Avea ve İZVAK, FCBEscola Camp Avea seçmeleri için işbirliği yaptı


Avea, dünyanın en iyi futbol takımı FC Barcelona ile Türkiye’nin gelecekteki futbol yıldızlarını yetiştirmek amacıyla hayata geçirdiği FCBEscola Camp Avea’ya yönelik olarak İzmir Gücü Spor Vakfı (İZVAK) ile önemli bir işbirliğine imza attı. İzmirli gençleri hayallerine bir adım daha yaklaştıracak bu özel işbirliği kapsamında İZVAK tarafından seçilen İzmirli genç yetenekler, FCBEscola Camp Avea’nın 2. dönem kampına katılacak.
İzmir’i FCBEscola Camp Avea nezdinde özelleştirecek işbirliğine ilişkin ayrıntılar ise, 2 Kasım Cuma günü Avea Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun, İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi ve İZVAK Başkan Vekili Selçuk Sert’in katılımıyla düzenlenen basın toplantısında açıklandı.
İZVAK tarafından İzmir’in en köklü 7 futbol takımı olan Altay, Altınordu A.Ş., Bucaspor, Göztepe, İzmirspor, Karşıyaka ve Menemen Belediyespor’dan seçilecek toplam 11 genç yetenek, FCBEscola Camp Avea’nın 12- 16 Kasım tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek 2. dönem kampında Barçalı hocalardan eğitim alacak. İZVAK tarafından seçilen gençler, Barcelona Futbol Kulübü’nün resmi eğitim programının uygulandığı kamplarda hem teorik hem de taktiksel yeteneklerini geliştirerek geleceğin futbol yıldızları olmak için çalışacaklar.
İZVAK ile yapılan işbirliğini; “Gençlere farklı bir ufuk açacağına inandığımız FCBEscola Camp Avea’nın, yetiştireceği yıldızlarla Türk futboluna katacağı değerin yanı sıra, kulüplere de yeni bir hedef katacağını umut ediyoruz. İZVAK’la yaptığımız işbirliğimiz ile Türkiye’deki spor okul anlayışına zenginlik ve farklı bir bakış açısı kazandırmayı amaçlıyoruz” diye özetleyen Avea Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun, basın toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “FCBEscola Camp Avea’nın 2. Kamp dönemi’ne sayılı günler kaldı ve seçmelerin duraklarından biri de geçtiğimiz dönem olduğu gibi İzmir oldu. İzmir spor alanında özellikle futbolda köklü kulüpleri ile kültürü ve geçmişi olan bir şehir. Taraftarının futbol sevgisi İzmir’i ayrı bir yerde tutuyor. Bu doğrultuda biz de Avea olarak 2.dönem kampında İzmir bacağındaki seçmelerimizi İZVAK’ın desteğiyle gerçekleştirdik. UEFA standartlarındaki tesislerde yapılacak eğitimlere katılacak 11 genç yetenek İZVAK tarafından İzmir’in köklü futbol kulüplerinin altyapılarından seçildi” dedi.
Protokolü Avea Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun ve İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi tarafından imzalanan işbirliğine yönelik görüşlerini paylaşan İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi “AVEA’ya ve Barcelona’ya İzmir kulüpleri adına teşekkür ederiz” dedi. FBscola Camp Avea’nın, her şeyden önce ülkemizdeki gençlere fırsat eşitliği kapısını sonuna kadar açan bir iş modeli olduğunu söyleyen Yemişçi sözlerine şöyle devam etti; “İZVAK olarak Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen ve bizim yola çıkış misyonumuzla birebir örtüşen böylesine önemli bir projenin içerisinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Bugün, İZVAK üyesi kulüplerimizden 11 gencimiz Barcelona’nın dünyaca ünlü yıldızlarını yetiştiren antrenörlerinden eğitim alacaklar. Bana göre, bir rüyanın kapısından içeriye doğru ilk adımını atacaklar ve hayatlarının sonuna kadar unutamayacakları bir deneyim yaşayacaklar” dedi.
İZVAK Başkan Vekili Selçuk Sert ise işbirliğine ilişkin; “İZVAK ve Avea arasındaki iş birlikteliğinin bu proje ile daha da gelişeceğine, yaratılacak fırsat eşitliği sayesinde İzmir’deki çocuklarımızın da yeteneklerini gösterme şansını sonuna kadar kullanacaklarına inanıyoruz. Proje sayesinde İzmir’de futbola bakış açısının değişeceğini, yaratılacak farkındalıktan İzmir kulüplerinin önemli çıkarımlar elde edeceğini düşünüyoruz” dedi.
FCBEScola Camp Avea’nın ikinci dönem eğitimleri 12-16 Kasım tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek. Kamp süresinde 120 genç yetenek ve 12 Türk spor eğitmeni Barçalı hocalardan Barça’nın başarı sırlarını içeren eğitimi alma şansına sahip olacak. Türkiye’de bir ilk niteliği taşıyan bu çalışma kapsamında 120 genç yetenek ve 12 öğretmenin tüm ihtiyaçları Avea tarafından karşılanacak.