NETDİSK Mobil ile tüm dosyalar her an her yerde

Cenk Yapıcı

TTNET, bulut bilişim üzerinde veri depolamaya olanak veren NETDİSK uygulamasını “mobil” hale getirdi.
NETDİSK Mobil uygulamasıyla iPhone, iPad ve iPodTouch kullanıcıları, cihazlarından kolayca NETDİSK’e bağlanabiliyor.
Fransa’nın başkenti Paris’te 27-29 Eylül’de düzenlenen Dünya Geniş bant Forumu’nu (Broadband World Forum) ziyaret eden TTNET Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Şahin Şen, “Veri depolama ihtiyacının artmasına paralel olarak bulut bilişime gösterilen ilgi de artıyor. TTNET, bu ihtiyacı göz önünde bulundurarak NETDİSK Mobil uygulamasını hayata geçirdi. Böylece TTNET ile bulut bilişim hizmeti mobil cihazlara da girmiş oldu” dedi.

TTNET’ten tüm kullanıcılara bulut bilişim hizmeti
TTNET, bulut bilişim alanındaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. TTNET, çevrimiçi depolama çözümü sunan NETDİSK ürününün mobil uygulamasını hayata geçirdi. NETDİSK Mobil uygulaması ile iPhone, iPad ve iPodTouch’lardan NETDİSK’e ulaşmak, bu cihazlar üzerinden veri depolamak, dosya indirmek ve paylaşmak mümkün hale geliyor. NETDİSK 1 GB, NETDİSK 50 GB ve NETDİSK SINIRSIZ kullanan müşteriler, uygulamayı AppStore’dan ücretsiz olarak indirip kolayca kullanabiliyorlar.
Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Dünya Geniş bant Forumu’nu (Broadband World Forum) ziyaret eden ve bizlere açıklama yapan TTNET Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Şahin Şen, günlük hayatın birçok alanında geniş bant kullanımının artmasına paralel olarak kullanıcıların İnternet’e her an her yerde bağlanma talebinin yoğunlaştığını ifade etti. Şen; “İnternet kullanımının ve veri varlığının artması bulut bilişimin önemini daha da artırdı. İnternet kullanıcıları, mobil cihazlarından daha fazla dokümana ulaşma ihtiyacı hissediyor. Biz de bu ihtiyacı göz önünde bulundurarak NETDİSK ürünümüzü mobil hale getirmek için ilk adımımız attık. Müşterilerimizin kullanımına sunduğumuz NETDİSK Mobil uygulaması sayesinde ilk etapta iPhone, iPad ve iPodTouch’lardan NETDİSK’teki dosyalara ulaşmak mümkün” dedi.

Anında yükleme ve erişim
NETDİSK Mobil, piyasadaki rakiplerinden daha fazla avantaj sunuyor. NETDİSK Mobil ile dosya görüntüleme, dosya paylaşımı, seçilen dosyaların yüklenebilmesi ve daha önce yedeklenen tüm bilgisayarların görüntülenmesi mümkün oluyor. Üstelik NETDİSK Mobil, çekilen fotoğraf ya da videoları anında yükleme imkanı veriyor ve NETDİSK’teki tüm fotoğrafların albüm halinde tarihe göre görüntülenebilmesini sağlıyor. NETDİSK, internet bankacılığı gibi uygulamalarda kullanılan 128 BİT SSL şifreleme özelliğini kullanarak kullanıcıların güvenliğini ön planda tutuyor.

