Avea uluslararası arenada üç “Mükemmeliyet” ödülü birden aldı


 

Avea, mobil eğitim ve yetenek yönetimi alanında üç uluslararası ödüle layık görüldü.
Avea, dünyanın en itibarlı kurumlarından biri olan Brandon Hall tarafından 3 ödüle birden layık görüldü. “Eğitimde mükemmeliyet ödülleri” ana kategorisinde yarıştığı “Öğrenme amaçlı en iyi oyun kullanımı” ve “En iyi mobil öğrenme kullanımı” alt kategorilerinde 2 Altın derece birden alan Avea; “Yetenek yönetiminde mükemmeliyet ödülleri” ana kategorisinde yer alan “En iyi koçluk ve mentorluk” dalında ise; Bronz ödülün sahibi oldu.
Avea, “Eğitimde mükemmeliyet ödülleri” ana kategorisinde bulunan “Öğrenme amaçlı en iyi oyun kullanımı” alt kategorisinde “Kozmik kazalar” projesiyle ve yine aynı kategoride yer alan ”En iyi mobil öğrenme kullanımı” alt kategorisindeki “Cep Mektep” projesiyle iki altın dereceye birden hak kazandı. Ayrıca; “Yetenek yönetiminde mükemmeliyet ödülleri” ana kategorisindeki “En iyi koçluk ve mentorluk” alt kategorisindeki “Koçluk programı” projesiyle de Bronz ödüle layık görüldü.
Çalışmalarının, uluslararası platformlarda değerlendirilmesinden ve dünyanın önde gelen eğitim ve gelişim danışmanlık şirketlerinden Brandon Hall tarafından ödüllendirilmesinden büyük gurur duyduklarını belirten Avea İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü Bahattin Aydın; “Uluslararası insan yönetim ve gelişim standardlarını yakından takip eden bir kurum olarak Avea çalışanlarının gelişimi ve memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı, insan odaklı gelişim ve yönetim kültürünü geliştirmeyi hedefliyoruz. Avea bünyesinde uyguladığımız uzaktan öğrenme teknolojileri sayesinde, Kozmik Kazalar ve Cep Mektep projelerimizle e-öğrenme ve mobil öğrenme alanlarında en iyi uygulamalara imza atıyoruz.” açıklamasında bulundu.
Bu sene 14’üncü kez düzenlenen organizasyonda ödül alan şirketler arasında Google, IBM, British Airways, PepsiCo, Cisco, Shell, Microsoft gibi evrensel dev şirketler de yer alıyor.

“Avea’lıların ve sevdiklerinin sağlığı tek tuşla güvende”
Avea, alanında öncü, yaşlı ve engelli telefonu üreticilerinden Doro işbirliği sayesinde Mobil Sağlık alanında sunduğu hizmetlere bir yenisini daha ekliyor. Basit menüsü, büyük tuş takımı ve büyütülmüş yazı tipi ile kolay arama ve mesajlaşmayı sağlayan, güçlendirilmiş ses desibeli ve ayrı tuş kilidi ile kullanım kolaylığı sunan Doro PhoneEasy 332 Avea İletişim Merkezleri’nde satışa sunuluyor. Yaşlı ve engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmaya yönelik tasarlanan telefon’un arkasında bulunan acil çağrı tuşu, “Tek tuşla” 7/24 hizmet veren Acıbadem Mobil Sağlık Medikal Çağrı Merkezine erişim sağlayacak. Günün herhangi bir saatinde Medikal Çağrı Merkezine ulaşarak 7/24 görev yapan doktorlardan tıbbi yönlendirme alınmasına imkan veren sistem, yaşanabilecek acil bir durumda tanımlanan adrese tek tuşla ambulans gönderilebiliyor ve müdahale sırasında hastaya ücretsiz ilaç ve sarf malzeme sağlanabiliyor. Yaşlı ve engelli sağlığında devrim niteliği taşıyacak olan telefonlar Acıbadem Mobil Sağlık işbirliğiyle cebinizde. Avea İletişim Merkezleri’nde olan Doro PhoneEasy 332 24 ay taahhütle, aylık tarife ücreti 19 TL ve üzeri tüm bireysel faturalı Avea abonelerine 18 TL’lik ek paket ile satışa sunuluyor.

