Siemens Enterpise Communications, Bilişim 2012’nin kurumsal destekçisi oldu


 

Türkiye Bilişim Derneği tarafından her yıl düzenlenen Bilişim 2012 "29. Ulusal Bilişim Kurultayı", 21-23 Kasım 2012 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirildi. Siemens Enterpise Communications, bilişim sektörünün en önemli etkinliği olan Bilişim 2012’nin kurumsal desetkçisi oldu.
Tüm dünyaya Türkiye’den yaklaşık 100 kişilik bir ARGE ekibi ile destek veren Siemens Enterpise Communications, 2012 Ekim ayı itibari ile satış ve pazarlama faaliyetlerini yürüttüğü ofislerini İstanbul’da açarak Türkiye’ye yaptığı yatırımlara devam ediyor. Türkiye pazarında üç yıl içinde lider pozisyona gelmeyi planlayan Siemens Enterpise Communications, kurumlara maliyet tasarrufu, verimlilik ve esneklik sağlıyor.
İşletmeler için Tümleşik İletişim (Unified Communications) çözümleri ve ağ altyapısı alanlarında öncü ve küresel bir sağlayıcı olan Siemens Enterpise Communications, Türkiye'nin stratejik rekabet avantajı elde edebilmesi için bilgi ekonomisinin öneminin ve sektörde büyük ivmeler kazanmasına yardımcı olacak politikaların ele alındığı üç günlük programa üst düzey yöneticileri ile katıldı. Siemens Enterpise Communications, Bilişim 2012’nin etkinliğinde EMEA APAC (Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik Bölgesi) Bölge Başkanı Wolfram Fischer, Siemens Enterprise Communications Türkiye Ülke Müdürü Ahmet Gül ve Avrupa, Ortadoğu, Afrika Bölgesi Satış Öncesi Hizmetler Başkanı Merano Mettbach tarafından temsil edildi.

Wolfram Fischer: “Türkiye önemli bir pazar, yatırım yapmaya devam edeceğiz”
Etkinliğe katılmaktan dolayı gurur duyduklarını ifade eden Fisher, Türkiye’deki yapılanmaları hakkında bilgi verdi. Siemens Enterprise Communications olarak küresel pazarda lider bir rol üstlendiklerini, ‘Global 500’ şirketlerinin yüzde 75’inin iş süreçlerinde Siemens Enterprise Communications çözümlerini tercih ettiklerini belirten Fischer, sözlerine şöyle devam etti: “Küresel kurumsal haberleşme pazarı, 2010’da 135,9 milyar, 2011’de ise 144,9 milyar dolarlık bir hacme ulaştı. Büyüyen bir eğilime sahip olan kurumsal iletişim pazarının 2015’te 166,7 milyar dolar büyüklüğe ulaşması öngörülüyor. Tüm dünyanın ilgisini çeken Türkiye pazarını çok dikkatli bir şekilde takip ediyoruz. Türkiye, bizim için önemli bir pazar ve bu pazara hızla yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

Ahmet Gül: Üç yıl içinde pazar lideri olmayı hedefliyoruz
Kurumsal haberleşme pazarında kurumlara maliyet tasarrufu, verimlilik ve esneklik sağladıklarını vurgulayan Siemens Enterprise Communications Türkiye Ülke Müdürü Ahmet Gül, Türkiye pazarı ile ilgili hedeflerinin üç yıl içinde lider pozisyona gelmek olduğunu ve bu hedefe ulaşmak için hızla yol aldıklarını belirtti. Türkiye’deki iş ortaklığı yapılarını güçlü sistem bütünleştiricileri ve bayi yapısı ile güçlendirmeyi amaçladıklarını aktaran Gül, şu açıklamayı yaptı: “Uzun yıllardır tüm dünyaya Türkiye’den yaklaşık 100 kişilik bir ARGE ekibi ile destek veriyoruz. 2012 Ekim ayı itibari ile satış ve pazarlama faaliyetlerimizi yürüttüğümüz ofislerimizi İstanbul’da açarak Türkiye’ye yaptığımız yatırımlara devam ettik. Pazar liderliği hedefine ulaşmak için, hem sektörde deneyimli kişileri ekiplerimize kazandırıp hızla büyüdük hem de ödüllü küresel 500 akredite iş ortaklığına sahip kanal programları Go-forward’ı Türkiye’de başlattık.”

