Türk Telekom Grup Başkanı bir kez daha dünyanın ileri gelen telekom yöneticileri arasında

 

Türk Telekom Grup Başkanı Hakam Kanafani, telekomünikasyon sektöründe dünyanın önde gelen yayınlarından Global Telecoms Business'ın bu yıl dördüncüsünü hazırladığı, sektörün en güçlü 100 yöneticisi listesine bir kez daha girdi.
Türk Telekom’un Grup Başkanı Hakam Kanafani, telekomünikasyon sektörünün dünya çapındaki en güçlü 100 yöneticisinden biri olarak seçildi.  Kanafani, dünya çapında telekom sektöründe görev yapan üst düzey yöneticilere seslenen en önemli yayınlardan olan Global Telecoms Business'ın bu yıl dördüncü kez hazırladığı GTB Power100 2011  listesinde bir kez daha yer aldı.
Hakam Kanafani’nin de bulunduğu GTB Power100 2011 listesinde yer alan diğer önemli isimler arasında; ITU (Uluslararası Telekomünikasyon Birliği) Genel Sekreteri Hamadoun Touré, Google CEO Larry Page,  AT&T CEO Randall Stephenson, Telefonica CEO César Alierta,  Saudi Telecom (STC) CEO Saud bin Majed al Daweesh, Bharti Enterprises Yönetim Kurulu Başkanı ve Grup CEO Sunil Bharti Mittal gibi telekom sektörünün önde gelen üst düzey yöneticileri yer alıyor.

Türkiye Yatırımcı İlişkileri Ödülleri’nden Türk Telekom’a ödül yağmuru 
Türk Telekom, Acclaro ve Thomson Reuters Extel Survey tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye Yatırımcı İlişkileri Ödülleri’nde Büyük Ödül (Grand Prix) dahil altı ödül birden kazanarak büyük başarı elde etti.
Acclaro ve Thomson Reuters tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye Yatırımcı İlişkileri Ödülleri’nde En İyi Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi, En İyi Yatırımcı İlişkileri Web Sitesi, En İyi Yatırımcı İlişkileri Ekibi, En İyi Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık kategorilerinde birinci olan Türk Telekom, Finansal Sonuçların En İyi İletişimi kategorisinde de ikinciliğe layık görüldü. Toplam sekiz kategoriden oluşan ödül programında dört birincilik, bir de ikincilik alarak geceye damgasını vuran Türk Telekom, Büyük Ödül’ün (Grand Prix) de sahibi oldu.
Türk Telekom Grubu BaşkanıHakam Kanafani, ödüllere ilişkin “Türk Telekom Grubu olarak yatırımcı ilişkileri çalışmalarımıza öncelik vererek mevcut ve potansiyel yatırımcılarımızla oluşturduğumuz iki yönlü iletişimin gelişmesi için çok gayret gösteriyoruz. Bu nedenle elde ettiğimiz bu başarı bizim için çok anlamlı. Bu başarıyı mümkün kılan başta Yatırımcı İlişkileri Ekibimiz olmak üzere grup şirketlerimizin yöneticilerine ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim” şeklinde görüş bildirdi.
Acclaro Genel Müdürü ve Türkiye Yatırımcı İlişkileri Ödülleri’nin Kurucusu Charles Ross ödül töreninde yaptığı konuşmada “2009’dan beri bu ödüllerle sağladığımız başarı Türkiye’deki birçok şirketin son 12 ayda yatırımcı ilişkileri alanında gösterdiği üstün özveri, ayırdığı zaman ve kaynaklarla gelişmekte. Bu yılki ödüllerin lideri konumundaki Türk Telekom halka arz edildikten sonra kısa bir süre içinde geliştirdiği dünya standartlarında yatırımcı ilişkileri hizmetleriyle etkileyici bir gelişim gösterdi. Hem üst yönetimin hem de yatırımcı ilişkileri ekibinin gayretleriyle böyle bir başarı elde edilmiştir. Türk Telekom’un aldığı bu ödüller, yeterli kaynak sağlanması ve üst yönetimin çabalarıyla Türkiye’deki şirketlerin dünya standartlarına ulaşabileceğini ispatladı” dedi.
Türkiye Yatırımcı İlişkileri Ödülleri, yatırımcı ilişkilerinde mükemmelliği derecelendirmek için Acclaro tarafından geliştirilen tarafsız bir metodoloji ile düzenleniyor. Thomson Reuters Extel Survey tarafından yapılan ön oylama ile ödül programına katılmak isteyen şirketler için verilen oylar toplanıyor. Thomson Reuters Extel Survey ve Acclaro Research tarafından belirlenen liste üzerinde seçim kurulu belli kategoriler için karar veriyor. Bu sayede Türkiye Yatırımcı İlişkileri Ödülleri’nde şirket ve kişiler tarafsız bir değerlendirme sürecinin sonunda ödüllerini almaya hak kazanıyorlar. (www.irawards.eu)

