Stevie ‘İş Dünyasında Yılın Kadınları Ödülleri’nde’ Vodafone Türkiye’ye 5 ödül


 

“Yılın Yönetim Ekibi” ve “Kadından Kadına Destek” kategorilerinde Gümüş, “Yılın Kadın Yöneticisi” ve “Yılın Sosyal Medya Kampanyası” kategorilerinde Bronz Ödül kazanan Vodafone Türkiye, “Yılın Bütünleşik İletişim Kampanyası” kategorisinde ise Altın Stevie Ödülü’ne uzandı. Stevie İş Dünyasında Yılın Kadınları Ödülleri, faaliyetleriyle şirketlerinde ve iş dünyasında fark yaratan, dünyanın en başarılı kadın yöneticilerini ve sosyal programlarını ödüllendiriyor. Bu yıl 1,200’ü aşkın katılımcının başvurduğu ödüllerde, 90’ı aşkın kategoride ödüller New York’ta düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu.
“Teknolojide Kadın Hareketi”, kadın dayanışmasının en iyi örnekleri arasında
Mobil teknolojiler ile toplum hayatında olumlu yönde fark yaratma hedefinin cinsiyet eşitliği tesisine yönelik olarak 2011 yılında Vodafone Türkiye önderliğinde hayata geçirilen “Teknolojide Kadın Hareketi”, “Kadından Kadına Destek” kategorisinde Gümüş Ödül’e layık görüldü.
Türkiye Vodafone Vakfı, Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) işbirliğiyle yürütülen program, kadınların ekonomik hayattaki varlığının güçlendirilmesi ve Türkiye’de kadınların aleyhinde oluşan sosyal uçurumun kapanması hedefiyle önemli çalışmalara imza atıyor. Program kapsamında bugüne kadar yaklaşık bin kadına teknoloji kullanımı ve girişimcilik alanında temel eğitimler verilirken, programı tamamlayan kadınlara Vodafone Cep Merkezleri’nde istihdam olanağı sağlandı. 2012 yılı sonunda ise programın bir sonraki aşaması olarak kadın girişimciliğinin teşvik edilmesi amacıyla cansuyu sermayesi ödüllü “Kadın Girişimciler” Ödül programı devreye alınacak.

Vodafone Türkiye Yönetim Ekibi ve Gizem Keçeci’ye büyük onur
 “U-dönüşü” adını verdiği stratejik program doğrultusunda 2009 yılından bu yana etkileyici bir büyüme grafiği sergilemiş ve Vodafone Grubu’nun Avrupa bölgesinde en hızlı büyüyen operatörü konumuna ulaşmıştı. Bu başarılı performansıyla Vodafone Türkiye’nin yönetimi “Yılın Yönetim Ekibi” kategorisinde Gümüş Ödüle layık görüldü.
Bu başarı grafiğinin inşasında, başta Başkanlık kurumu olmak üzere kadınların yönetim kademelerinde istihdam edilmesi adına cesur adımlar atarak iş dünyasına örnek olan Vodafone Türkiye, bu vizyonunu da Pazarlama İletişimi ve Kurumsal Çeşitlilik Direktörü Gizem Keçeci ile “Yılın Kadın Yöneticisi” kategorisinde Bronz Ödülle taçlandırdı. Gizem Keçeci, kısa bir süre önce mevcut pazarlama iletişimi sorumluluklarına ek olarak, kadınların ve toplumdaki tüm dezavantajlı grupların hem kurum içinde hem de toplumda fırsat eşitliğine kavuşmaları hedefiyle faaliyetler yürütmek amacıyla oluşturulan Kurumsal Çeşitlilik Direktörlüğü görevini üstlenmişti.

Gençlere “Özgürce Yaşa” temalı özgüven mesajına Altın Stevie
Vodafone’un 25 yaş ve altındaki gençlere özgür bir dünyanın kapılarını aralamak ve ayrıcalıklı fırsatlar sunmak üzere hayata geçirdiği Vodafone FreeZone programı, “Yılın Bütünleşik İletişim Kampanyası” kategorisinde Altın Stevie ile en büyük ödüle uzanırken, “Yılın Sosyal Medya Kampanyası” kategorisinde de Bronz Stevie ile ödüllendirildi.

