Stil Sahibi Xperia Ray ışıltılı cazibesi ile hayatınıza seçkin bir renk katacak

 

İnce ve şık tasarımı, dayanılmaz çekiciliği ile Xperia Ray, stil sahibi kullanıcıların en seçkin aksesuarı olacak.
Xperia Ray, alüminyum kasası, kristal netliğindeki Reality Display çizilmez ekranını tamamlayan Sony Exmor R kamera sensörü ve Mobile BRAVIA Engine teknolojisi ile şıklığın tarifini yeniden yapıyor. Xperia Ray Türkiye’de Ekim ayında satışa sunulacak.
4 Ekim 2011 ? Güzelliği ayrıntılarda yakalamayı sever misiniz? Sadece 9,4 mm inceliğindeki Xperia Ray; altın, siyah ve beyaz renklerde sunulan şık ve asil formuyla size ışıltılı bir cazibe katacak. Xperia Ray’in Reality Display özellikli 3,3 inçlik çizilmez mineral ekranı, görüntüleri kristal berraklığında sunan Sony Mobile BRAVIA Engine teknolojisi ve loş ortamda bile harika fotoğraflar çeken Sony Exmor R kamera algılayıcısı ile hayatınızın büyülü anlarını en zarif karelerde ölümsüzleştireceksiniz. Otomatik odaklama desteğini geliştiren 8,1 Megapiksel çözünürlüğe sahip HD ana kameraya ek olarak Xperia Ray’in ön VGA kamerası ile arkadaşlarınızla görüntülü sohbet ederek hayatınıza canlılık katacaksınız.
Xperia Ray, hızlı işlemcisi ve yaklaşık 7 saat konuşma süresi tanıyan uzun ömürlü piliyle dinamik temponuza ayak uyduruyor, 100 binden fazla ücretsiz Android uygulaması ile size en kişisel deneyimi sunuyor. Yalnızca 100 gram ağırlığındaki süper hafif ve ince tasarımlı Xperia Ray, gömlek ve kot cebinize rahatlıkla sığarak günlük hayatta üstün bir gezginlik sağlıyor.
Fotoğraf ve video çekiminde titreşimi önleyerek profesyonel kayıt imkanı veren Xperia Ray, SensMe, TrackID ve xLOUD uygulamalarıyla tam kapsamlı bir walkman deneyimi de sunuyor. Çoklu ortam tarafında Twitter-Timescape bütünleşmesi, görüntülü görüşme, 3 boyutlu oyun, Infinity Button desteği sunan Xperia Ray; Google ve Sony Ericsson Exchange ActiveSync gibi gelişmiş hesap eşitleme seçenekleri de sağlıyor.
Xperia kullanıcılarının sosyal medya deneyimini geliştirmek üzere tasarlanan Facebook inside Xperia uygulaması ile, arkadaşlarınızın hangi şarkıları beğendiğini müzik çalarınızdaki Facebook eklentisi ile görebilir, YouTube gibi sitelerde şarkılarınızla video kliplerinize yapılan yorumları takip edebilirsiniz. Facebook inside Xperia, Facebook’a telefonunuzun resim galerisi, müzik çaları, rehberi ve takviminden ulaşmanıza imkan vererek beğen düğmesini Facebook’a girmeden kullanmanızı sağlıyor. Sony Ericsson’a özel Timescape uygulaması ise, Facebook gibi sosyal medya uygulamalarını tek ekrandan kullanmanıza imkan tanıyor. Infinity Button tuşu da, müzik kitaplığınızdaki şarkılar ve sanatçılarla ilgili video kliplerle albümlere aynı ekranda çevrimiçi olarak ulaşmanızı kolaylaştırıyor.
Türkiye’de Ekim ayında satışa sunulacak olan Xperia Ray, Android 2.3.3 (Gingerbread) sürümüyle geliyor.