“Türk Telekom Belbil” ile belediyeler ‘bulut’a çıkacak
Türk Telekom, belediyelerin BT-Bilişim Teknolojileri ihtiyaçlarının bulut bilişim teknolojisi sayesinde tek merkezden karşılanmasını sağlayan “Türk Telekom Belbil” hizmetini kullanıma sunuyor. “Türk Telekom Belbil”, belediyelerin altyapı, yazılım, donanım ve uygulamalara yapacakları yatırımlardan tasarruf etmesini sağlıyor.
Türk Telekom, yenilikçi teknolojileri, müşterilerine sunmaya devam ediyor. Türk Telekom’un bulut bilişim teknolojisi üzerinden belediyelere özel geliştirdiği Belbil uygulamasıyla, kurumları bulut bilişimle tanıştırıyor.
Sampaş A.Ş. işbirliği ile geliştirilen Türk Telekom Belbil hizmeti, belediyelerin ihtiyaç duydukları yazılım ve uygulamalar için gerekli olan altyapı, yazılım, erişim, depolama ve eğitim maliyetlerinden tasarruf etmelerini sağlıyor. Aynı zamanda verilerin Türk Telekom Veri Merkezi’nde güvenli bir şekilde saklanmasına imkan sunuyor.

2 bin belediyeye hizmet sağlanacak
SaaS (Sofware as a Service/Hizmet olarak Yazılım) modeli üzerinden hizmet veren Belbil, yaklaşık 2 bin belediyenin BT gereksinimlerini esnek çözümlerle karşılayabilecek. Belediyelerin gerçekleştirdikleri BT yatırım maliyetini ortadan kaldıran bu hizmet karşılığında, sadece aylık hizmet bedeli ödenecek.
Türk Telekom’un belediyelerin tüm bilişim teknolojileri işletme ve yönetimini üstlendiği yenilikçi Belbil hizmeti sayesinde belediyeler, hizmetlerini profesyonel bir anlayışla sunabilecekler. Türk Telekom Belbil, Türkiye’nin e-devlet yapısının önemli bir halkasını oluştururken, hem belediyelere hem de belediyelerden hizmet alan vatandaşlara değer yaratacak.
BT uygulamalarını Türk Telekom Belbil’e emanet ederek donanım ve yazılım masraflarından tasarruf etmek isteyen belediyeler, “Başlangıç”, “Standart” ve “Pro” paketlerinden kendilerine en uygun olanı seçebilecek.

Bulut bilişim ile yeni uygulamalar geliyor
Belbil uygulamasıyla belediyeler için bilişim teknolojilerinde yeni bir dönem başlattıklarını belirten Türk Telekom Başkanı K. Gökhan Bozkurt, bulut bilişim üzerinden farklı sektörlere yönelik yeni uygulamaları sunmaya devam edeceklerini belirtti. Güçlü teknoloji altyapısı, sürekli yatırımları, yenilikçi ürün ve hizmetleriyle iş hayatına ve iş süreçlerine değer kattıklarını belirten Bozkurt, “bulut bilişim teknolojisi” ile belediyelere bilişim teknolojileri gereksinimlerinin tek merkezden karşılama fırsatı sunduklarını belirtti. “Türk Telekom Belbil” projesiyle hem belediyeler, hem de belediyelerden hizmet alanların önemli kazanımlar elde edeceğini belirten K. Gökhan Bozkurt, “Türkiye’nin öncü haberleşme ve yakınsama teknolojileri şirketi olarak en yeni teknolojileri, uygun koşullarda bireysel ve kurumsal müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
BELBİL hizmetinin; Yerel Yönetimlerin modernizasyonunu ve e-devlet bütünleşmesini sağlayarak, Türkiye’nin e-dönüşüm sürecinde önemli bir eksikliği tamamlayacağına dikkat çeken Sampaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Karakaya şunları söyledi:
“Akıllı Kent Otomasyonu, Kent Bilgi Sistemleri konusunda 30 yıllık birikimimizi, Türk Telekom’un gücü ile bütünleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Bu sinerji, Türkiye’nin e-devlet/e-dönüşüm sürecine büyük bir katkı sağlayacaktır. BELBİL ile küçük büyük ayrımı olmaksızın tüm belediyelerimiz ön yatırımsız, nitelikli, standart ve katma değeri yüksek BT-Bilişim Teknoloji hizmetlerini kullanabilecekler ve vatandaşlarına teknolojiye dayalı, birebir ve etkileşimli hizmetler sunacaklardır.”

Geleceğin mimar ve mühendisleri Türk Telekom okullarından yetişiyor
Türk Telekom’un “Türkiye’ye Değer” sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde yaptırdığı Türk Telekom Okulları öğrencilerini üniversiteli yapmaya devam ediyor. Van Türk Telekom Fen Lisesi’nde eğitim alan 47 öğrenci daha üniversiteli oldu. Bu öğrencilerden 9’u geleceğin mimar ve mühendis adayları olarak eğitimlerine başlayacak.
Türk Telekom, müşterilerine katma değerli ürün ve hizmetleri sunmanın yanı sıra, “Türkiye’ye Değer” sosyal sorumluluk projeleriyle de Türkiye için değer yaratmaya devam ediyor. Bu kapsamda hayata geçen ‘Türk Telekom Okulları Projesi’, üniversitelere öğrenci yerleştirme alanındaki başarılana yenilerini ekliyor.
Van Türk Telekom Fen Lisesi’nde eğitim alan 47 öğrenci mühendislik, mimarlık, tıp, diş hekimliği, eczacılık, fizik tedavi ve rehabilitasyon gibi çeşitli bölümlere girmeye hak kazandı. Türkiye'ye Değer Türk Telekom Okulları arasında yer alan Siirt Türk Telekom Fen Lisesi’nden mezun olan 49 öğrencinin de 29’u üniversite sınavlarında ipi göğüslemişti. Bu öğrencilerin 17’si ise farklı üniversitelerin tıp fakültelerine girmeye hak kazandı.
Türk Telekom’un, geleceğe yatırım anlayışı ile hayata geçirdiği Türk Telekom Okulları projesiyle Türkiye’nin dört bir yanında eğitim tesisleri inşa edildi. Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı ile hayata geçirilen proje toplam 76 adet eğitim binasını kapsıyor. Türkiye’de eğitim alanında bugüne kadar hayata geçirilen en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Türk Telekom Okulları projesi, 30 bini aşkın öğrenciye modern standartlarda eğitim sağlıyor.

Beşiktaş’ın resmi Web sitesinin altyapısı Türk Telekom’dan
Beşiktaş’ın resmi Web sitesi, Türk Telekom ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü ortaklığı ile yürütülen çalışmalar sonucu tamamen yenilenerek modern ve dinamik bir yapı kazandı.
Türk sporunun en büyük taraftarı Türk Telekom ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü tarafından yürütülen ortak çalışma ile Beşiktaş’ın (www.bjk.com.tr) adresli resmi Web sitesi tamamen yenilendi. Sitenin tüm altyapısı Türk Telekom tarafından sağlandı. Yaklaşık 6 ay süren yenileme çalışmalarında siteye, dünya kulüpleri örnek alınarak Beşiktaş ruhuna uygun modern bir tasarım ve dinamik bir yapı kazandırıldı.
Yenileme çalışmaları kapsamında sitede sosyal medya bütünleşmesini gerçekleştirilirken, özelleştirilmiş arka plan yönetimi ve dinamik manşet yönetimi gibi birçok detay da sayfanın yenilenen halinde taraftarların hizmetine sunuldu.