Gizem Keçeci: “Kadınlar, sürdürülebilir büyüme vizyonumuzun merkezinde”
Vodafone Türkiye Pazarlama İletişimi ve Kurumsal Çeşitlilik Direktörü Gizem Keçeci, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, tüm Türkiye’yi mobil haberleşmenin sunduğu olanaklarla buluşturma vizyonu etrafında sürdürülebilir büyümeye odaklandıklarının ve bu yolda hayata geçirdikleri projelerin başarısını pek çok uluslararası ödül programına taşıdıklarının altını çizerken şunları söyledi: “Vodafone Türkiye olarak, Vodafone’un küresel bilgi birikimini ülkemizdeki tüm toplumsal grupları kapsamaya yönelik bir vizyonla birleştiriyor; farklı toplumsal kesimlerin ihtiyaçlarını karşılayan çözümlerle hayatlarını kolaylaştırıyoruz. Bunu yaparken sosyal sorumluluklarımızı da unutmuyor, toplumsal ve ekonomik hayatın olanaklarından yeterince faydalanamayan birey ve grupları mobil teknolojiler başta olmak üzere çeşitli araçlarla topluma kazandırmayı amaçlıyoruz. Uzun vadede Türkiye’nin sürdürülebilir gelişimine katkı sağlama hedefi etrafında gördüğümüz bu işlemlerin en temel ayağı olarak kurumumuz bünyesinde, daha geniş ölçekte ise Türkiye’de fırsat eşitliğinin tesisi için çalışıyoruz. Stevie İş Dünyasında Yılın Kadınları Ödülleri’nde aldığımız ödüller, bu vizyonumuzun gerek proje bazında, gerekse her bir projeyi büyük bir inanç ve özveriyle şekillendirip hayata geçiren yönetimimiz bazında evrensel arenada takdir edildiğinin önemli bir göstergesi. Ayrıca, dünyanın en başarılı iş kadınlarının ödüllendirildiği böyle değerli bir organizasyonda, “Yılın Kadın Yöneticisi” kategorisinde ödüle layık görülmek benim için büyük bir onur. Vodafone Türkiye'yi bu ödüle layık gören jüri üyelerine şükranlarımı sunuyorum.”

Dünya Engelliler Günü’nde Vodafone, engellileri yalnız bırakmadı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Düşler Akademisi’nde gerçekleştirilen etkinlikte Vodafone’un engelliler için geliştirilen tarifeleri tanıtıldı. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray’ın katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte Timuray, engelli gençlerle kurabiye pişirme etkinliğine katıldı.
Türkiye’nin nüfusunun yüzde 12’sinin bir şekilde bazı engellere sahip olduğunu söyleyen Timuray, Türkiye’nin bu anlamda engelli sayısı fazla olan ülkelerden biri olduğunu ve bu vatandaşların ihtiyaçlarının yeteri kadar sağlanamadığını ifade etti. Engelli nüfusunun yüzde 64’ü eğitim olanaklarından mahrum yaşadıklarını, yüzde 62’sinin de herhangi bir sosyal yardım almadan yaşadıklarını söyleyen Timuray, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Bu kadar önemli bir kaynağı hem sosyal hayata hem de ekonomik hayata uyumsallaştırmak hepimizin sorumluluğu diye düşünüyoruz. Asli işimiz olan mobil haberleşme konusunda ‘Nasıl daha kolay erişilebiliriz?’ noktasında yeni hizmetlerimizi devreye alıyoruz. Bunun yanında bizi çok mutlu eden Düşler Akademisi programına da devam edeceğiz. Bugüne kadar 1720 mezun verdi Düşler Akademisi. Çok çeşitli sanat dallarında çok çeşitli yetenekler ortaya çıktı”. Düşler Akademisi’nin çok övgü alan bir proje olduğunu belirten Serpil Timuray, “Biz bakış açımızı değiştirebilirsek, tüm engelli kardeşlerimizin hayatı değişecek. Bu öğretiyle yola çıktı Düşler Akademisi, ‘Sanat engel tanımaz’ dedi. Gerçekten bakış açımızı değiştirdiğimiz zaman ne kadar farklı potansiyellerin ortaya çıktığını gösterdi” dedi.

