Disney Live! Mickey, Anadolu Turnesi öncesi perdelerini korunmaya muhtaç ve eşit fırsatlardan yoksun çocuklar için açtı


İstanbul Çocuk Tiyatrosu işbirliği ve Turkcell’in haberleşme ve teknoloji destekçiliğinde yerelleşen; tüm dünyada ve Türkiye’de yoğun ilgi gören “Disney Live! Mickey’nin Müzik Festivali”, 14 Kasım Çarşamba günü Aile ve Sosyal Politikalar Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı yuvalardan ve Toplum Merkezleri’nden destek alan çocuklara özel bir gösterim gerçekleştirdi. Gösteriyi izleyen çocuklar, “Küçük Deniz Kızı”, “Alaaddin” ve “Oyuncak Hikayesi”nin kahramanlarıyla birlikte çıktıkları Disney’in büyülü dünyasındaki gezinti sırasında aralarında Kenan Doğulu’nun sevilen “Çakkıdı” şarkısının da bulunduğu pek çok popüler şarkıyla müzikale dahil olmanın da keyfini yaşadı. Gösteri sonrası sevdikleri kahramanlarla bir araya gelen çocuklar bol bol fotoğraf çektirdi.
İstanbul’da 23 Nisan’dan itibaren sahnelenen Disney Live! Mickey’nin Müzik Festivali’ni bugüne kadar binerce kişi izledi. İstanbul’da 25 Kasım’da sona erecek olan Disney Live! Mickey’nin Müzik Festivali, Aralık ayından itibaren Anadolu’daki çocuklarla da buluşmak üzere turneye çıkacak. Disney’in sihirli kahramanları Anadolu turnesinde de korunmaya muhtaç çocuklar ile bir araya gelmeyi sürdürecek. Disney kahramanları 5-9 Aralık tarihleri arasında Bursa’da, 12-16 Aralık tarihleri arasında Ankara’da, 19-23 Aralık tarihleri arasında Samsun’da küçük hayranlarıyla buluştuktan sonra, Konya, Adana, İzmir, Mersin, Trabzon ve Gaziantep’i dolaşacak.
Tüm aileye yönelik bu müzik festivalinde; Mickey Mouse, Minnie Mouse, Donald ve Goofy muhteşem bir konser sahneliyorlar ve hip hop, swing, pop, reggae,rock, country ve başka pekçok tarzdan esinlenen müziklerle eğleniyorlar. Tüm aileye yönelik bu müzik festivalinde Prenses Ariel, Sebastian, Ursula; Prenses Jasmine, Aladdin, Cin, Woody, Buzz Lightyear ve Jessie’nin de aralarında bulunduğu 25’den fazla Disney karakteri rol alıyor.