Kuzey Kıbrıs Turkcell toplu mesaj sistemi için Defne’nin yazılımını seçti

Kuzey Kıbrıs’ın lider teknoloji ve haberleşme şirketi Kuzey Kıbrıs Turkcell’in toplu mesaj platform ihalesini Defne kazandı. Defne, geliştirdiği “toplu mesaj platform” çözümü ile Kuzey Kıbrıs Turkcell ile Kuzey Kıbrıs’ta çalışmaya başlayacak.
Telekomünikasyon sektörüne yönelik çözümleriyle 25 ülkede GSM şirketleri ile ortak çalışma yürüten Defne, Türkiye’de Avea, Nepal’de NCELL’in ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de toplu mesaj platformunu hizmete alacak.
Defne’nin bu platformu ile Turkcell, özellikle hizmet sektöründe yer alan firmaların, kurumların, reklam ajanslarının günde 1 milyona kadar toplu mesaj gönderebilmesine olanak sağlayabilecek. Kuzey Kıbrıs Turkcell yurtiçi/yurtdışı kurumsal müşterileri, Defne’nin geliştirdiği yazılım ile “Toplu Mesajlaşma İş Yönetim” sistemini kullanma hakkına sahip olacaklar.
Defne’nin Kuzey Kıbrıs Turkcell ile işbirliğine imza atmasıyla; devreye alınacak platform Kuzey Kıbrıs Turkcell’in ses dışındaki farklı bir gelir kaynağını organize etmesini sağlayabilecek planlamasına olanak sağlayacak ve yönetebilmesini kolaylaştıracak.
Defne tarafından geliştirilen Toplu Mesaj Platformu, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in kurumsal müşterilerine, KKTC’de, Türkiye’de ve diğer ülkelerdeki GSM telefonu kullanıcılarına içeriği kontrol edilmiş kısa ve çoğul ortam mesajları gönderebilmelerini sağlayacak.
Kurulacak sistem, günlük olarak toplam 2 milyon mesaj gönderecek yapıda planlanmaktadır.