Teknolojik özgürlük, Logitech ile her an yanınızda

Zeynep Kurtpınar

Logitech, teknolojiyi daha hızlı yaşamak isteyenler için yeni ürünlerini tanıttı.
Logitech’in 8 Kasım 2012 Perşembe günü W Otel’de düzenlediği basın toplantısında Windows 8 ile uyumlu yeni dokunmatik fare ve en yeni teknolojileriyle birlikte geliştirdikleri ürünler tanıtıldı. Dokunmatik teknolojisinin gün geçtikçe daha da kullanılır hale gelmesiyle birlikte ürünlerini bu eğilim ile bütünleşik hale getiren Logitech, farklı özellikleri de içinde barındıran tarzıyla teknolojiye hız kazandırmaya devam ediyor.
Logitech Türkiye Ülke Müdürü Mustafa Uyar, ürünler hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Yılda bir kez gerçekleştirerek yeni ürünlerimizin tanıtımını yaptığımız toplantıda üç ana konu üzerinde durduk. Bunların ilki bilgisayar dünyasını değiştirecek olan bir evrim olarak gördüğümüz Windows 8 tanıtımının ertesinde Windows 8 ile uyumlu ürünlermizi kullanıcılarla buluşturduk. İkincisi, tablet bilgisayar dünyasının adeta koşarak ilerlediği bir çağ yaşıyoruz. Bizler de kullancılarımıza sunduğumuz bu ürünleri yeni çağa ve teknolojiye uyum sağlayabilen bir yapı da üretmeye çalışıyoruz. Son konu ise; bilgisayar dünyasına renk katarak ortaya çıkardığımız, bayan ve çocukları hedef kitle olarak belirlediğimiz renkli koleksiyonumuz. Bunun dışında tuttuğumuz ve fazladan tanıttığımız bir ürünümüz de yıkanabilir klavye oldu. Herkesin ilgisini çekmeyi başaran klavye, yenileşme anlamında baktığımızda dünyada tek olma özelliğine sahip. Bugün tanıtımını gerçekleştirdiğimiz ürünlerden fare, klavye ve dokunmatik fare Windows 8 ile uyumluluk gösteren devrim niteliği taşıyan ürünler arasında yer alıyor. Örneğin; klavye ile üç farklı platformdan yazışabiliyorsunuz. Bu klavye ile kendi bilgisayarınızdan yazı yazarken mobil telefonunuza gelen kısa mesajı Bluetooth yardımı ile bağlantı sağlayıp tek bir tuş yardımı ile masa üstü ya da tablet bilgisayarınızdan cevap verebiliyorsunuz. Böylelikle sürekli bir eşleme sağlanmış oluyor. Fare ve dokunmatik fare tarafında ise dokunmatik alanda yaşanan gelişmelere ayak uyduramayan ya da sağlık açısından kullanışlı olmayan ekranlara kolaylık sağlaması bakımından masa üstü bilgisayarlarla uyumlu ürünler geliştirdik. Bu ürünler oldukça hassas ve cam olduğu için hafif hareketlerle kullanıcıya deneyimde kolaylık sağlıyor.”
Logitech Wireless rechargeable touchpad T650: Geniş ve pürüzsüz dokunmatik deneyimi sunan, cam yüzeye sahip Logitech Wireless Rechargeable Touchpad T650, Windows 8’in yeni dokunmatik hareketlerini destekleyerek farklı sayfalarda gezinirken pencereler arasındaki geçiş kolaylığı sağlıyor.
Logitech Bluetooth illuminated keyboard K810: Aynı anda akıllı telefon, masaüstü ve tablet bilgisayara Bluetooth yardımı ile bağlanarak eşleşebilen K810, sadece tek bir tuş yardımı ile cihazlar arası geçiş yapma imkanı sunuyor.
Logitech touch mause T620 ve zone touch mause T400: Parmaklarınızı fare üzerinde bulunan herhangi bir yere koyduğunuz an bile rahatlıkla hareket özgürlüğünü sağlayabildiğiniz bu ürünler, dikey ve yatay kaydırmanın yanı sıra uygulama değişimi gibi tüm işlemleri rahatlıkla yapabiliyor. Cam dokunmatik yüzeye sahip olan T400 ile doğrudan Windows 8 Başlat ekranına gidebilir, uygulamalarınıza rahatlıkla erişebilirsiniz.
Yıkanmayı seven klavye K310: USB kablosu hariç olmak üzere 28 cm’lik derinliğe kadar suda yıkanarak temizlenebilen K310, arkasında bulunan su tahliye kanalları sayesinde kolayca kuruyabilme özelliğine sahip. Dayanıklılığı ve rahat kullanımıyla öne çıkan K310, 5 milyon vuruşa kadar dayanıklı tuş takımına sahip olmakla birlikte herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymadan bilgisayara takıldığı gibi kullanılma özelliği ile de dikkat çekiyor.
Logitech küresel graffiti collection : Her yıl yenileri eklenen renkli ve farklı desenlerde üretilen ürünlerin yer aldığı seri de kendinize özgü bütünlemeler yaparak tarzınızı yansıtmanız mümkün. Çeşitli renk ve desenlerdeki farklı eklentileri karıştırıp eşleştirerek uyumlu bir tasarım deneyimi yaşatma şansı sağlayan bu seriler, kişilere özel bir kullanım sunarak küresel eğilimleri farklı parçaları bir araya getiriyor.