Girişimcilerin Danışman Bankası TEB’den Bootcamp Ventures Innovation Xchange: 4iX’e destek

13-14 Kasım 2012 tarihlerinde Bilgi Üniversitesi’nde düzenlenecek, dünyanın lider yatırımcılarını bir araya getirecek senenin en önemli platformu Bootcamp Ventures Innovation Xchange: 4iX etkinliğinin yeni destekçisi açıklandı.
Türkiye ekonomisinin en önemli aktörleri KOBİ’lerin ve girişimcilerin Danışman Bankası olma hedefiyle hareket eden Türk Ekonomi Bankası (TEB); Türk girişimcilerin, dünyanın lider yatırımcıları ile buluşmasına olanak sağlayan en büyük platformlardan Bootcamp Ventures Innovation Xchange: 4iX etkinliğinin yeni sponsoru oldu. Etkinliğin diğer sponsorları ve destekçileri arasında Türk Hava Yolları, OBSS, Projectz, Bloomberght.com, Google ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi bulunuyor.
Bootcamp Ventures ve yerel ortağı WBCons tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında Vodafone Ventures, Samsung Ventures, Passion Capital, Atomico, Lakestar, Aramex, RTP Ventures gibi dünyanın en önemli yatırımcıları, stratejik ortak ve küresel yatırımcı arayan Türk şirketleri ile buluşmak için Türkiye’ye gelecek.
Bu seneki etkinliğe, doğru iş modeline sahip ve yurtdışı hedefleri bulunan 20 girişimci şirket katılacak. Yatırımcılarla birebir diyalog kurma ve şirketlerinin gelişimi konusunda fikir alabilme şansını da elde edecek girişimciler, Facebook ve Skype gibi dünya devlerine erken yatırımları ile dikkat çeken Klaus Hommels ile de tanışma fırsatı elde edecek. Seçilen girişimciler otomatik olarak Global Innovation XChange platformuna üye olma imkanı kazanacak ve (www.bootcamventures.com) adresinde yer alarak dünyanın her yerinden girişimci ve yatırımcılarla iletişim kurma imkanına sahip olacak.  Dünyanın önde gelen finansal ve stratejik yatırımcıları ve teknoloji liderlerinin dikkatini İstanbul’da Türk girişimcilere çekmek, Türk teknoloji şirketlerini uluslararası yatırımcılara tanıtmak ve Türk girişimcilerinin dünya sahnesinde yerlerini almalarına önayak olmak amacıyla düzenlenen etkinliğe bu sene katılımın oldukça fazla olması bekleniyor. İzleyici olarak etkinliğe katılmak isteyenlerin acele etmesi gerekiyor. (www.istanbulinnovation.com)