CMC, Altı Sigma ile müşterilerine sağladığı faydaları artırıyor


 

Türkiye’nin en büyük dış kaynak çağrı merkezlerinden biri olan CMC, Altı Sigma yönetim stratejisini kullanmaya başladı.
Altı Sigma, toplam kalite yönetiminin önemli odak noktalarından biri olan süreçlerin kalitesinin ölçümü ve iyileştirilmesinde kullanılabilen bir metodoloji olma özelliğini taşıyor. CMC, Altı Sigma metodolojisini kullanarak, müşterilerine sağladığı faydalara yenilerini eklemeyi hedefliyor.
CMC, iş süreçlerindeki verimliliği, müşteri memnuniyetini ve rekabet gücünü artırmak, iş sonuçlarını daha fazla iyileştirmek amacıyla “Altı Sigma” metodolojisini kullanmaya başladı.
CMC Genel Müdürü Metin Tarakçı, Altı Sigma ilgili şu bilgileri verdi: “Altı Sigma, operasyonlarda mükemmelliğin sağlanması amacıyla işletmelerde süreçlerin tanımlanması, ölçülmesi, analiz edilmesi, iyileştirilmesi ve kontrolü için kolay ve etkili istatistik araçlarının kullanıldığı bir yönetim stratejisidir. Altı Sigma, bugün başta ABD olmak üzere Avrupa Birliği ülkeleri ve Türkiye’de saygın kuruluşlarca yaygın olarak kullanılmaktadır. Biz de CMC olarak, pazarın rekabet ortamında avantaj sağlamak için verimlilikte, kalitede, kayıpların önlenmesinde ve katma değer yaratacak uygulamalar konusunda çalışmalar yapıyoruz. Altı Sigma metodolojisini hedeflerimizin gerçekleşmesinde önemli bir araç olarak görüyoruz.”
Metin Tarakçı, Altı Sigma metodolojisi ile müşterilerine sağlamaya başladıkları faydaları şu şekilde belirtti: “Verimlilik artışı sayesinde müşterilerimizin bütçelediği üretim ya da satış hedeflerinin gerçekleşmesinde daha da fazla etki sağlıyoruz. İnsan kaynakları süreçlerinde yapılan iyileştirmelerle insan kaynağımızı daha güçlü ve etkin hale getirip hem hizmet kalitesini hem de çalışan bağlılığımızı artırıyoruz. Üretim yönetimi süreçlerinde yaptığımız iyileştirmelerle planlama, izleme ve proje yönetim yeteneklerimizi güçlendiriyoruz. Kayıpların önüne geçerek yarattığımız kazancı müşterilerimiz, çalışanlarımız ve hissedarlarımız için daha etkin hizmetler sunmaya yönelik çalışmalara aktarıyoruz. Altı Sigma yönetim stratejisi ile maliyet avantajı yaratma konusundaki rekabet gücümüzü daha da artırmayı hedefliyoruz.”

CMC’ye büyük ödül
Türkiye’nin en büyük dış kaynak çağrı merkezlerinden biri olan CMC, çağrı merkezi sektörünün uluslararası en büyük organizasyonu olan ContactCenterWorld.com tarafından düzenlenen, sektörün en iyilerinin seçildiği “2012 Top Ranking Performers” yarışmasının, EMEA Bölgesi (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) finallerinde, “En İyi İşe Alım Uygulaması” kategorisinde birincilik ödülünü aldı. CMC, çağrı merkezi sektörünün uluslararası en büyük organizasyonu olan ContactCenterWorld.com tarafından düzenlenen, sektörün en iyilerinin belirlendiği “2012 Top Ranking Performers” yarışmasının Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı kapsayan EMEA Bölgesi finallerinde büyük bir ödüle layık görüldü. Türkiye’nin en büyük dış kaynak çağrı merkezlerinden biri olan CMC, 29 Haziran Cuma gecesi Londra’da düzenlenen bu önemli ödül töreninde, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı kapsayan EMEA Bölgesi içerisinde yer alan çağrı merkezleri arasında, “En İyi İşe Alım Uygulaması” kategorisinde birincilik ödülü aldı.
Müşterilerinin stratejik iş ortağı olarak çalışan CMC, ileri teknolojik altyapı ile donatılmış çağrı merkezinde 3200’ün üzerindeki çalışanıyla, dördü İstanbul’da, biri Malatya’da olmak üzere beş ayrı bölgede 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyor. Türkiye’nin en büyük dış kaynak çağrı merkezlerinden biri olan CMC, dönemsel olarak proje iş hacimlerini büyütmek isteyen iş ortaklarının ortaya çıkan ihtiyaçlarına hızlı çözümler sunabiliyor.

