Avealılar telefondan İnternet kullanımında Jet modem’den İnternet kullanımına geçtiler

Akdemir yaptığı konuşmada ayrıca, önemli bir başarıya imza atarak son 3 aydır, mobil geniş bant trafiğinde telefondan İnternet kullanımının bilgisayardan İnternet (jet modem) kullanımı üzerine çıktığını, bunun da Avea müşterilerinin gerçekten akıllı telefon kullanmayı sevdiğini ve günlük hayatlarının merkezine aldıklarını gösterdiğini ifade etti. Bu gelişmeler doğrultusunda “Avea inTouch”la akıllı telefonu olmayanların beklentilerine yanıt verecekleri noktasının altını çizen Akdemir bu alandaki hedeflerini ise, “Her 5 müşterimizden biri akıllı telefon kullanıcısı, hedefimiz Avea inTouch ile bu sayıyı daha da yukarılara taşımak” olarak açıkladı.
Türkiye’deki herkes Avea’nın avantajlarından ve yeni teknolojilerinden yararlanabilsin diye çok çalıştıklarının altını çizen Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk, "Yıllardır müşterilerimizi; doğru fiyatlarımız, sade ve net tekliflerimiz, onların ihtiyaçlarına göre tasarlanmış hizmet çeşitliliğimiz ve hızla artan kalitemizle buluşturuyoruz. Bunun için her zaman müşteri odaklı düşünüyor, onların ihtiyaçlarına göre farklı ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. Şimdi de yenilikçi ve özgürlükçü anlayışımızı Avea inTouch ile cihaz pazarına taşıyoruz” dedi.
Ertürk; “Avea inTouch akıllı telefondan beklenen tüm özellikleri içinde barındırıyor. Müşterilerimizin farklı ihtiyaç ve alışkanlıklarına göre tasarladığımız akıllı telefonumuzun fark yaratan özellikleri; erişilebilir uygun fiyatı, özelleştirilmiş 3 boyutlu teması ve Avea uygulamalarının yanı sıra, kullanım alanını genişletme özgürlüğü sunan ön yüklü uygulamaları olacak” diye konuştu. Ertürk, “Ayrıca müşterilerimiz Avea inTouch’ı istedikleri teklifle alma özgürlüğüne sahip. Taahhüt vermek istemeyen abonelerimiz, sadece 399 TL ye akıllı telefon sahibi olurken, taahhüt vermeleri durumunda tarifelerine ek sadece 1 TL ödeyecekler. Üstelik cihazla birlikte hediye olarak 200 şarkı, 3 aylık İnternet ve Tivibu cep üyeliğinden ücretsiz olarak faydalanabilecekler” dedi.
 (114x56.5x11.9)mm boyutlarında ve 130 gram olan akıllı telefon; Android işletim sistemi, (480x800) piksel çözünürlüklü 3,5 inç’lik dokunmatik ekranı, 600 MHz işlemcisi, 3.2 MP kamera, 512 MB RAM ve 32 GB hafıza kartı özelliklerinin yanı sıra; Wi-Fi, Bluetooth ve GPS desteğine sahip. Hızlı ve kolayca kişiselleştirilebilen 3 boyutlu özel Avea temalı arayüzü ile akıllı telefona yeni bir boyut getiren Avea inTouch, şık tasarımı ile de fark yaratıyor.
Avea inTouch’ın uygulamalarının müşterileri Avea 3.Nesil farkıyla İnternet’in eğlenceli ve sosyal dünyasına davet edeceği ifade eden Ertürk “Facebook, Twitter gibi en çok kullanılan sosyal ağlara tek tuşla bağlanan Avea inTouch kullanıcıları, TuneinRadio ve AveaMüzik uygulamaları ile Türkiye ve dünyadaki on binlerce radyo kanalına Türkçe arayüzle bağlanırken, hem cepten hem de İnternet’ten MP3 indirebilecek. Android işletim sistemi sayesinde Android Market’teki yüz binlerce ücretsiz oyun ve uygulama ile zenginleştirilebilen Avea inTouch’ta Avea çevrimiçi işlemler, Tivibu cep, AveaLig, Okey Plus, Tripadvisor, YouTube, Yandex Harita gibi pek çok tercih edilen uygulama da ön yüklü olarak müşterilerin kullanımına sunuluyor” diye konuştu.