sitelerinin en önemli özelliklerinden biri de mobil cihazlar için iyileştirlmiş olmaları. Siteler bu sayede akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar gibi mobil cihazlarla ziyaret edildiğinde de sorunsuz olarak ve doğru bir şekilde görüntülenebiliyor. Yellow Medya uzmanlığı ile arama motorlarında üst sıralarda görüntülenmesi sağlanan ve Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde hazırlanan Web siteleri, firmaların ihtiyaçlarına göre farklı dillere de uyarlanabiliyor.

110 bin Türk firması Yellow Medya’nın katkılarıyla dünyaya açılacak
Türk şirketi Yellow Medya ve dünyanın en büyük seyahat sitesi TripAdvisor arasında gerçekleşen işbirliği Türkiye turizmine katkıda bulunmaya devam ediyor. İşbirliği ile TripAdvisor’da yer alan turistik işletme sayısı 7 ay içinde 6 binden 25 bine çıkarken, bu sayının yakın gelecekte 110 bine ulaşması hedefleniyor. Her ay TripAdvisor’u ziyaret eden 50 milyon kişi, otel ve restoran gibi binlerce Türk firmasının güncel ve doğru bilgilerine kolayca ulaşabiliyor. Yerel arama alanında lider Türk şirketi Yellow Medya ve dünyanın en büyük seyahat sitesi TripAdvisor arasında gerçekleşen işbirliği gelişerek devam ediyor. TripAdvisor, 2011 yılının Kasım ayı sonunda gerçekleştirilen işbirliğinden önce Türkiye’den yaklaşık 6 bin firmanın bilgisine sahipken, bu sayı bugün itibariyle 25 bini aşmış bulunuyor. TripAdvisor 6 bin firma bilgisi ile ayda yaklaşık 30 milyon sayfa gösterimi alırken, işbirliği ile birlikte bu sayının da katlanarak artması hedefleniyor. Turizm ve seyahat sektörlerinde faaliyet gösteren binlerce Türk firması, tüm iletişim bilgilerinin Yellow Medya tarafından TripAdvisor ile paylaşması sayesinde kolayca bulunabilir oldu.
İki firma arasında gerçekleşen işbirliği kapsamında, Yellow Medya’ya ait e-rehber Yellow.com.tr’nin sahip olduğu 600 farklı kategorideki yaklaşık 800 bin firma bilgisinden seyahat ile ilgili olanlar titiz bir çalışma ile seçilerek TripAdvisor’a iletilmeye başlandı. Bugün itibariyle, Türkiye’de hizmet veren otel, restoran ve kafe gibi 25 binden fazla işyerinin tüm güncel iletişim bilgilerine, her ay 50 milyon kişinin ziyaret ettiği TripAdvisor’dan ulaşılabiliyor
TripAdvisor üzerinden erişilebilen Türk firma sayısının yakın gelecekte 110 bine ulaşmasını hedeflediklerini belirten Yellow Medya Genel Müdürü Trevor Nadeau, bu durumun turizm sektörü açısından sevindirici olduğunu kaydederek şunları söyledi: “Türkiye’deki turizm ve seyahat firmalarının en geniş, en doğru ve en güncel bilgilerini TripAdvisor ile paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. 24 binden fazla restoran ve 7 binden fazla otel de dahil olmak üzere, yakın gelecekte 110 binin üzerine çıkarmayı hedeflediğimiz bu sayı ile Türkiye turizmine önemli bir ekonomik katkıda bulunacağımıza inanıyorum. 110 bin Türk firması Yellow Medya ve TripAdvisor işbirliği dünyaya açılırken, Türkiye’ye seyahat edenler de güncel ve doğru bilgilere sahip bu firmalara İnternet üzerinden artık kolayca ulaşabiliyorlar.”

Yellow Medya
İstanbul merkezli Yellow Medya, marka sahiplerine olduğu kadar küçük ve orta ölçekli iş yerleri için de yerel arama, yöre bazlı pazarlama, içerik paylaşımı ve yönetimi ile yöresel etkileşim konularında çözümler sunan Türkiye’nin lider markası konumunda.
Yellow Medya 2007 yılında Türkiye’de operasyonlarına başladığından bu yana, ülke çapındaki işyerleri için Türkiye’nin en geniş kapsamlı veri tabanını derlemektedir. Haziran 2012 itibariyle, Yellow Medya veri tabanında, 600 farklı kategori altında sınıflandırılmış 800 bine yakın tekil firma bilgisi bulunmakta. Bir Türk şirketi olan Yellow Medya, ayrıca Local Search Association (Yerel Arama Derneği), European Association of Search and Database Publishing (Avrupa Arama ve Veribankası Yayıncıları Birliği) ve Asian Directories Publishers Association (Asya Rehber Yayıncıları Derneği) üyesi durumunda. (www.yellowmedya.com)