Skylogic Tooway ile İnternet'te yeni bir dönem başlatıyor


 

Dünyanın önde gelen uydu operatörü Eutelsat’ın geniş bant erişim alanında hizmet veren kuruluşu Skylogic, Türkiye’de İnternet'te yeni bir dönem başlatıyor.
2 Temmuz’da gerçekleşen tanıtımla Türkiye’de tanıtımı yapılan Tooway, geniş bant İnternet erişimi bulunmayan bölgelere ve İnternet hızından memnun kalmayan kullanıcılara yepyeni bir alternatif.
İçinde bulunduğumuz yüzyıla bir ad verilecek olsa, hiç kuşku yok ki alternatiflerin başında “İnternet Çağı” gelirdi. Öyle ki, “İnternet olmadan önce ne yapardık?” sorusu bile mazide kaldı. Öte yanda ülkemizde hala geniş bant İnternet erişimi bulunmayan bölgelerin sayısı hiç de az değil. Bu bölgelerde yaşayanların yanı sıra, buralarda kısa da olsa zaman geçirmek zorunda olanlar için ise çağın gerisinde kalmaktan başka yol yok.
İşte dünyanın önde gelen ve Avrupa’nın en büyük uydu operatörü Eutelsat Communications’ın geniş bant İnternet çözümleri sunan alt kuruluşu Skylogic, herkes ve her yer için kesintisiz İnternet çözümüyle yeni bir dönem başlatıyor. “Uydudan geniş bant İnternet çözümü” Tooway’in tanıtımı 2 Temmuz akşamı, Baltalimanı Portaxe’te gerçekleştirildi.
Skylogic’in iş ortaklarının da katıldığı bu özel davette söz alan Skylogic Başkanı Arduino Patacchini, Eutelsat’ın bu yeni yatırımıyla Türkiye’ye verdiği önemin altını bir kez daha çizdiğini belirtti. “Güçlü ve yüksek kapasiteli uydularımızla Türkiye’ye sağladığımız hizmetlerin devamı olarak, Skylogic ile coğrafi konum farkı gözetmeksizin tüm bölgelere yüksek hızda, çift yönlü geniş bant İnternet erişimi sağlamayı hedefliyoruz” diyen Patacchini, sözlerine şöyle devam etti:
“Yeni Tooway ürünümüz, geniş bant İnternet çözümlerine erişimi olmayan ya da var olan İnternet hizmetlerinden memnun kalmayan kurumsal ve bireysel kullanıcılarımız için ideal bir alternatif. Bu ürünün, Türkiye’deki sanayi ve ticari kuruluşların gelişimine katkıda bulunacağına inanıyoruz. Kullanıcılar artık bulundukları yerlere ADSL ağ veya fiber hatların bağlanmasını beklemek zorunda kalmayacak”
Eutelsat Türkiye, Ortadoğu ve Orta Asya Bölge Satış ve Pazarlama Direktörü Ali Korur ise, bu yeni ürünün sağlayacağı faydaları vurguladı. “Avrupa ile aynı teknolojik tabanda buluşma avantajı sağlıyoruz... Uydu üzerinden verdiğimiz hizmetle ülkemizin en ücra köşelerine bile İnternet sağlanması söz konusu olacak” diyen Korur sözlerine şu şekilde devam etti: “Tooway, yeni yatırımları ve istihdamı beraberinde getirecek. Bilgisayar okuryazarlığına büyük ölçüde katkı sağlayacağına inandığımız ürün, böylece bölgelerarası teknoloji kullanım farkını da ortadan kaldırmaya katkıda bulunacak.”

Yayladaki dağ evinden bozkırdaki inşaata
Bireysel ve kurumsal kullanıcılara uydu üzerinden hizmet sunan Tooway, yayladaki bir dağ evinden bozkırın ortasındaki bir inşaata kadar her yerde kullanıcıların kesintisiz İnternet erişimine sahip olmalarına olanak sağlıyor. Lisanslı distributör ağı ile Avrupa’ya ve Türkiye’ye servis sağlayan Tooway, hizmet verdiği bölgenin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde müşterilerine, evden çalışanlara ve işyerlerine hızlı, esnek ve farklı fiyat seçenekleri sunuyor.
Tooway’i diğer İnternet erişim hizmetlerinden farklı kılan yanı sadece bununla da sınırlı değil. 10 Megabitlik hızıyla rakiplerini geride bırakan Tooway için kullanıcıların telefon bağlantısına da ihtiyaçları bulunmuyor. Tooway, kullanışlı bir formatta ve rekabetçi fiyatlarla şık tasarımlı profesyonel uydu ekipmanlarıyla birlikte sunuluyor. En uygun fiyat seçenekleriyle pazara sunulan ürün, aynı zamanda daha geniş bir servis seviyesi, artırılmış hız ve daha geniş bir hacim gibi en iyi hizmetleri sağlıyor.