Samsung’un bada 2.0 platformunda çalışan yeni akıllı telefonları: Wave 3, Wave M ve Wave Y

 

Wave ailesinin yeni üyeleri Wave 3, Wave M ve Wave Y; stil sahibi tasarım ve ChatON mobil haberleşme hizmetini birleştiriyor.
Dünyanın GSM telefonu liderlerinden Samsung Electronics, bada 2.0 işletim sistemine sahip yeni 4 inç ekranlı akıllı telefonu Wave 3’ü, sosyal medya öncüsü Wave M’i ve Wave Y’ı pazara sunduğunu açıkladı.
Samsung’un inovasyon geleneğinin ürünü olan her üç cihaz da Samsung’un kendi geliştirdiği ve çoklu görev yönetimi, Wi-Fi Direct, ses tanıma ve NFC-Yakın Mesafe Haberleşmesi (seçilebilir özellik) içeren yeni bada 2.0 platformunu kullanıyor. Bu özellik, akıllı telefon kullanıcılarının İnternet bağlantısı, mobil haberleşme ücreti ve veri taşıma kartını yeniden doldurmadan fotoğraf ve dosya paylaşmasını sağlıyor.
ChatON Samsung’un mobil cihazlarda çalışan kişiye özel mobil haberleşme hizmeti. Küresel platformlar arası haberleşme hizmeti tüm arkadaşlarınızı ve kontaklarınızı anında birbirine bağlıyor. Grup sohbeti özelliğiyle küçük topluluklar yaratmayı mümkün kılan ‘ChatON’ ile ayrıca, Web istemcisi GSM telefonu ve kişisel bilgisayar arasında içerik ve konuşma paylaşımına olanak tanıyor.
Samsung akıllı telefonlar için geliştirilen bütünleşik uygulama mağazası Samsung Apps’e de bu telefonlar üzerinden erişim mümkün. Geliştirilmiş kullanıcı arayüzü (UI) ve mağaza özellikleri sayesinde Samsung Apps dünya çapında yaygın içerik ve yerel olarak geliştirilmiş uygulamaların yer aldığı geniş bir uygulama yelpazesi sunuyor.
Samsung’un Mobil Haberleşme biriminin başkanı JK Shin, “Akıllı telefonlar her geçen gün daha da bilinir oluyor. Wave yelpazesine yeni eklenen cihazlar, bada 2.0 platformumuzun gücünden faydalanan ilk örnekler. Pazara ilham verecek, kullanımı kolay akıllı telefonlar ürettik” dedi.

Akıllı telefon ve şıklığın buluşması Wave 3
Samsung Wave 3,4 inç Super AMOLED ekran, 1,4 GHz işlemci ve HSPA+ bağlantıyı 9,9 milimetrelik metal bir gövdede buluşturan güzel ve şık bir akıllı telefon. Wave serisinin tamamen metal tasarıma dayalı şıklık geleneğini devam ettiren Wave 3, şıklığa önem veren tüketiciler için mükemmel bir seçenek oluşturuyor. Kusursuz tasarımla anodize edilmiş alüminyumdan üretilen ince, ancak sağlam gövde tasarımı kullanıcıların aktif, her an hareket halindeki yaşam tarzını destekliyor.
Wave 3 Samsung’un entegre Social Hub ve Music Hub özelliklerini içeriyor, şarkı ve albüm yüklemeye izin veriyor. Daha akıllı çoğul görevlendirme, kusursuz işleyen bilgilendirme mesajı ve Wi-Fi Direct özellikleriyle Wave 3, her zaman bağlantı halinde olma ve eğlenme olanağı sunuyor.

İlk ‘ChatON’ donanımlı akıllı telefon, Wave M
Samsung Wave M, ‘ChatON’ ve ‘Social Hub’ ile kullanıcıların hareketli sosyal hayatlarını takip edebilmelerini sağlıyor. Dayanıklı camdan üretilmiş 3.65 inç geniş HVGA ekran ve metalik gövde ile Wave M kullanıcıların her yerden sosyal ağlara bağlı olmasını sağlıyor. ChatON, arka arkaya sıralanan mesaj akışı, geliştirilmiş hareket halinde kullanıma uygun Wi-Fi İnternet gezgini ve Wi-Fi uygulamaları ile kusursuz bir mobil deneyim sunuyor. Wi-Fi Direct ve NFC de daha fazla işlevsellik sağlıyor.

