Aastra, yeni haberleşme platformu ‘Aastra 470’ i tanıttı

 

Haberleşme teknolojilerinde dünyanın önde gelen çözüm sağlayıcılarından biri olan Aastra, iş ortağı CSC İletişim ile birlikte 27 Kasım 2012 tarihinde Ramada Plaza İstanbul’da düzenledikleri tanıtım toplantısı ile Aastra 470 iletişim platformunu tanıttı.
Aastra, kurumsal haberleşme teknolojileri pazarına farklı bir hareket getirecek olan yeni ürünü Aastra 470 haberleşme platformunu Ramada Plaza İstanbul da ki tanıtım toplantısında tanıttı.
En son teknolojik özellikleri yapısında barındıran Aastra 470, şirketlerin hem IP/SIP hem analog hem de sayısal haberleşme ihtiyaçlarını en ekonomik şekilde karşılamayı hedefliyor. Aastra 470, tek bir sistem olarak 400 kullanıcıya kadar hizmet verebiliyor ve 600 kullanıcıya kadar tek bir sistem olarak uzak ofisleri birbirine bağlayabiliyor.

Alp Özacar : “Aastra 470, tam bir bütünleşik haberleşme canavarı”
Aastra Türkiye Ülke Müdürü Alp Özacar, yeni ürünleri ile ilgili şunları söyledi: “Aastra 470, tam bir bütünleşik haberleşme canavarı. Yapısında hem analog, hem sayısal hem IP/SIP hem de mobil uygulamaları barındırıyor. Bunlara ek olarak bütünleşik haberleşme alanında ki tüm uygulamalara da sahip oluyorsunuz ve sistemi ofisinizde ki diğer uygulamalarla bütünleştirmek ve zenginleştirmek mümkün. Aastra 470, ofis verimliliğini artırırken, iş süreçlerini de iyileştiriyor. İşte bu noktada Aastra’nın kurumlara sunduğu bütünleşik haberleşme çözümleri yüksek değer sağlıyor. ”
Aastra 470, Aastra’nın video konferans çözümü BluStar ile tam bütünleşik çalışıyor. Aastra 470 ve BluStar, 100 kullanıcının aynı anda HD ses ve HD görüntü kalitesinde video konferans yapmasını mümkün kılıyor. Ayrıca, Blustar Video uygulamasını iPhone ve iPad’inize indirip mobil olarak da video konferansa katılabiliyorsunuz.

Fikret Aydoğan: “KOBİ’ler için çok uygun bir haberleşme çözümü”
Aastra 470’in Türkiye yetkili dağıtıcısı CSC İletişim’in Genel Müdürü Fikret Aydoğan, ürünle ilgili şunları söyledi: “Aastra 470, KOBİ’ler için çok uygun bir haberleşme çözümü. Santralın tümleşik bir yapısı var. IP/SIP desteğinin yanı sıra analog dünya ile uyumlu. Bütünleşik haberleşme uygulamalarını da aynı paketin içerisinde alabiliyorsunuz. Örnek vermem gerekirse; santralla birlikte IVR karşılama, çağrı merkezi, posta kutusu servisi, ses kayıt, otel yazılım bütünleştirme paketi gibi uygulamalarda beraber geliyor ve istediğiniz kadarını satın alabiliyorsunuz.”
Aastra 470, mobilite alanında hem klasik DECT hem IP/SIP DECT hem de mobil telefonların bütünleştirilmesi için çözümler sunuyor. Aastra 470 ile birlikte kullanabildiğiniz “Aastra Mobile Client: AMC” uygulaması, mobil telefon kullanırken telefon konuşmalarında GSM, 3.Nesil (3N) veya Wi-Fi seçim özgürlüğü tanıyor. Yani mobil telefonunuzdan yapacağınız görüşmeleri ister GSM den ister 3N’den VoIP isterseniz Wi-Fi bağlantısı yaparak VoIP ile gerçekleştirmeniz mümkün. Ayrıca mobil telefonunuza yüklediğiniz akıllı yazılım sizin bulunduğunuz yere göre en ekonomik görüşme şeklini kendisi karar verip çağrıyı size bağlıyor. Bütün bunları yaparken Aastra 470 santralınızın bir abonesi olup, analog ve IP görüşmelerinizi istediğiniz şekilde ücretsiz yapabiliyorsunuz.

Aastra
Aastra, Kanada merkezli ve küresel çapta hizmet veren bir firma. 1983 yılında kurulan Aastra, dünya kurumsal haberleşme pazarının önde gelen firmaları arasında yer alıyor. Geniş ürün yelpazesi ile her büyüklükteki firmaya ve kullanıcılara yenilikçi ve yüksek nitelikli haberleşme çözümleri sunuyor. Aastra, Ericsson’un Kurumsal İletişim Bölümü’nü Nisan 2008’de satın aldı. Böylece kendi alanında dünyanın en önemli markaları arasına girmesine yol açan stratejik satın almalarına devam etmiş oldu. Aastra, müşterilerine haberleşme teknolojileri ihtiyaçlarına yönelik olarak, açık standartlara sahip VoIP ürün ve sistemleri, mobil çözümleri, yüksek teknolojiye sahip uygulamaları sunuyor.

CSC İletişim
CSC İletişim, Telekomünikasyon sektöründe katma değerli haberleşme çözümleri ve hizmetleri sunan bir dağıtım şirketi olarak kurulmuş. Tüm dünyada hem IP temelli hem de geleneksel ses haberleşme sistemleri üreten Aastra, kurumsal haberleşme çözümlerinin yetkili dağıtıcısı olan CSC İletişim, Aastra ses ve video çözümlerini tamamen kanal yoluyla, iş ortakları vasıtasıyla pazara sunmaktadır. Hem Aastra ürünleri hem de kanal yönetimi konusunda deneyimli ekibiyle sektöre yeni bir bakış açısı geliştirmeyi hedeflemekte.
CSC İletişim, çalıştığı iş ortaklarının tüm projelerinde yanında yer alarak, onların satış ve teknik konularda güncel bilgi ve yeniliklere en hızlı şekilde ulaşmasını sağlıyor. Böylelikle sürekli gelişen ve değişen teknolojiyi takip eden ve bunu en doğru biçimde uygulayan sertifikalı ve üretici tarafından da tanınan iş ortakları yaratıyor. Müşteri memnuniyetinin iş ortaklarının teknoloji ve ürün bilgisinden geçtiğine inanan CSC, iş ortaklarına düzenli eğitim ve dokümantasyon desteği sağlıyor.