NETDİSK’i 42 Bin Kişi Kullanıyor
Pek çok ülkeden bilişim profesyonellerini bir araya getiren Dünya Geniş Bant Forumu’nu takip eden Şahin Şen, yaptığı açıklamada NETDİSK kullanıcıları hakkında bilgiler de verdi. Şen’in verdiği bilgilere göre NETDİSK’i şu anda 42 bin kişi kullanıyor. NETDİSK’te şu an için 52,7 Terabyte veri yüklenmiş bulunuyor. Şu anda kullanıcı başına düşen ortalama kullanım miktarı ise 17,3 GB’a ulaşıyor. NETDİSK, dileyenlere kotalı, dileyenlere ise sınırsız veri depolama olanağı sunuyor. Özellikle KOBİ’ler ve küçük işyerleri veri yedekleme, depolama ve dosya paylaşımı ihtiyaçlarını karşılamak üzere NETDİSK’in sunduğu sınırsız depolama hizmetinden faydalanıyorlar. Bireysel kullanıcılar ise yoğunlukla fotoğraf, müzik gibi içerikler depolamayı ve paylaşmayı tercih ediyorlar.
TTNET’in sunduğu NETDİSK ürünü sadece TTNET aboneleri tarafından kullanabiliyor. TTNET aboneleri NETDİSK 1 GB paketinden herhangi bir bedel ödemeden faydalanabilirken, NETDİSK 50 GB’ı aylık 4,99 TL ücretle ve NETDİSK SINIRSIZ’ı da aylık 9,99 TL ücretle kullanabiliyorlar. NETDİSK sahibi olmak isteyen TTNET müşterileri www.ttnetbulutu.com adresine başvurabiliyor. NETDİSK Mobil indirmek isteyen kullanıcılar ise, uygulamaya AppStore’dan ve (http://www.ttnetbulutu.com/netdisk-indir.jsp) bağlantısı üzerinden erişebiliyor.

TTNET – Townster işbirliği ödül kazandı
TTNET ile Townster oyunu arasında yapılan bütünleşme çalışması AVEA Grand Interactive Awards’da (Avea GIA) “En İyi Sosyal Medya Mecra Uygulaması” kategorisinde üçüncülük ödülüne layık görüldü. TTNET binalarının oyunun bir parçası olarak kullanılmasını sağlayan uygulama sonucu Townster’da 500 binden fazla TTNET binası kuruldu. Her yıl 50’den fazla marka ve 200’ü aşkın projenin başvurduğu AVEA GIA, etkileşimli mecranın ilk ve tek ödülü unvanına sahip. Dünyanın en çok oynanan ilk 10 emlak oyunu arasında yer alan Townster içerisine, TTNET binalarını bütünleştiren uygulama, Avea tarafından düzenlenen AVEA Grand Interactive Awards’da (Avea GIA) “En İyi Sosyal Medya Mecra Uygulaması” kategorisinde üçüncülük ödülü aldı.
Sektörün en iyilerinin yarıştığı ve etkileşimli pazarlamanın tüm uzmanlıklarının değerlendirildiği AVEA GIA, bu mecradaki tek yarışma. Her yıl 50’den fazla marka ve 200’ü aşkın projenin başvurduğu AVEA GIA’ya bu yıl rekor sayıda katılım alındı.
Bu yıl 6’ıncısı yapılan Etkileşimli Pazarlama Zirvesi’nin (İPZ) bir parçası olarak gerçekleştirilen Grand Interactive Awards, 21 Eylül 2011 tarihinde düzenlenen ödül töreni ile sahiplerini buldu. 10 farklı kategoride yapılan başvurular arasından TTNET - Townster bütünleşmesi projesi “En İyi Sosyal Medya Mecra Uygulaması” kategorisinde yer alan onlarca aday arasından kısa listeye girme başarısı gösterdi ve ödül töreninde üçüncülüğün sahibi oldu.
Kategorinin jüri değerlendirmesinde sosyal medya kanallarında kullanılan her türlü reklam uygulama projelerinde yaratıcı metin yazımı ve görsel tasarım, mecra stratejisindeki özgünlük, yenilikçilik ve rakamsal sonuçlar etkili oldu.
TTNET’in desteklediği oyunlardan biri olan ve Gamester Oyun Stüdyosu tarafından hayata geçirilen Townster, Facebook’ta yoğun ilgi görüyor. Bir şehir kurma ve emlakçılık oyunu olan Townster, her ay aktif olarak oyun oynayan 500 bin oyuncusuyla dünyada en çok oynanan 10 şehir kurma oyunundan biri oldu. Son verilere göre bu hafta toplam 1,5 milyon kullanıcıya ulaşmayı başaran Townster’da 500 binden fazla TTNET binası kuruldu.
(http://www.facebook.com/townstergame) adresinden tüm Facebook kullanıcılarının ücretsiz olarak oynayabildiği Townster‘da inşa edilen toplam bina sayısı Türkiye'deki toplam bina sayısının tam 3 katı. Townster oyuncuları şu ana kadar 22 milyon bina inşa etti. Townster oyununda TTNET binaları da büyük ilgi görüyor. Şu ana kadar oyunda toplam inşa edilmiş TTNET bina adedi 500 bin 267’ye ulaştı. Bu rakamlara göre her 3 Townster oyuncusundan biri TTNET binasına sahip. Townster’da TTNET, TTNET WiFi, TTNET İnternet, TTNET Müzik binaları yer alıyor. TTNET’in tıpkı gerçek hayattaki gibi haberleşme altyapısını kurduğu Townster’da oyuncular, kendi şehirlerine TTNET markalarına ait binalar inşa edebiliyor ve şehirlerine İnternet gibi farklı TTNET servislerini sunabiliyor. Markaların sosyal oyunlar içerisinde yer alması konusunda dünyanın sayılı örneklerinden biri olarak öne çıkan TTNET – Townster konumlandırmasıyla her TTNET hizmeti oyunculara çeşitli avantajlar sağlıyor.