Akıllı bir başlangıç, Wave Y
Samsung Wave Y, yeni kullanıcıları akıllı telefon deneyimiyle tanıştırmak için mükemmel bir cihaz. Şık metalik ve ince çizgili gövde ve 3,2 inç geniş HVGA ekranla yeni kullanıcılar, Social Hub ve ChatON üzerinden mobil sosyal paylaşıma ilk adımlarını atabilir. Live Panel, Lock Screen ve klasör yönetimi sayesinde basit kişiselleştirme işlemleri yapılabiliyor, taşınabilir müzik yöneticisi Music Hub ise kullanıcıların ceplerinde bir müzik kütüphanesi taşımalarını sağlıyor.
Wave 3, Wave M ve Wave Y cihazlar Samsung’un Berlin’deki IFA 2011 standında görücüye çıkıyor.

10 milyon adet satılan Samsung GALAXY S II, beyaz renk seçeneğiyle Türkiye’de
Dünya genelinde 10 milyon satış rakamı elde eden Samsung GALAXY S II, şimdi de beyaz renk seçeneğiyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor.
Samsung Electronics, GALAXY S II satışlarının sadece sekiz haftada ikiye katlanarak beş milyondan on milyon adete yükseldiğini açıkladı.
Küresel pazarda rekor satış rakamlarını yakalayan GALAXY S II; Türkiye’deki kullanıcılar tarafından beklenen beyaz renk seçeneğinin de sunulmasıyla yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Maksimum incelik ve üstün ekran deneyimi 
Yalnızca 8,49 mm inceliğinde ve 116 g. ağırlığında olan GALAXY S II’de 4,27 inç Super AMOLED Plus ekran yer alıyor. Bu ekran gelişmiş renk seçenekleri ve etkin enerji tüketimi ile öne çıkıyor. Super AMOLED Plus ekranda kristal berraklığında, en canlı renklerle görüntüleme deneyimi için daha yüksek piksel altı çözünürlük özelliği yer alıyor. Kullanılan yeni organik malzemeler fotoğraf görüntülemede ve video oynatmada çok daha gerçekçi deneyim sunuyor, üstelik pil ömrünü de kısaltmıyor.
Galaxy S II’nin çok yüksek kalitede fotoğraf ve video çekimi sağlayan 8 Megapiksel kamerasına ek olarak, ön yüzünde görüntülü görüşme olanağı sunan 2 megapiksel bir kamerası daha bulunuyor.

Her yerde en hızlı bağlantı ve en yüksek işlemci
GALAXY S II, sunduğu yüksek hızlı kablosuz bağlantı özellikleri ile kendi sınıfında en zengin kullanıcı deneyimi sunan akıllı GSM telefonu. 1.2 GHz çift çekirdekli uygulama işlemcisi içeren GALAXY S II, Android 2.3 Gingerbread platformunu kullanıyor. Kullanıcılar bu sayede cihazın benzersiz çoklu görev özelliklerinin faydalarından yararlanmalarına, video ve fotoğraf dosyalarını en hızlı şekilde yükleyip indirmelerine olanak sağlıyor.

Zengin uygulama içeriği
GALAXY S II ile Türkiye’deki kullanıcılar, Google Android Market’in yanı sıra, yerel olarak geliştirilen Samsung Fun Club ve Samsung eKitap uygulamaları ile; favori filmlerini, dizilerini ve televizyon şovlarını izleyerek, dergi, kitap ve gazete koleksiyonlarını ekran üzerinden kolayca yönetebiliyor. Yakın gelecekte, kurumsal kullanıcıların ihtiyaçları düşünülerek video konferans, güvenlik uygulamaları ve sanal çalışma alanları gibi özellikleri destekleyen taşınabilirlik çözümleri de sunulacak.

Samsung Electronics
Samsung Electronics, 135,8 milyar dolarlık 2010 konsolide cirosu ile yarı-iletken, telekomünikasyon, sayısal medya ve sanal yakınsama teknolojilerinde dünya lideri konumunda. 68 ülkede, 206 ofisi ve yaklaşık 190,500 bin çalışanı bulunan Samsung Electronics; Görüntüleme Cihazları, Mobil Haberleşme, Telekomünikasyon Sistemleri, Beyaz Eşya, BT Çözümleri, Sanal Görüntüleme Sistemleri, Hafıza Yongaları, LSI ve LCD Sistemleri olmak üzere, 9 ana iş kolunda faaliyet göstermekte. Dünya çapında en hızlı büyüyen küresel markalardan biri olarak tanınan Samsung Electronics; sayısal TV, hafıza çipleri, GSM telefon ve TFT-LCD teknolojilerinde lider üretici konumunda. (www.samsung.com.tr)