TEMMUZ 1999 Sayı: 46

(Lütfen sonuna kadar okuyun. İlk pragraftan sonra vazgeçmeyin.)

Globalleşen Earth’ümüzde, (E tabii, Merih’e Mars diyenler, Dünya’mıza da, Earth diyecekler) internette e-trade 1 trilyon dolar sınırını geçiyor. Iridyum’la roaming yapan cep telefonu operatörlerimiz, kapsama alanı sorununu kaldırdı. 3 Mayıs virüsü cepleri fena vurdu. Cepciler, lisans aldığından beri geçen sürede, 2 milyon hat ve 3 milyon telefon sattı. Dijital TV ile 23 kameradan bir tanesini seçip, golü-maçı istediğiniz açıdan izleyebiliyorsunuz. ISDN bir adaptör olup, çok hızlı internet bağlantısı kurabiliyorsunuz. 26 Nisan virüsünün vurduğu Pentium - II’nin altındaki board’lar değiştirilmek zorunda. Mobitel yayılıyor: NMT adı verilen ve 450 MHz’den yayın yapan şebekemiz yenileniyor ve yayılıyor. TT-NET, inşallah Inturnet’e benzemez. Data network’de ülke payları açıklandı. Internet’le yeni bir kavram: “Şoping”. Her cümle net ve anlaşılır ve hatta Türkçe.

Hâlâ okumaya devam ettiğiniz için teşekkür ederim. Birinci paragraftaki cümleler, reklam, günlük basın ve hatta ilgili kurum ve kuruluşların Halkla İlişikiler (PR) şirketlerinin yollamış olduğu basın bültenlerinden alınmıştır. Günlük basınımızın, reklam ajanslarımızın ve anılan kuruluşların, sektörümüze olan bilgi, ilgi ve sorumluluğunu açık ve seçik ifade etmektedir.

Telekomünikasyon sektörünün ilk ve tek aylık dergisi olarak; geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi bilgilendiren, bu konuda kendilerinden hiçbir yardımı esirgemeyenlere teşekkür ediyor, yorum yapmak istemiyoruz.

Sayenizde Türkçe’yi de unuttuk, İngilizce’yi de. Artık, iletişemiyoruz. Zaten ne gerek var. Doktorum söyledi: Pinemokonyus mu ne olmuşum? Bir de ne olduğumu anlayabilseydim!

Saygılarımla,
Merih IŞIN