Sony VAIO Touch ailesi tanıtıldı

Alper Uygun

Yeni Sony VAIO Touch Ailesi’ni, Sony Eurasia A.Ş. Pazarlama Direktörü Richard de Barbanson’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısında tanıttı.
Windows 8’deki dokunmatik ekran desteğini geniş ürün gamı ile vitrine çıkaran ve eşsiz bir dokunmatik tabanlı bilgisayar deneyimi yaşatan yeni Sony VAIO Touch Ailesi, günümüz kişisel bilgisayar ve tablet bilgisayar dünyasına yeni bir tarz ve deneyim getiriyor.
Sony, ilk kez tüketici elektroniği dünyasının Berlin’deki dev buluşması IFA 2012’de görücüye çıkardığı yeni Sony VAIO Touch Ailesi’ni, Sony Eurasia A.Ş. Pazarlama Direktörü Richard de Barbanson’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısında tanıttı. Windows 8’deki dokunmatik ekran desteğini vitrine çıkaran Sony VAIO Touch kişisel bilgisayar yelpazesinde her ihtiyaca ve zevke uygun bir dokunmatik VAIO modeli bulunuyor.

“VAIO Touch Ailesi’nde herkes beklediği dokunmatik PC’sini bulacak.”(Richard de Barbanson)
Basın toplantısında yaptığı açılış konuşmasını gerçekleştiren Sony Eurasia A.Ş. Pazarlama Direktörü Richard de Barbanson, 1996 yılında doğan VAIO markasının, aradan geçen 15 yıllık süre içerisinde devrimsel ürünlerle bilgisayar pazarına öncülük ettiğini vurguladı. Barbanson, sözlerini şöyle sürdürdü: “İlk yola çıktığında sadece iki modelle, bilgisayar pazarına giren VAIO markası 2012 itibariyle farklı seviyelerdeki her bilgisayar kullanıcısına hitap edebilen 30 farklı modeli ile insanların hayatına tasarım, eğlence, performans ve mobilite getiriyor. Windows 8 işletim sistemi ile dokunma fonksiyonunu kucaklıyor; en son yenilikçi donanım tasarımlarımız, ağ hizmetlerimiz ve cihazlar arası bağlanabilirlik özelliklerinin de yardımıyla, VAIO üzerinde eşsiz bir kullanıcı deneyimi sunuyoruz. Yeni VAIO Touch Ailesi’nde, aile bilgisayarlarından mobil üretkenliğe uzanan yelpazede herkes beklediği dokunmatik PC’sini bulacak.”

Sony, tablet bilgisayar piyasasında iddialı
Toplantıda gerçekleştirdiği sunumda, Sony ile Microsoft arasındaki mühendislik alanında gerçekleştirilen ortaklık ve Sony’nin en son yenilikçi donanım tasarımları sayesinde tüketicilerin bu zamana kadar yaşamadığı çok yeni ve zengin bir dokunmatik tabanlı deneyim ile tanıştığını vurgulayan Sony Eurasia A.Ş. VAIO ve Mobil Sistemler Grup Ürün Müdürü Erdem Altay toplantıda şunları söyledi: “Yeni VAIO Touch Ailesi, en mükemmel Windows 8 ve Touch deneyimini yaşatmak üzere tasarlandı. Ailedeki ürünlerimizi, bilgisayar kullanıcılarının beklentilerine göre dört ana grupta topluyoruz. Kişisel bilgisayar üretkenliği ve tablet bilgisayarın konforunu bir arada arayanlara, tümleşik Ultrabook modeli VAIOTM Duo 11’i; evlere, çoklu kullanım avantajıyla yepyeni bir aile bilgisayarı kavramı yaratan VAIOTM Tap 20’yi sunuyoruz. Yüksek performans arayanlar için BRAVIA TV ile VAIO teknolojileri ve bilgi birikimini tek bir cihazda topladık ve bu beklentiye en mükemmel şekilde karşılık verebilmek için üst düzey bir bilgisayar deneyimi sunan VAIO L Serisi 24 modelimizi geliştirdik. Ailemizde bir de mobil hayattan vazgeçemeyenlere özel taşınabilirlikte sınır tanımayan VAIO T13 ve E14P modellerimiz de yer alıyor” dedi.

Tümleşik VAIOTM Duo 11’de kişisel bilgisayar ve tablet bilgisayar tek bir gövdede,
Sony’nin sürgülü tümleşik Ultrabook modeli VAIOTM Duo 11, kişisel bilgisayar üretkenliğini tablet bilgisayarın rahatlığı ile bir araya getiriyor. Güçlü VAIOTM Duo 11 kişisel bilgisayar, Surf Slider tasarımı ile nereye giderseniz gidin, ne yaparsanız yapın, en iyi bilgisayar kullanım deneyimini sunmak için klavye ile tablet bilgisayar modelleri arasında yumuşak geçiş sağlıyor. Seyahatteyken İnternet’e göz atmak veya şarkı ve videolarınızın tadını çıkarmak için VAIOTM Duo 11, tablet bilgisayar şeklinde kullanılabiliyor. Ofiste, klavyeyi kaydırarak çekip, gücünü en son nesil Intel Core işlemcilerden alan, tam donanımlı bir kişisel bilgisayar ile verimliliği en üst düzeye çıkarma imkânı sunuyor. Yaklaşık 1,3 kg ağırlık ve 17,85 mm kalınlığı ile son derece ince ve hafif olan VAIOTM Duo 11 modeli, 11,6 inç geniş görüş açılı tam HD dokunmatik ekrana sahip.