Türk Telekom’un kampanyası ile 65 bin otobüs bileti alındı
Türk Telekom’un, Türkiye’nin önde gelen markalarıyla anlaşma yaparak müşterilerine sunduğu büyük indirimler büyük ilgi görüyor. Türk Telekom’un Kamil Koç işbirliği ile düzenlediği indirimli bilet kampanyası ile 65 bin bilet alındı. Kampanya ile Türk Telekom müşterileri Kamil Koç Yolkart ile satın aldıkları çift yönlü biletlerden, dönüş biletine yalnızca 85 kuruş ödedi. Türk Telekom, Türkiye’nin önde gelen markaları ile işbirliği yaparak müşterilerine büyük indirimler sunduğu avantajlar dünyası ‘İntrink’, kısa sürede büyük ilgi gördü. Türk Telekom’un müşterilerinin aile bütçesine destek olacak indirim fırsatları içeren kampanyalarının ilki olan Kamil Koç sona erdi.
3 Ağustos – 30 Ağustos 2011 tarihleri arasında düzenlenen kampanyaya 32 bin 500 Türk Telekom müşterisi katılarak, 65 bin bilet satın aldı. Kampanyaya katılan müşteriler satın aldıkları çift yönlü biletlerden, dönüş biletine yalnızca 85 kuruş ödedi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan şunları söyledi: “Kısa bir süre önce müşterilerimiz için değer yaratmak ve onların aile bütçelerine katkıda bulunmak üzere indirim kampanyaları serimizi başlatmıştık. Kamil Koç işbirliği ile başlattığımız bu kampanyalarımızı, Aygaz ve Boyner işbirliği ile sürdürdük. Büyük ilgi gören bu kampanyalar serimize yeni markalarla yapacağımız işbirliği çalışmaları ile devam edeceğiz.”

Türk Telekom müşterilerine Mogaz ve Lipetgaz’da 50 TL’ye varan indirimler
Türk Telekom, Türkiye’nin önde gelen markalarıyla anlaşma yaparak müşterilerine büyük indirimler sunduğu kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Türk Telekom’un Mogaz ve Lipetgaz işbirliğiyle düzenlediği kampanyaya katılanlara 12 kilogramlık ev tipi tüplerde 5, 10, 50 TL’lik indirimler sunuluyor. Kampanya ile aynı zamanda Türk Telekom müşterileri yılsonuna kadar tüm Mogaz ve Lipetgaz bayilerini ücretsiz olarak arayabiliyor.
Türk Telekom müşterileri, MOGAZ ya da LIPETGAZ yazıp boşluk bırakarak başında sıfır olmadan alan kodu ile birlikte telefon numaralarını tüm mobil operatörler için geçerli olmak üzere 6616’ya göndererek (Örnek: Mogaz kampanyasına katılmak için: MOGAZ 2121234567, Lipetgaz kampanyasına katılmak için: LIPETGAZ 2121234567) kampanyadan yararlanabiliyor. Kampanyadan yararlanmak isteyenler 444 1 444 Türk Telekom Çağrı Merkezi’nden müşteri temsilcisine bağlanarak da kampanya şifrelerini alabiliyor.
Kampanyaya katılan Türk Telekom müşterileri, aldıkları şifreyi ve indirim tutarlarını Mogaz ve Lipetgaz satış noktalarındaki satış yetkililerine ileterek indirimden yararlanabiliyor. Ayrıca kampanya kapsamında Türk Telekom müşterileri yılsonuna kadar tüm Lipetgaz bayilerini ücretsiz olarak arayabiliyorlar. (http://www.turktelekom.com.tr/tt/portal/Bireysel/Kampanyalar)