Logitech'den touchpad'li kablosuz klavye: K400

Logitech’in yeni kablosuz klavyesi K400, 10 metrelik kullanım mesafesi ve çoklu dokunmatik gezinme özelliği sunan büyük, dahili dokunmatik yüzeyi ile dizüstü bilgisayarınızı koltuğunuzdan kalkmadan kontrol etme konforu sunuyor. Üstelik bilgisayarınız televizyona bağlıyken bile.
En sevdiği çoklu ortam içeriklerini büyük ekranda izlemek için diz üstü bilgisayarlarını televizyona bağlayanlar için özel tasarlanan K400’ün sağ bölümünde yer alan 9 cm’lik (3,5 inç) touchpad, bir fareye ihtiyaç duymadan bilgisayarı kolayca kontrol etme imkanı sunuyor.
Logitech Türkiye Ülke Müdürü Mustafa Uyar, “Logitech K400 ile diz üstü bilgisayarınızı televizyonunuza bağlayarak, tek bir kontrol paneliyle Youtube’daki bir videonun sesini açabilir, tatil fotoğraflarınızın yer aldığı slayt gösterisini durdurabilir veya yeni indirdiğiniz filmle ilgili ‘tweet’ yazabilirsiniz. Üstelik bunların hepsini koltuğunuzdan kalkmadan yapabilirsiniz. Ayrıca Web'de  dolaşırken ya da arkadaşlarınıza e-posta gönderirken neredeyse hiç ses çıkarmayan tuşlar sayesinde yazışma keyfini yaşayabilir, parlak yazı karakteri ile az ışıklı ortamda bile tuşları rahatlıkla okuyabilirsiniz” dedi.
Logitech K400’ü kurmak için, sadece küçük Logitech alıcısını USB girişine takmanız yeterli. Şık ve kompakt tasarımıyla kullanmadığınız zamanlarda dikey saklama imkanı sunan Logitech K400’e Logitech Unifying nano alıcısı sayesinde bu alıcıya uyumlu 5 cihaz daha ekleyebilirsiniz. Logitech K400 tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı: 99 TL (KDV dahil).