Merano Mettbach: “Pahalı ‘kaldır ve yenisini kur” yaklaşımı yerine, müşterilerimizin mevcut BT ortamlarında çalışıp maliyet tasarrufu sağlıyoruz”
Siemens Enterprise Communications olarak tümleşik iletişime çıkan en kolay yolu sağlama sözleri doğrultusunda, pahalı “kaldır ve yenisini kur” yaklaşımları yerine, müşterilerinin mevcut BT ortamlarında çalışarak onlara operasyonel verimlilik sağladıklarının önemine değinen Avrupa, Ortadoğu, Afrika Bölgesi Satış Öncesi Hizmetler Başkanı Merano Mettbach ise “Uygulanması kolay çözümler sunuyor ve bu sayede müşterilerimizin üretkenliklerini artırmalarını ve maliyetlerini düşürmelerini sağlıyoruz. Ayrıca yönetilebilen sistemlerimiz ve “kullandıkça öde” temelli bulut (Cloud) hizmetlerimiz aracılığı ile sektörümüzdeki en geniş ve en esnek iş modeli seçeneklerini sağlıyoruz” dedi.

Artık odak noktamız kullanıcılar
Uzun yıllar müşterilerinin haberleşme altyapılarına, BT ve işletme maliyetlerini azaltmalarına yardımcı olduklarını ama artık odak noktalarının kullanıcılar olduğu dile getiren Mettbach, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mobilite, kullanılabilirlik, verimlilik ve işbirliği alanlarına odaklanıyoruz. Her masada bir telefon yerine diyalog ve sohbet yoluyla, sayısal haberleşme ortamında gerçek zamanlı ve değerli bilgileri sunarak ekiplerin başarılı olmasını sağlıyoruz. Biz buna uçlardan insanlara geçiş diyoruz. Artık başarıyı işlemle ilgili iletişimlerin yapılması değil, kullanıcıya fırsat veren bir ekosistem oluşturulması olarak görüyoruz.”

Rakamlarla Siemens Enterprise Communications
Avrupa’da yüzde 15 pazar payı ile (hat sayısında) ilk sırada, Almanya’da yüzde 35 ile ilk sırada, Latin Amerika’da yüzde 25 ile ilk sırada, Brezilya’da yüzde 27 ile ilk sırada, Belçika’da yüzde 25 ile ilk sırada, Hindistan’da yüzde 14 ile pazarda ikinci sırada, Çin’de yüzde 11 pazar payı ile lider pozisyonda, Vietnam’da yüzde 15 pazar payı ile lider pozisyonda.

Siemens Enterprise Communications
Siemens Enterprise Communications, ölçekleri ne olursa olsun, tüm işletmeler için tümleşik iletişim (Unified Communications) çözümleri ve ağ altyapısı (network) alanında önde gelen küresel bir sağlayıcıdır. Siemens Enterprise Communications, dünya çapında 90’ın üzerinde ülkede doğrudan veya dolaylı varlık göstermektedir.
160 yıllık deneyime sahip genç bir firma olan Siemens Enterprise Communications, ilk ibreli telgraflardan ilk transatlantik (okyanus aşırı) iletişim kablosuna, sesli telefonculuk çözümlerinden bugün pazar lideri olan tümleşik iletişim çözümlerine kadar, dünyanın en başarılı firmalarına, dünya çapında hizmet yeterlilikleriyle desteklenen inovasyon ve kalite sunmaktadır.
Siemens Enterprise Communications, kendini tümleşik iletişim (Unified Communications) ve işbirliği (collabrration) uygulamalarını maliyet efektif bir anlayışla hayata geçirmeye ve böylece müşterilerinin alacakları riski en aza indirgemeye adamıştır. Siemens Enterprise Communications, Gores Grup ve Siemens AG’nin ortak yatırımıdır. Aynı ortak yatırım, şebeke altyapısı ve güvenlik sistemleri sağlayan ve tümleşik iletişim çözümleri için mükemmel bir temel oluşturan Enterasys Networks’ün de sahibidir.