CMC, dünya finallerinde de aynı başarıyı sürdürmeyi hedefliyor
CMC Genel Müdürü Metin Tarakçı, bu anlamlı ödüle layık görülmekten büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını vurgulayarak, kasım ayında Las Vegas’ta yapılacak dünya finallerinde de aynı başarıyı sürdürmek istediklerini söyledi: “CMC olarak, müşterilerimize her zaman daha kaliteli hizmet sunmayı amaçlıyor, bu kapsamda işe alımlara ve doğru ekip arkadaşlarını seçmeye büyük önem veriyor, bu konuda titizlikle hareket ediyoruz. İşe alım insan kaynakları sürecinin ilk aşaması, bu aşamayı tamamlayıp doğru ekibi oluşturduktan sonra eğitim ve gelişim programları ile çalışanlarımıza kariyer yolu çiziyoruz. Çağrı merkezinde kariyer yapmak isteyen ekip arkadaşı arayışlarımızda çok özenli davranıyoruz. Aslında bu büyük ödüle de, geliştirdiğimiz örnek uygulamalarla layık görüldüğümüzü söyleyebiliriz.”

“Yeni nesil çözümlerle doğru hedef kitleye ulaşabiliyoruz”
Facebook ve LinkedIn gibi mecraları da doğru adaylarla bir araya gelebilmek için kullandıklarını belirten Metin Tarakçı, işe alımlarda hedef kitlelerin dinamik ve eğitimli gençler olduğunu belirtti: “Özellikle Y Kuşağı’nın davranış alışkanlıklarının daha farklı olması, sosyal mecraların hayatımızdaki önemini artırdı. Biz de Facebook ve LinkedIn gibi mecraları adaylarla bir araya gelebilmek için tercih edebiliyoruz. Yeni nesil çözümlerle doğru hedef kitleye ulaşabiliyoruz. Ayrıca teknolojiyi işe alım sürecinin her aşamasında kullanıyoruz. Kendi yazılım ekibimiz tarafından geliştirilen özel yazılım ile süreçlerimizi iyileştirdik ve otomatize ettik. Artık basılı CV’ler ile süreci takip etmek yerine, her aşamanın kayıt altına alındığı, adayları çok daha etkin değerlendirebildiğimiz süreçler kullanıyoruz. İşe alım ekibimizin yetkinliğini de her geçen gün geliştiriyoruz. CMC olarak, onların verimliliğini artırıcı çözümler tasarladık. Tüm bu geliştirmeleri müşterilerimize daha kaliteli hizmet sunma hedefiyle gerçekleştiriyoruz. Şu anda toplamda 3200’ün üzerinde çalışanımız bulunuyor, bu sayıyı 2013 yılı sonunda 4.000’e ulaştırmayı planlıyoruz. CMC’de kariyer yapmak isteyen herkesin başvurularını bekliyoruz. ContactCenterWorld.com tarafından düzenlenen, sektörün en iyilerinin seçildiği “2012 Top Ranking Performers” yarışmasının, EMEA Bölgesi (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) finallerinde, “En İyi İşe Alım Uygulaması” kategorisinde birincilik ödülünü almış olmaktan mutluluk ve onur duyduk. CMC ekibi olarak ilerleyen günlerde de başarılarımıza yenilerini eklemeyi hedefliyoruz.”

CMC
CMC, 2000 yılından bu yana çağrı merkezi hizmetleri sunmakta ve 2007 yılından bu yana dünyanın en büyük tesis yönetim şirketlerinden biri olan ISS bünyesinde hizmetlerini sürdürmekte. Müşterilerinin stratejik iş ortağı olarak çalışan CMC, ileri teknolojik altyapı ile donatılmış çağrı merkezinde 3200’ün üzerindeki çalışanıyla, dördü İstanbul’da, biri Malatya’da olmak üzere beş ayrı bölgede 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermekte. CMC, her biri ülkemiz iş dünyasında önemli çalışmalar yürüten, geniş müşteri kitleleri bulunan 70’den fazla iş ortağına hizmet sunmakta. CMC’nin hizmetleri, Tele-Satış, Müşteri Hizmetleri, Tahsilat Yönetim Hizmetleri, Teknik Destek Hizmetleri ve Sosyal Medya Hizmetleri olmak üzere beş ana başlıkta toplanmakta. CMC, ileri teknolojik uygulamaları, öngörüşlü yaklaşımı, hızlı ve esnek çözümleriyle değişen ihtiyaçlar doğrultusunda her geçen gün hizmet yelpazesini geliştirmekte.