IPRA Altın Küre Ödülü, Türk Telekom’un oldu


 

 

Dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler ödüllerinden birisi olan IPRA Altın Küre Ödülleri 2012, dün akşam Four Seasons Sultanahmet’te düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
Türk Telekom’un gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakma ve sürdürülebilirlik konusundaki farkındalığı artırma hedefiyle hayata geçirdiği Doğayla Dost İletişim Projesi’yle hak kazandığı IPRA Altın Küre Ödülü’nü, dün akşam düzenlenen törenle Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Mehmet Ali Akarca aldı. Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından düzenlenen Altın Küre Ödülleri’nin Çevre Kategorisi’nde Doğayla Dost İletişim projesiyle Türk Telekom, Altın Küre Ödülü’ne layık görüldü. Türk Telekom adına ödülü Pazarlama ve İletişim Başkanı Mehmet Ali Akarca, IPRA 2012 Başkanı Johanna McDowell’in elinden aldı. Türk Telekom’un gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakma ve sürdürülebilirlik konusundaki farkındalığı artırma hedefiyle hayata geçirdiği Doğayla Dost İletişim Projesi, IPRA Altın Küre Ödülü ile başarısını taçlandırdı.

Doğayla dost haberleşme altyapısı 90’lı yıllarda başladı
Sürdürülebilir kalkınma çalışmalarına 90’lı yılların başında enerjiyi yedeklemek üzere kurduğu güneş enerjisi panelleriyle başlayan Türk Telekom, bu çalışmaların yönetimi için 2010 yılında Türk Telekom Sürdürülebilirlik Komitesi’ni kurdu. İklim değişikliği ile ilgili risk ve fırsatların en etkin şekilde yönetilmesi amacıyla kurulan komitenin önderliğinde başlatılan Doğayla Dost İletişim Projesi’nin ilk büyük adımı çalışanlar, tedarikçiler, yatırımcılar ve müşteriler olmak üzere tüm paydaşları içeren bilinçlendirme ve dönüşüm süreci ile atıldı.
Sürdürülebilirlik hedeflerini açıkça tanımlayan ve iklim değişikliği risklerini ve fırsatlarını yönetmeyi sağlayan sera gazı yönetim stratejisi geliştiren ve bu alanda yaptığı çalışmalarla sektörde öncü rol oynayan Türk Telekom, Türkiye’de karbon salınımını ölçerek CDP’ye raporlayan ilk telekomünikasyon şirketi oldu. Güneş ve rüzgar gibi alternatif enerji kullanımından, görüntülü görüşme teknolojisi telepresence sistemine, e-eğitimden, filo en uygun şekle sokma çalışmalarına enerji tasarruflu ürün ve hizmetlere kadar pek çok sürdürülebilirlik projesi gerçekleştiren Türk Telekom, başlattığı enerji dönüşümü programının 2014 yılında tamamlanması ile her yıl 5.400 hektarlık bir ormanın azaltacağı kadar karbon emisyonunu engellemeyi hedefliyor.

DECT telefonları Türk Telekom’dan uygun fiyat ve taksit seçenekleriyle alma fırsatı
Türk Telekom, müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için her evin ihtiyacı olan gelişmiş teknoloji ürünü DECT telefonları ayda 1,5 liradan başlayan taksitlerle sunuyor.
Türk Telekom, avantajlı cihaz kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Bireysel ve kurumsal tüm müşterilerine alanında lider markaların en yeni ürünlerini taksit tutarları ev telefonu faturasına yansıyacak şekilde 24 ya da 36 aylık taksit seçenekleriyle sunuyor. Her zevke ve her keseye hitap eden, 5 markanın 9 ayrı ürünü arasından istedikleri modeli seçebilecekleri kampanya kapsamında bireysel müşteriler, TC kimlik numaralarıyla, bir hat için bir adet olacak şekilde en çok 2 adet DECT telefon alabilecekler. Kurumsal müşteriler ise vergi kimlik numaralarıyla, bir hat için bir adet olacak şekilde en çok 5 adet DECT telefon alma şansına sahip olacaklar. 31 Aralık 2013 tarihine kadar sürecek kampanyadan yararlanmak isteyenlerin Türk Telekom bayi ve ofislerine başvuru yapmaları gerekiyor. (www.turktelekom.com.tr)

Türk Telekom DECT telefon kampanyasındaki marka ve modeller

Marka       Model     
Panasonic  TG1611
Gigaset      A120
Gigaset      A220
Gigaset      A400
Gigaset      C300
Gigaset      A400 DUO
Multitek     Clasic
Switel        TULIP
Ttec           TD600

