Turkcell Kitaplık ile her yer kütüphane

Turkcell, yayıncılıkta sanal dönüşüme Turkcell Kitaplık ile damgasını vuracak. İçeriği Idefix işbirliği ile oluşturulan Turkcell Kitaplık’ta şu an yerli ve yabancı yazarların 4 bine yakın kitabı yer alıyor. Turkcell Kitaplık’ı indiren herkese ilk 6 ay boyunca Gülse Birsel’in Yazlık kitabı da hediye ediliyor.
App Store’dan ücretsiz indirilebilen uygulama, www.turkcellkitaplik.com adresinden satın alınan tüm kitapların iPhone ve iPad cihazlarda zengin bir deneyimle okunabilmesini sağlıyor. Uygulamanın Android sürümü de kısa süre sonra yayında olacak.

Artık okumanın ‘yeri’ yok
Kitabı tablet bilgisarlara ve akıllı telefonlara taşıyan Turkcell Kitaplık, her an her yerde yanınızda bulundurabileceğiniz bir mobil kütüphane. Turkcell Kitaplık uygulaması ile;
  • (www.turkcellkitaplik.com) adresinden satın aldığınız e-kitapları anında okumaya başlayabilir,
  • Okuduğunuz e-kitap içinde arama yapabilir, notlar alabilir, önemli sayfaları işaretleyebilir, yazı büyüklüğünü ve fontunu değiştirebilir,
  • Cihazlararası senkronizasyon özelliği sayesinde iPad’inizde okumaya başladığınız bir kitabı iPhone’unuzda kaldığınız yerden okumaya devam edebilir, işaretlediğiniz önemli sayfalara ve notlara ulaşabilir,
  • Okuduğunuz e-kitabı sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşabilir,
  • Sayfa arka plan rengini ve ekran parlaklığını değiştirerek, her ortamda kitabınızı daha keyifli okuyabilirsiniz.

Cenk Bayrakdar: Hedef 5 yıl içerisinde e-kitabın sektördeki payını %10’a çıkarmak
Turkcell Kitaplık ile Türkiye’de elektronik yayıncılığı yeni bir boyuta taşımayı hedeflediklerini vurgulayan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar;
“Bugün e-kitabın ülkemizde yayıncılık sektörü içerisindeki payı binde 4 civarında. Oysa bu oran ABD’de % 13, İngiltere’de ise % 6. Tüm dünyada bu alanda yaşanan sayısal dönüşümü Türkiye’nin de yakalaması gerektiğine inanıyoruz. Hedefimiz, 5 yıl içerisinde bu oranı % 10’lar seviyesine çıkarmak. Tıpkı sanal müzik alanında olduğu gibi sanal yayıncılıkta da Turkcell, korsanla mücadele için tüm telif zincirini kapsayan yeni bir iş modelini destekliyor. Artık operatör ayrımı olmaksızın tüm Turkcell Kitaplık kullanıcıları kütüphanelerini yanlarında taşıyabilecek. Türkiye’de henüz başlangıç aşamasında olan e-kitap kültürünün bu uygulama sayesinde kısa sürede yerleşeceğini düşünüyoruz.”

En güzel hediye e-kitap
Kullanıcılara istedikleri kişiye e-kitap hediye etme olanağını Türkiye’de ilk kez Turkcell Kitaplık sağlıyor. (www.turkcellkitaplik.com) adresinden seçtiğiniz kitabı, kişinin e-posta adresini girerek kolaylıkla hediye edebiliyorsunuz. E-kitap hediye edilen kişi, kendisine ulaşan e-postadaki kodu kullanarak hediye kitabına anında ulaşabiliyor.

E-kitap satın almak için
Turkcell Kitaplık’ı, Turkcell’li olsun olmasın, tabletinden ya da akıllı telefonundan e-kitap okumanın keyfini yaşamak isteyen herkes kullanabiliyor. Turkcell Kitaplık’tan e-kitap satın alabilmek için (www.turkcellkitaplik.com) adresinde Turkcell Kitaplık’a kolayca üye olup, istediğiniz kitabı seçebilir ve ardından kredi kartı bilgilerinizi girerek satın alabilirsiniz.
Turkcell’liyseniz 7777’ye, değilseniz 0532 7527777’ye KITAPLIK yazıp gönderdikten sonra uygulamayı GSM telefonunuza indirip satın aldığınız kitabı dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman okuyabilirsiniz.
Üyelik için Turkcell’liyseniz 2222’ye, değilseniz 0532 755 22 22’ye SIFRE yazıp göndermek ve bilgileri (www.turkcellkitaplik.com) adresine girmek yeterli.