Cihaz özellikleri

  • 1,8 inç Renkli Ekran
  • Büyük Metin Görüntüsü ve de Görme Zorluğu Çeken Kullanıcılara Özel Görüntü Seçenekleri
  • Acil Çağrı Tuşu
  • 300 Kişiye Kadar Cihaz Hafızası
  • 30 dB’e Kadar Ses Yükseltici
  • 83 dB’e Kadar Zil Sesi Tonu Ayarlayabilme
  • Kullanım Kolaylığı Sağlayan Basit Menüsü
  • 666 Saat Bekleme Süresi
  • Şarj İstasyonu

Windows 8 işletim sistemine sahip ilk telefon, Windows Phone 8X by HTC Avea’da satışa sunuldu
Avea’nın seçme özgürlüğü sunan teklifleri ile aboneler Windows Phone 8X by HTC ye, 24 ay taahhütle isterlerse Tarifeye Ek Ödeme teklifi ile, isterlerse 250 MB, 1GB ya da 4GB İnternet paketli tekliflerden biri ile ya da 1000 dk.+1000 kısa mesaj+2 GB’lık Her Şey Dahil Paket ile sahip olabilecekler. Cihazı peşin ya da kredi kartı ile almayı tercih eden abonelere ise, bu cihazda kullanılmak üzere ilk 3 ay boyunca 250 MB İnternet paketi Avea tarafından hediye edilecektir. Windows Phone 8X by HTC; Windows Phone 8 işletim sistemi, kişiselleştirilebilir ekranı, çok daha fazla kişinin fotoğrafta yer almasını sağlayarak net ve canlı fotoğraflar çekmeye olanak veren geniş açıya sahip ön kamera lensi ve stüdyo kalitesinde ses sunan tümleşik Beats Audio amfisi ile öne çıkıyor. Microsoft Office programı içeren Türkiye’deki ilk telefon olan Windows Phone 8X by HTC’nin kişiselleştirilebilir “Canlı Kutucuklar” özelliği sayesinde kullanıcılar, başlangıç ekranından ayrılmadan gerçek zamanlı güncellemeleri takip edebiliyor. İkonik tasarıma sahip olanWindows Phone 8X by HTC siyah ve mavi renk seçenekleriyle Avea İletişim Merkezleri’nde.

Avea kendi markalı ilk akıllı telefonu “Avea inTouch”ı sundu
Avealılar Avea inTouch’a, peşin fiyatına 399 TL’ye ya da taahhüt vererek; İnternet paketli teklif, herşey dahil teklif veya tarifelerine ek 1 TL den başlayan teklif seçeneklerinden faydalanarak sahip olabilecekler. Kampanya kapsamında Avea inTouch sahibi Avealılara ayrıca, AveaMüzik’ten 200 şarkı, 3 ay boyunca 1 GB İnternet ve Tivibu cep aboneliği de hediye edilecek.
“Avea inTouch”la uygun fiyata akıllı telefon deneyimini yaşamak isteyenlerin beklentilerine yanıt verecekleri noktasının altını çizen Erkan Akdemir, bu alandaki hedeflerini ise “Bugün her 5 müşterimizden biri akıllı telefon kullanıcısı. Bu, Türkiye GSM sektöründeki en yüksek oran. Hedefimiz Avea inTouch ile bunu daha da yukarılara taşımak” olarak açıkladı.
Yenilikçi teknolojilerin lideri Avea, kendi markasını taşıyan yeni akıllı telefonu “Avea inTouch”ın tanıtımını Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir ve Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk’ün katılımı ile düzenlenen basın toplantısıyla gerçekleştirdi. Teması ve içindeki tüm mobil uygulamaları ise Avea bünyesindeki mühendisler ve 10 iş ortağının katkılarıyla hazırlanan Avea inTouch; güvenlik, çevrimiçi işlemler, AveaMüzik, Tivibu cep, AveaLig gibi pek çok ön yüklü uygulaması ile dikkat çekiyor. Avea inTouch’a özel olarak hazırlanmış ana ekranındaki 3 boyutlu ara yüzü, eklenip/çıkarılabilen panelleri, paneller arasındaki hızlı geçişi, tek tuş ile ana ekranında açılıp kapanabilen widgetları ile müşterilerine hem şık bir tasarım hem de kullanım kolaylığı sunuyor.