Windows 8 Acer tablet bilgisayar Türk Telekom ile Türkiye’de
Farklı müşteri gruplarına ve farklı ihtiyaçlara yönelik geliştirdiği yenilikçi hizmetlerin yanı sıra, marka işbirlikleriyle de müşterileri için değer yaratan Türk Telekom, Windows’un yeni işletim sistemi Windows 8’i müşterileriyle buluşturuyor.
Kampanya ile Windows’un yeni işletim sistemiyle tanışmak isteyenler, Türk Telekom ofis ve bayilerine başvurarak, Acer Iconia W700 Tablet bilgisayara sahip olma önceliğini ve ayrıcalığını yaşayacaklar. Kampanyaya katılmak isteyen Türk Telekom müşterileri 24 ayda 73.90 TL ya da 36 ayda 53.90 TL taksit seçenekleriyle Windows 8’li tablet bilgisayar sahibi olabilecekler.
Türk Telekom’un Türkiye’de satışa sunduğu Acer Iconia W700 Windows 8 tabletbilgisayarın özellikleri şöyle: Yeni Windows 8 işletim sistemiyle güç kazanan Acer Iconia W700, ‘modern çağın mobil kaşiflerine bir tablet bilgisayarın ergonomisi ve bir diz üstü bilgisayarın performansı ve kullanım rahatlığını bir arada sunuyor.
Son Intel Ultrabook işlemci teknolojisini barındıran Iconia W700’ün olağanüstü 11,6 inç IPS tam HD (1920x1080) piksel çoklu-dokunmatik LED arka ışıklandırmalı ekranı, kullanıcılarına fotoğraf, video ve filmlerin tadını en keskin detaylarıyla çıkarmaları için canlı görseller sağlıyor. Dolby Home Theater v4 donanımına sahip olan Iconia W700’ün yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, 1080p videolar ve canlı sohbetler için ön ve arka yüzde Acer CrystalEye HD Web kameraları bulunuyor. Ayrıca Iconia W700, anında çevrimiçi olabilmeyi sağlayan Instant On, Always Connect teknolojisine sahip. Bu teknoloji sayesinde W700 6 saniyede açılıyor, 1,5 saniyede uyku seçeneğinden çıkıyor ve 2,5 saniyede İnternet’e bağlanabiliyor. Tüm gün kesintisiz performans sağlamak için 8 saatlik pil ömrüne sahip olan Iconia W700, uyku seçeneğinden çıktığında açık olan Web sayfalarını otomatik olarak güncelliyor ve böylece içerikler her zaman güncel kalıyor.
1. Belirtilen zamanlar tablet Microsoft Office 2010 Starter ile Windows Live Messenger 2011'e bağlantıda iken seçili uygulamalar açıkken yapılan testlerde elde edilmiştir - Internet Explorer 9 (İnternet arama ve e-posta Web sayfaları), PowerPoint görüntüleme (dosya boyutu 68MB) ve Excel (dosya boyutu 108MB).
2. Önceden tanımlı bağlantı noktaları için geçerlidir.
3. Belirtilen zamanlar tablet Microsoft Office 2010 Starter ile Windows Live Messenger 2011'e bağlantıda iken seçili uygulamalar açıkken yapılan testlerde elde edilmiştir - Internet Explorer 9 (İnternet arama ve e-posta Web sayfaları), PowerPoint görüntüleme(dosya boyutu 68MB) ve Excel(dosya boyutu 108MB).

Telefon Kütüphanesi Projesi’ne uluslararası ödül
Türk Telekom’un Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) işbirliğiyle geliştirdiği Telefon Kütüphanesi Projesi, 2012 World Communication Awards’da “En İyi İçerik” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.
Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Mehmet Ali Akarca, World Communication Awards’da büyük bir başarı kaydeden Telefon Kütüphanesi Projesi hakkında şöyle konuştu:
“Telefon Kütüphanesi, haberleşme teknolojilerinden faydalanarak ülkemizde yaşayan tüm görme engellilerin bilgiye erişimine sağladığı katkıdan ötürü çok önemsediğimiz bir proje. Bu proje ile ev telefonu olan tüm görme engellilere 200’den fazla sesli kitabı ücretsiz olarak sunuyoruz. 2012 Ocak ayından itibaren, Türkiye’nin dört bir yanından 213 bini aşkın arama yapılırken, 1,8 milyon dakikadan fazla sesli kitap dinleme hizmeti sağlandı. Telefon Kütüphanesi’nin giderek artan katılımcı sayısı bizleri çok mutlu ediyor. Böyle bir proje ile iletişim ve telekomünikasyon alanında dünyanın en iyilerinin belirlendiği World Communication Awards’da büyük ödülü almış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.”
Türk Telekom’un, kurumsal sorumluluğunun gereği olarak sosyal, ekonomik ve çevresel sürdürülebilirliğe yönelik yatırımlarla Türkiye için değer yaratma hedefine yönelik çalıştığını belirten Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Mehmet Ali Akarca, “Türkiye’ye Değer çatısı altında ülke çapında hayata geçirdiğimiz sosyal sorumluluk projelerimiz, uluslararası birçok ödülle taçlanıyor. Dünyada ülkemizi bu şekilde temsil etmekten gurur duyuyor, bize güvenen tüm müşterilerimize ve özverili çalışanlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. Boğaziçi Üniversitesi GETEM Direktörü Engin Yılmaz ise; "Türk Telekom ile gerçekleştirdiğimiz bu proje sayesinde henüz İnternet ve bilgisayar kullanma imkanına kavuşmamış yüzlerce görme engelliye ulaşma şansı ve fırsatını bulduk ve GETEM’in ulaştığı kişi sayısını artırdık. Bu proje sayesinde görme engellilerin herkes gibi okuma haklarını kullanmaları gerektiğini vurguladık. Şu anda GETEM kütüphanesinde 12 binden fazla eser ve 3 bini aşan üye sayımızla hizmet veriyoruz” diye konuştu.