Mobil İnternet’e Vodafone ile bağlan
Daha önce İnternet paketinden faydalanamayanlar için paketlerinin ilk ayını ücretsiz olarak satışa çıkaran Vodafone,  kotası dolduğu zaman duran ve dolayısıyla tutarını aşmayan yeni süper İnternet paketlerini kullanıcıları ile buluşturdu. Kotasını dolduran aboneler, haftalık veya günlük ek paket satın alarak kullanıma devam edebiliyorlar. Ayrıca herkes için tablet bilgisayar kampanyası ile de abonelerine büyük ekrandan İnternet’e erişme imkânı sunan Vodafone, Lenovo ile birlikte ürettiği Vodafone Smart Tab II; 7 ve 10 inçlik iki farklı boyutuyla günde 1 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Düzenlenen basın toplantısında abonelere duyurulacak kampanyalar anlatıldı. Kampanya kapsamında kotasını dolduran aboneler, günlük ya da haftalık ek paketler satın alabilecek. Buna ek olarak daha önce kampanya kapsamında paket satın almayan kullanıcılar bu servis ve hizmetlerden ilk ay ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Herkese mobil İnternet
Sabit İnternet alanlarının mobil ortamlara doğru kaydığı günümüzde artık haberleşmelerin yüzde 91’i mobil telefonlar üzerinden gerçekleşiyor. Bu yıl mobil geniş bant İnternet kullanıcı sayısı, sabit İnternet kullanıcı sayısını geçti. Toplamda 19,3 milyon İnternet aboneliğinin 11,6 milyonu mobil aboneliği oluşturuyor. Bu bağlamda İnternet’in herkes için ulaşılabilir olması amacıyla çeşitli kampanyalar düzenlediklerini belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Vodafone, geliştirdiği teknolojiler ile dünyada gerçekleştirdiği en fazla 3.Nesil (3N) bağlantısı ile lider konumunda yer alıyor. Türkiye’de de mobil İnternet konusunda liderlik etmek için çalışıyoruz. 2009 yılının Eylül ayında kullanıcılarımıza sunduğumuz 3N, 2012 Eylül ayında 40 milyon abone sayısı geçti. Vodafone, öncü bir telekomünikasyon şirketi olarak dünyada yeni nesil LTE teknolojisine yön vererek çizdiği yolda ilerliyor. 2012- 2013 mali yılının Nisan-Eylül 2012 dönemine ait yarıyıl sonuçlarına göre, mobil İnternet gelirlerimiz geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 101, veri gelirlerimiz de yüzde 54 arttı. Şebekedeki donanım sayımız üç yılda ikiye katlandı. 2009 yılından 2012 yılının ilk yarısına kadar yaklaşık 4 milyar TL yatırım yaptık. Vodafone Türkiye olarak en başta gelen amacımız, müşteri deneyimlerini faydalı ve etkin bir biçimde kullanarak gelişme sağlamak. Bu bağlamda abonelerimizin yaklaşık yüzde 35’i mobil İnternet kullanıyor ve her iki abonemizden biri 3N abonesi. Dolayısıyla, ulaşabildiğimiz kadar ulaşamadığımız kitleleri de kendi bünyemize katmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda herkes için fırsat eşitliği sunan akıllı cihazlar ve onlara uygun İnternet paketlerini abonelerimize sunduk.”

İnternet ile hayata bağlı olmak
Fırsat eşitliği ilkesini savunarak herkes için İnternet kampanyasını aboneleriyle buluşturan Vodafone, kullanıcıları kadar olmayanları da ikna etmek için öne sürülen bahanelere çözümler sundu. Bu kapsamda hayata geçirdikleri çözümleri dinleyicilerle paylaşan Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Fatih Uysal, “Süper İnternet ile herkese fırsat eşitliği sunarak GSM telefonlardan İnternet kullanmayan kitleyi kendimize katmak için çeşitli araştırmalar yaptık. Bu kapsamda mobil İnternet’in pahalı olduğu, kota aşımının sorun yarattığı, ihtiyacı olmadığı, akıllı telefonu olmadığı için ekranların yetersiz bulunduğu sorunlarına ulaştık. Bu genel ve en baskın olan sebepler için çözümler üreterek, her kesimin kullanabileceği belirli kalıplarda İnternet paketleri hazırladık. Öyle ki, dünya her geçen gün değişiyor ve birkaç saniyede bile insanlar büyük gündemler yaratabiliyor. Böyle bir dünyada İnternet’in olmaması demek hayatla bağlantıyı kesmek demektir. Dünyada her saniyede 4 bin 500 tweet atılıyor, Facebook’ta 32 bin ileti beğeniliyor, 55 bin Youtube videosu izleniyor ve 55 bin Google araması yapılıyor. 10 MB’dan 1 GB’a kadar kota sorunu yaşanmayan paketlerimiz kullanıcılarımıza sunuldu. Abonelerimize paket kotalarının yüzde 80’ine ve yüzde 100’üne gelince gerçek zamanlı bilgilendirme mesajı gönderiyoruz. Böylelikle kota sorununu ortadan kaldırarak, herkes cepten İnternet keyfini doya doya yaşasın diye indirimli fiyatlarla 100 MB mobil İnternet’i 9 TL, 250 MB’ı 12 TL, 500 MB’ı 17 TL, 1 GB’ı da 21 TL’den sunuyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.