Akıllı telefonsuz kimse kalmayacak
Avea inTouch’ın tanıtım toplantısında konuşan Erkan Akdemir; yüzde 22’lik oranla en yüksek akıllı telefon kullanıcı oranına sahip operatör olduklarını vurgulayarak; “2012 9 aylık sonuçlarımıza göre akıllı GSM telefonu satışlarımızı adetsel olarak yüzde 81 artırdık. Bu süreçte müşterilerimize 39 kampanyalı ürün sunduk. Bunun sonucunda da 9 ayda müşteri tabanındaki akıllı telefon kullanım oranımızı yüzde 22’ye çıkararak bu alanda da pazar lideri olduk. Avea inTouch ile gerçekleştirdiğimiz bu ilkle de, akıllı telefonlarını değiştirmek isteyen ya da kullanmak için en uygun koşulları bekleyenlere, mobil dünyanın kapılarını ardına kadar açıyoruz. Çünkü Türkiye’de GSM telefonu kullanan herkesin, akıllı telefonu hak ettiğine inanıyoruz” dedi. Yaptığı konuşmada dünyada 2012’nin ilk 9 ayında akıllı GSM telefonu satış adedinin 478 milyona ulaştığına dikkat çeken Akdemir, 2012 yılı ilk 9 aylık sonuçlarına göre Türkiye’de akıllı GSM telefonu satış adetlerinin ise yüzde 45 artış göstererek 3,72 milyona ulaştığına dikkat çekti.
Tarife ve kampanyalarda oyunu yeniden kurup, rekabeti yeniden şekillendiren Avea’nın, tüketici odaklı hareket ederek GSM telefonu pazarındaki payını %19’a yükselttiğinin altını çizen Avea Genel Müdürü, “Türkiye’deki toplam GSM telefonları satış adedi içerisinde akıllı GSM telefonlarının payı yüzde 42 oldu. Yani gidecek daha çok yolumuz ve potansiyelimiz var. Çünkü insanlar avuç içlerine sığan akıllı telefonları ile işlerini takip etmeyi, ödemelerini yapmayı, sosyal medyaya girmeyi, resim ve video çekmeyi, İnternet’e bağlanmayı, televizyon ve film seyretmeyi sevdiler. Bu yüzden de teknoloji insanların hayatının her noktasında daha fazla var olmaya başladı. Fiziğin etki-tepki kuralı gibi GSM telefonu, adeta teknolojinin insana görünen yüzü gibi oldu. Cebinizde, çantanızda taşıdığınız küçük bir cihazla, dünyayı yanınızda taşımak… Sevilmeyecek gibi değil. Avea markalı ilk akıllı telefonumuzla akıllı telefonsuz kimse kalmasın istiyoruz. Bu nedenle de akıllı telefonumuza “Avea inTouch” adını verdik. Bu adı ona çok yakıştırdık. Hem “in” bir cihaz olacak hem de herkese dokunacak. Yani adı, aslında amacımızı yansıtıyor” şeklinde konuştu.

Avea’nın yeni uygulaması ile fatura devrine son
Müşterilerine sunduğu avantajlar ile fark yaratan Avea, Türk Telekom Sabit fatura sorgulama projesi ile faturalı Avea hattına sahip olmak isteyen müşterilerini artık isme kayıtlı elektrik, su veya doğalgaz gibi faturaları ibraz etmelerine gerek kalmadan kolayca Avealı yapıyor.
Avea ve Türk Telekom işbirliğiyle hayata geçirilen “Sabit fatura sorgulama” uygulaması ile artık aktif sabit telefon hattına sahip Türk Telekom müşterileri, fatura ibraz etmeden Avealı olabilecek. Geçtiğimiz günlerde uygulanmaya başlanan ve Avea İletişim Merkezleri’ndeki hizmeti daha da hızlandıracak olan bu proje ile faturalı Avea hattına sahip olmak isteyen aktif sabit hattı olan Türk Telekom müşterilerinin sorgulama işlemleri çok kısa süre içerisinde yapılabiliyor. “Sabit fatura sorgulama” projesi müşterilere zaman kazandırırken, faturalı hat başvurusu sırasında talep edilen elektrik, su veya doğalgaz gibi isme kayıtlı fatura ibraz etme zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor.