Kurumsal Haberleşme Dosyası

 

Haberleşme konusunda mobil operatörler, sabit operatörler ve İnternet Servis Sağlayıcılar, kısacası tüm haberleşme altyapı sağlayıcıları kurumları daha ileriye götürecek, gerçek verimliliğe ve kazanca ulaştıracak fırsatları sunmaktalar.
Kurumlar verimliliklerini artırabilmek için üretim konusunda veya hizmet verdikleri diğer alanlarda güncel eğilimleri takip etmek, kendilerini sürekli geliştirerek müşteri memnuniyetini artırmak, diğer yandan da tüm masraflarını en uygun düzeye indirerek maliyet yönetimini en uygun şekilde düzenlemek durumundalar. Türkiye’nin önde gelen haberleşme sağlayıcıları ile Kurumsal Haberleşme dosyamız için özel olarak görüştük. Bir kurumun haberleşme konusunda soracağı bütün soruların yanıtlarını bu dosyada bulabilirsiniz.
Kurumlara mobil İnternet ortamını etkin kullanma fırsatları sunan hizmetler geliştirmeyi, mobil ürün ve servislerimizi iş süreçlerine bütünleşmeyi sağlamayı, güçlerine güç katmayı, her ihtiyaca yönelik çözümlerle rekabet avantajını, kurumlar ve KOBİ’ler için de hayata geçirmek, büyümelerini sağlamak ve onları rekabette fark yaratan şirketler haline getirmek amaçtır. Haberleşme konusunda mobil operatörler, sabit operatörler ve İnternet Servis Sağlayıcılar, kısacası tüm haberleşme altyapı sağlayıcıları kurumları daha ileriye götürecek, gerçek verimliliğe ve kazanca ulaştıracak fırsatları sunmaktalar. Türkiye’nin önde gelen haberleşme sağlayıcıları ile Kurumsal Haberleşme dosyamız için özel olarak görüştük. Hepsi ve daha fazlası dosyamızda…

Kurumsal haberleşmenin merkezi Türk Telekom
Türk Telekom sahip olduğu güçlü altyapısı, yıldan yıla çeşitlenerek artan katma değerli hizmetleri, sürekli değişip gelişen teknolojik olanakları hizmetlerine hızla yansıtabilme kapasitesi, 29 bini aşkın personeli, Türkiye'nin dört bir yanında dağılmış bayii ağı, binlerce iş ortağı ve hizmet sağlayıcısıyla hem bölgesinde hem de dünyada sayılı sabit telefon operatörleri arasındadır. Sabit, mobil ve İnternet hizmetlerini bir arada sunabilen Türk Telekom; haberleşme, teknoloji ve içeriği birleştiren tam tümleşik servis sağlayıcı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen eşsiz bir şirketler grubu ve bu yaklaşımı, müşteri memnuniyetinin kilit unsuru olarak görüyor. 1840 yılında “Postahane-i Amirane” adıyla kurulan günümüzün Türk Telekom’u, 50 hatlık ilk manuel telefon santralini 1909 yılında İstanbul Büyük Postane binasında kurmuş ve 168 yıldır her dönem, çağının teknolojik gelişmelerine ayak uydurarak bugünkü çağdaş kimliğine kavuştu. Kurumların iş verimliliğini artırmak, büyümelerini sağlamak da Türk Telekom için ayrıca bir önem teşkil ediyor. Türk Telekom’un kurumsal tarafta verdiği hizmetlerin ayrıntılarını Türk Telekom Satış Başkanı Celalettin Dinçer’den aldık.

Ses veri ve geniş bant hizmetleri
Türk Telekom olarak küçüklü büyüklü tüm kurumsal müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun haberleşme çözümleri sunuyoruz. Bu çözümler genel olarak, ses hizmetleri ve veri ve geniş bant hizmetleri olmak üzere iki başlık altında toplanabilir.
Ses hizmetlerimizde bilinirliği yüksek olan sabit telefon hizmetinin yanı sıra, 3 rakamlı ve 7 rakamlı (444’lü) özel servis numaraları, 0800'lü ücretsiz aranır numaralar gibi hizmetler de yer almaktadır. Kurumsal sabit telefon abonelerimiz aynı zamanda TT toplu kısa mesajlaşma çözümlerimizden de yararlanabilmektedir.
Veri ve geniş bant hizmetlerine baktığımızda ise; noktadan noktaya erişim hizmetleri, yönetilebilir hizmetler, veri merkezi hizmetleri ve güvenlik hizmetleri yer almaktadır. Yönetilebilir hizmetler başlığında kurumsal firmalar için, TTVPN altyapı hizmeti ve bu altyapı üzerinde gereksinimler uyarınca sunulan SaaS (Software as a Service) ürün yelpazesi yer almaktadır. Bu alanda birçok sektöre özel geliştirilmiş servisten yararlanacak müşteri, TT VPN-Sanal Özel Ağ hizmeti sayesinde donanım ve yazılım yatırımında da bulunmayacaktır. Türk Telekom’un MPLS altyapısı ve veri merkezleri sayesinde müşteriler hem güvenli hem de kesintisiz bir şekilde servislerden faydalanacaktır. Veri merkezi hizmetleri kapsamında sunucu barındırma, sunucu kiralama, Web alanı barındırma, e-posta barındırma gibi temel hizmetlerin yanında, sanallaştırma, depolama, yük dengeleme, sanal güvenlik duvarı gibi hizmetlerimiz de mevcuttur. Gerek bu hizmetlerden yararlanan müşterilerimize gerekse diğer müşterilerimize kurumsal güvenlik hizmetleri de sunulmaktadır. Ayrıca, noktadan noktaya erişim hizmetleri başlığı altında kiralık devre, Metro ethernet, ATM, frame relay, G.SHDSL, ADSL gibi hizmetler de yer almaktadır. Tüm bu yelpazenin yanı sıra, ‘telepresence’ gibi yenilikçi hizmetlerimiz ile de müşterilerimizin işlerine katma değer sağlamayı hedeflemekteyiz.

Türk Telekom’dan KOBİ’lere ve kurumlara özel tarifeler
KOBİ’lerin, orta-büyük ölçekli şirketlerin haberleşme ihtiyaçları göz önünde bulundurularak zenginleştirilmiş “İş Avantaj 3 Yöne” ve “İş Avantaj Her Yöne” tarifelerimiz bulunmaktadır. Tarife paketleri kapsamında çeşitli yönlere farklı dakika seçeneklerinde bedava görüşme imkanı sunulmaktadır.
İş Avantaj 3 Yöne paketleri kapsamında şehir içi, şehirlerarası, uluslararası (I. Kademe PSTN) ve yedi rakamlı özel servis numaraları (444 xx xx) yönlerine bedava arama yapılabilirken; ‘İş Avantaj Her Yöne’ tarife paketlerinde, bu yönlere GSM de ekleniyor. Paket aşımında ise, tarife paketleri dahilinde tüm yönlere çok uygun fiyatlarla konuşma imkanı bulunmaktadır.
Ayrıca bu tarifelere ek olarak İş Saniye HATT, İş Fiks HATT tarifelerimiz de mevcuttur. Veri merkezi hizmetleri tarafında ise KOBİ’lere özel sunucu kiralama paketleri ile bu alanda ilk yatırım maliyetine katlanmadan hizmet almaları sağlanmaktadır.
Oldukça geniş cetvele yayılan bir hizmet yelpazemiz ve dönem dönem aktif olan birçok kampanyamız bulunmaktadır.
TTVPN kapsamında müşterilerimize oluşturduğumuz güvenli MPLS altyapının gerektirdiği her türlü cihaz tedarik edilmektedir. Ayrıca, noktadan noktaya hizmetlerde müşterilerin erişimden faydalanabilmeleri için gerekli olan cihazlar Türk Telekom tarafından sağlanmaktadır.

