Akbank'tan girişimcilere yepyeni fırsatlar

Akbank’ın yeni avantajları kapsamında Akbank Girişimci Destek Paketi’nden yararlanan Axess Business Girişimci sahipleri ilk harcamalarından sonra 200 TL chip-para kazanıyor. Paketin yeni avantajlarıyla girişimciler ayrıca hedef kitlelerine ücretsiz ulaşarak, firmalarının pazarlama ve tanıtım faaliyetlerinde kullanabilecekleri 10.000 adet “Kısa Mesaj İle Tanıtım” imkanına sahip olacaklar.
Akbank’ın girişimcilere yönelik avantajları ile ilgili bir açıklama yapan Akbank Ticari ve KOBİ Bankacılığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaan Gür, açıklamasında ekonomi yönetiminin 2023 yılında 10 büyük ekonomi arasına girme hedefine işaret ederek, "Bu yolda Türkiye'nin her geçen gün daha fazla girişimciye ihtiyacı olacak" dedi. Akbank'ın, 10 büyük ekonomi arasına girme hedefine destek için geniş kapsamlı bir "Tasarruf Seferberliği" yürütmekte olduğuna işaret eden Kaan Gür, "Bu çerçevede toplanacak tasarruflar doğrudan ekonomiye kazandırılacak; bu kaynakların aslan payı da, istihdam sorununun çözümünde büyük katkısı olan girişimcilerin, KOBİ'lerin olacak" diye açıkladı.
Yeni işletme kuran firmaların kuruluş aşamasındaki finansman ihtiyaçlarını karşılayan ‘Girişimci Destek Paketi’nin, Akbank’ın girişimcilere verdiği önemi gösterdiğine dikkati çeken Kaan Gür, sektörün en yenilikçi ürünlerinden biri olan ‘Axess Business Girişimci’nin, girişimciliğe adım atanlar için büyük bir destek olduğunu vurguladı.
Akbank olarak girişimcilere çok yönlü destek sağladıklarını belirten Kaan Gür, "Kendimizi, girişimcilere yalnızca finansman sağlayan bir kuruluş olarak değil, onların birer iş ortağı olarak konumlandırıyoruz. Kuruluş aşamasının ardından girişimcilerin pazarlama ve tanıtım faaliyetleri büyük önem taşıyor. Bu konuda da girişimcilerimizin yanında olmak için sunduğumuz 10.000 adet “Kısa Mesaj ile Tanıtım” avantajımızla girişimcilere destek oluyoruz. Girişimciler Türkiye’de bir ilk olan “Kısa Mesaj ile Tanıtım” sayesinde kendi markalarıyla istedikleri bölgedeki potansiyel müşterilere kısa mesaj gönderme imkanına kavuşacaklar. Böylelikle firmalarının tanınırlığını sağlama, müşteri yelpazelerini genişletme ve satışlarını artırma olanaklarına sahip olacaklar. Diğer taraftan paket kapsamında ‘Axess Business Girişimci’ sahiplerine ilk harcamalarından sonra 200 TL chip-para hediye ediyoruz. Ayrıca ‘Girişimci Destek Paketi’ ile müşterilerimiz üç ay boyunca Akbank şubelerinden 10’ar adet havale, EFT işlemlerini ve çek tahsilatlarını, Akbank İnternet Şubesi’nden de havale ve EFT işlemlerini sınırsız bir şekilde ücretsiz gerçekleştirebilecekler” dedi.