TTNET, diz üstü bilgisayar alanlara 1 GB 3N mobil İnternet, 3N mobil modem ve sınırsız Wi-Fi hediye ediyor
TTNET, kredi kartı ve peşinata gerek kalmadan kolayca bilgisayar sahibi yapmaya devam ediyor. Üstelik TTNET’ten yeni bir diz üstü bilgisayar alanlara TTNET’in 3 ayrı hediyesi var: 1 yıllık ayda 1GB 3.Nesil (3N) mobil İnternet paketi, 3N mobil modem ve 1 sene boyunca sınırsız Wi-Fi dakikası. TTNET’ten bilgisayar alanlar tüm İnternet ihtiyaçlarını en uygun koşullarla karşılayabiliyorlar.
TTNET’in kampanyasıyla diz üstü bilgisayar sahibi olanlar, tüm İnternet ihtiyaçlarını bu özel kampanya ile karşılayabilecek. Kampanya kapsamında TTNET’ten diz üstü bilgisayar alanlar, 1 yıl boyunca kullanabilecekleri 3N mobil İnternet paketine ücretsiz sahip oluyor. Aylık 1 GB İnternet sağlayan 1 yıllık 3.Nesil (3N) paketiyle birlikte 3N mobil modem de ücretsiz veriliyor. Evlerinde İnternet’e ulaşabilen ADSL sahipleri, TTNET’in kampanyasıyla diz üstü bilgisayar aldıkları zaman 1 sene boyunca sınırsız Wi-Fi dakikası ile 8 bine yakın noktada, 1 GB 3N mobil İnternet ile de ihtiyaç duyduğu diğer alanlarda İnternet’e girebiliyor. Abonelerinin tüm İnternet ihtiyacını tek elden karşılamak amacıyla yola çıkan TTNET, bu özel kampanyayla bilgisayar alanların ev dışında da İnternet’e rahatça ulaşmasını ve eğlenceli vakit geçirmesini sağlıyor.
TTNET, herkesin ihtiyacına göre pek çok markadan farklı bilgisayar seçenekleri sunuyor. TTNET, bugüne kadar çok uygun ödeme koşulları ve 36 aya varan düşük taksitlerle, kredi kartına ve peşinata gerek kalmadan binlerce aileyi bilgisayar sahibi yaptı.
Bilgisayarın yanı sıra, ücretsiz 3.Nesil (3N) mobil İnternet paketi ve modem sahibi olmak isteyenler TTNET Satış Noktaları’ndan kampanyaya başvurabiliyor.
* TTNET Mobil Notebook 1GB Bedava tarifesinden 3N mobil İnternet hediyeli bilgisayar kampanyasına katılan aboneler yararlanır. Aylık 1 GB’ye kadar kullanım 12 ay boyunca 0 TL, 4 GB’ye kadar kullanım ise 29 TL’dir. Aylık 4 GB’yi aşan kullanımda kota aşım bedeli 0,05 TL/MB’dir. Fiyatlara %18 KDV ve %5 ÖİV dahildir. 34 TL’lik Hat Açılış Özel İletişim Vergisi ve 13,2 TL’lik Telsiz Ruhsatname Ücreti 12 ay taksitli olacak şekilde, aylık 1,1 TL’lik Telsiz Kullanım Ücreti ise abonelik süresince abone tarafından karşılanacaktır. Mobil haberleşme Avea tarafından sağlanmaktadır. (www.ttnetmobil.com.tr) (www.ttnet.com.tr)