Yaratıcı halkla ilişkiler projesi PR News’ten de ödülle döndü

Turkcell’in 3.Neslin (3N)’nin 1.yıldönümü nedeniyle geçen sene düzenlediği ‘3N Hız Testi’”, PR News Ödülleri’nin “En İyi Yıldönümü Etkinliği” kategorisinde ‘“Onur Ödülü”’ne layık bulundu. Ulusal basından 32 gazeteciyle aynı gün içerisinde Diyarbakır ve Paris’te gerçekleştirdiği 3N Hız Testi halkla ilişkiler etkinliği, son olarak geçen yıl Golden Drum PR Yarışması’ndan da 3 ödülle dönmüştü.
Diyarbakır-Paris 3N hız testi, son olarak geçen sene Slovenya’da düzenlenen Golden Drum Uluslararası Reklam ve Halkla İlişkiler Festivali’nden 3 ödülle dönmüştü.
Turkcell Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Filiz Karagül Tüzün; “Turkcell, rekabetin yoğun yaşandığı Telekom sektöründe lider pozisyonunu büyük bir tutarlılıkla koruyor. Kurumsal iletişim bölümü olarak, Turkcell’in sahip olduğu bu konum bize önemli görevler yüklemekte. Dünya şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir kurumu kamuoyuna doğru bir şekilde anlatabilmek çabasıyla dünya çapında ses getiren nitelikli işlere imza atıyoruz. Diyarbakır-Paris 3N hız testinin de planlanmadan uygulamaya her aşaması Kurumsal iletişim ve etkinlik organizasyon bölümlerimiz ve iletişim danışmanlığımızı yapan ajansımız İz İletişim tarafından titizlikle örüldü. Ödüllerimiz gösteriyor ki, halkla ilişkiler bir takım oyunudur ve Turkcell, bu alanda da küresel rekabet yeteneğine sahiptir. Projeye katkıda bulunan tüm çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum” dedi.
Dünya çapında en yaratıcı ve başarılı PR etkinliklerinin değerlendirildiği PR News Ödülleri bu sene 7. kez sahiplerini buldu. 14 Eylül günü New York Grand Hyatt Hotel’de gerçekleşen ödül töreni PR dünyasının küresel düzeyde en önemli aktörlerinin buluştuğu bir organizasyon oldu. Ödüllerin sahiplerine iletilmesinin ardından bir konuşma yapan McDonald’s ABD’nin Kurumsal İletişim Direktörü Heather Oldani, halkla ilişkiler sektöründeki son eğilimleri anlattı.
Turkcell’in 30 Temmuz 2009’da hizmete sunduğu 3N teknolojisinin bir yılda geldiği noktaya dikkat çekme hedefiyle yola çıkıldı. Uzun bir planlama ve ön çalışma evresinin ardından 27 Temmuz 2010’da Turkcell Kurumsal İletişim Ekibi, Türkiye’nin tüm ulusal gazetelerinden toplam 32 gazeteciyle beraber sabah özel bir jetle Diyarbakır’a ulaştı. Hasanpaşa Han’da gazetecilerin şahitliğinde Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv tarafından gerçekleştirilen 3N mobil İnternet hız testinde 13,8 Mbps hız elde edildi. Öğleden sonra Paris’e ulaşan grup bu kez ayın testi Eiffel Kulesi’nin hemen önünde, Fransa’daki üç mobil operatörün SIM kartlarını ve Diyarbakır’da kullanılan cihazların aynılarını kullanarak tekrarladı. Fransız mobil operatörlerin en hızlısı, yalnızca 3,9 Mbps hıza ulaşabildi ve Turkcell’in Diyarbakır’da 3N abonelerine yaklaşık 4 kat daha hızlı mobil İnternet olanağı sunduğu kanıtlanmış oldu.