Kablosuz telefon teknolojisi Philips’le çağ atlıyor

 

Şık tasarımları, farklı özellikleri ve geniş model seçenekleriyle göz dolduran Philips DECT telefonlar, yeni seri ürünleriyle de ilgi çekecek gibi görünüyor.
Yenilikçi teknolojileri ve çevre dostu düşük güç tüketimleriyle öne çıkan Philips DECT telefonlar; uzun, net ve keyifli görüşmeler için biçilmiş kaftan.
Philips’in yeni nesil DECT telefonları, ince ses ayarları yapmanıza olanak tanıyan “MySound” teknolojisiyle birlikte sunuluyor. Birbirinden tamamen farklı üç görünüş arasından seçim yapmanıza imkan veren bu özellik sayesinde net, yumuşak ve hafif ses tonları ile uzun telefon görüşmeleri rahatsız edici olmaktan uzaklaşıyor. “Net” seçeneği sevdiğiniz kişinin sesini, en ince ayrıntısına kadar ve en net şekilde, yanınızda duruyormuşçasına duymanızı sağlarken, “Yumuşak” seçeneği, sesin daha iyi bir tınıda duyulmasını sağlayacak şekilde orta frekansları arttırır. “Hafif” seçeneği ise yüksek frekansları düşürerek daha sağlıklı bir ses sunmakta.
Philips’in yeni geliştirdiği “ThinkLink” donanımı sayesinde, GSM telefonunuzu ev telefonunuzla kolayca tümleşik edebilir ve tüm çağrılarınızı tek bir cihazdan gerçekleştirebilirsiniz. “ThinkLink”, home-office/ev-ofis çalışan ve hem GSM hem de sabit hatlarını kullanmak isteyenler ya da daha yüksek ses kalitesi isteyen ve evde mobil sinyal alımı zayıf olan kullanıcılar için mükemmel bir çözüm. Bluetooth teknolojisi sayesinde ev telefonunuza iki adede kadar GSM telefonu bağlayabilir ve GSM telefonu rehberinize ThinkLink telefonunuzdan kolayca erişebilirsiniz. Dilerseniz, rehber bilgilerinizi bilgisayarınızı kullanarak da paylaştırabilirsiniz.
Bununla birlikte, pil ömrü çok uzun süre dayanan ev telefonunuzla görüşmelerinizi yaparken, diğer yandan GSM telefonunuzu şarj edebilirsiniz. “ThinkLink”in 2,4 inç’lik yüksek çözünürlüklü TFT renkli LCD ekranı, 22 saate varan konuşma süresi ve “MySound” teknolojisi ev telefonunda yaratıcılık ve kolaylık arayanlar için mükemmel. Ayrıca her bir telefondan 1.000 adede kadar telefon numarası indirebilme özelliği, 200 isim girişli sabit hat telefon defteri, kolay menü arayüzü ve USB şarj aksesuarları da tercih sebebi olacaktır.
Serinin stil sahibi üyelerinden “Philips BeNear 6000 serisi” ince zevkleri olan kullanıcılar için tasarlandı. Tasarım ödüllü BeNear 6000 serisi, şık ve işlevsel DECT telefon isteyenlerin mutlaka göz atması gereken bir seçenek. 2,4 inç’lik HD TFT renkli ekran, 22 saate kadar konuşma süresi, “MySound” teknolojisi, 200 isim girişli telefon defteri ve kullanımı kolay simge tabanlı menü, BeNear 6000’in özellikleri arasında yer alıyor.
Daha mütevazı ama işlevsel seçeneklerden “Philips 4000 serisi” ise, gerçek anlamda aile telefonu. Şıklık konusunda 6000 serisinden geri kalmayan “Philips 4000 serisi”, uygun fiyatıyla da oldukça çekici. “MySound” teknolojisine sahip olan 4000 serisi, geniş ekranı, kolay okunan simge tabanlı menü arayüzü, 2 inç’lik ekranı ve 18 saate varan konuşma süresiyle akılda kalıcı seçeneklerden biri. 100 isim girişli telefon defteri, isteğe bağlı telesekreter ve ünite başına 6 adede kadar telefon bağlayabilme özelliği de serinin diğer işlevleri arasında.
İşitme ya da görme sorunları olan kullanıcılar için özel olarak tasarlanan “Philips 3000 serisi”, ekstra yüksek ses özelliğine sahip ve işitme cihazlarıyla da uyumlu. Cihazın kullanımında büyük yazı tipleri ve büyük butonlar, ciddi anlamda kolaylık sağlıyor. 1,8 inç’lik ekrana, 14 saate kadar konuşma süresine, kolay kullanılan menü arayüzüne sahip “Philips 3000” serisinde telesekreter seçeneği de yer alıyor.
Daha sade bir telefon kullanırken, yenilikçi “MySound” teknolojisinden faydalanmak isteyenler içinse “Philips 2000” serisi ideal bir seçenek. 1,8 inç’lik tam grafik ekran, 15 saate kadar konuşma süresi, kolay menü ve telesekreter “Philips 2000” serisi kullanıcılarını bekliyor.
Karmaşadan tamamen uzak dururken, Philips'in olağanüstü kalitesinden vazgeçemeyenler içinse, “Philips 1000” serisi ideal seçenek. 12 saate kadar konuşma süresi, telesekreter özelliği ve 50 kişilik telefon defteri, “1000” serisinin temel özellikleri.
Philips, sadece işlevsel ve şık DECT telefonlar üretmekle kalmıyor. Aynı zamanda DECT serilerinin enerji tüketimini azaltmak ve iletim gücünü optimize etmek konusunda da hassasiyetle çalışıyor. Baz ünitelere yerleştirilen bir sistem, güç emilimini kontrol ediyor ve telefon temel ünitenin yanında olduğunda, emilimi yüzde 93 oranında azaltıyor. Eko seçeneğinde kullanıldığında ise, sarf edilen güçte yüzde 60'lık bir tasarruf sağlanıyor. Bunlara ek olarak, telefonlar bekleme seçeneğinde 0,50W'ın altında elektrik tüketiyor ve bu da enerji verimliliğine ciddi anlamda katkı sağlıyor.

Royal Philips Electronics
Hollanda kökenli Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHI) güncel yenilikler ile insanların yaşamlarını iyileştirmeye odaklı, çok amaçlı bir Sağlık ve İyi Yaşam şirketi konumunda. Sağlık bakım, yaşam tarzı ve aydınlatma alanlarında dünya lideri olan Philips, tüketici anlayışını temel alarak "sense and simplicity" marka vaadiyle teknoloji ve tasarımı insan odaklı çözümler ile bütünleştirmekte. Merkezi Hollanda'da bulunan Philips'in dünyada 100’den fazla ülkede toplam 117 bin çalışanı bulunmakta.
2010 yılında 22,3 milyar avro tutarındaki satışlarıyla şirket, kalp sağlığı, akut bakım ve evde sağlık bakımı, enerji tasarruflu aydınlatma çözümleri ve yeni aydınlatma uygulamaları ile Flat TV, erkek tıraş ve bakım ürünleri, taşınabilir eğlence araçları ve ağız sağlığı ürünleri gibi kişisel sağlık ve bakım amaçlı yaşam tarzı ürünlerinde pazar lideri durumunda. (www.philips.com/newscenter)