133 bin kilometrelik dev fiber ağı
Bugün Türkiye’de yaklaşık 6,7 milyon ADSL müşterisine hizmet veriyoruz. Mevcut bakır kablolardan oluşan altyapımız Türkiye’nin her yerine yayılmış durumda. Son yıllarda DSL teknolojisindeki gelişmelerle 100 Mbit/s hızlara ulaşıldı. Amacımız elimizdeki bu değerli altyapı üzerinden Türkiye’deki tüm müşterilerimize en hızlı erişimi sağlamaktır. Türk Telekom olarak 133 bin kilometrelik fiber ağıyla Türkiye’nin en gelişmiş İnternet altyapısını sunuyoruz. Bu doğrultuda teknolojideki son gelişmeleri süratle takip ediyor ve altyapımızı sürekli olarak geliştiriyoruz. Santraller arası ses ve veri haberleşmesinde bu fiber optik ağ kullanılıyor. Son dönemde, sokaklardaki kutuya kadar fiber yatırımlarımızı da hızlandırmış durumdayız. Yaptığımız kesintisiz altyapı yatırımları ile Türkiye’yi 2005-2009 yılları arasında dünyada, ADSL kullanım oranının en hızlı artıran ikinci ülke konumuna taşıdık. Bu ivmeyi devam ettirebilmek adına yatırımlarımızı sürdürüyoruz.

“İşimiz bütünleşik haberleşme çözümleri”
Türk Telekom altyapı yatırımları, müşteri odaklı yeni ürün ve hizmetleri ile operasyon verimliliği sayesinde, kurumsal müşterilerine kaliteli ve ekonomik hizmetler sunuyor. Türk Telekom Grubu şirketlerinin de desteği ile bütünleşik çözümleri hayata geçirmekte ve kurumsal firmaların iş çıktılarına büyük katkı sağlamaktayız. Türk Telekom’un Türkiye’nin her noktasında yapılanmış olması, hizmet talep eden her kuruma bizzat kendi personelimiz ile destek verebilmemizi sağlamakta. Tüm bunların sonucunda Türkiye'nin en değerli markası olan Türk Telekom engin tecrübesi ve kurum kültürü ile yalnızca Türkiye’ye değil, bölgesine de hizmet veren bölgesel bir güç. İnovasyon, ARGE ve yeni teknolojilere yapılan yatırım ile müşteri memnuniyeti odaklı katma değerli ürün ve hizmetler üreten Türk Telekom, tüm bu özelliklerinin yanında müşterisi ile de sıcak ilişkiler kurarak telekom sektörünün en sevilen sayısal markası olmayı başardı. Hizmet verdiğimiz mevcut müşterilerimizin güveni ve Türk Telekom’un gücü bizi rakiplerimizden farklı kılan özellikler arasında başta geliyor.

AveaBiz kurumlara özel seçenekler sunuyor
Türkiye'nin ilk ve tek GSM 1800 MHz operatörü olan Avea, 2004 yılında kuruldu. 2011 ilk çeyrek itibarıyla 11,8 milyon aboneye sahip olan Avea, Türkiye'nin en genç ve yenilikçi mobil haberleşme operatörü. Yeni nesil şebekesi ile Türkiye nüfusunun %96,61'ine ulaşan şirket, "Avea" markası ile gerek kurumsal gerekse bireysel hizmetleriyle hızla büyümekte, gerek teknoloji ve altyapıya, gerekse yönetim ve 2.700'den fazla çalışanına sürekli olarak yatırım yapmakta. 197 ülkede 644 operatörle uluslararası dolaşım anlaşması bulunan Avea, uluslararası dolaşım ortaklıklarını artırmaya devam etmekte. Avea, "Türkiye'nin "en beğenilen ve tercih edilen" mobil iletişim şirketi olmak." öngörüsü ile müşterilerine son teknolojinin yanı sıra, yenilikçi ve kaliteli hizmet vermekte. AveaBiz markası ile kurumsal müşterilere özel hizmet ve servisler sunan Avea’nın Kurumsal İş Birimi Kıdemli Direktörü Tunç Taşman ile AveaBiz hizmetlerinin ayrıntılarını konuştuk.
 
AveaBiz kurumlara fırsatlar sağlıyor
Avea olarak kurumsal müşterilerimize, “AveaBiz” platformumuz ile hizmet veriyoruz. AveaBiz ile önceliğimiz; kurumsal hat sahibi müşterilerimizin hayatını zenginleştirecek, çeşitli alanlarda kolaylıklar ve avantajlar sağlayacak hizmetler sunmak. Bu doğrultuda, birçok güçlü kurumsal iş ortağımızla bir araya gelerek, ortak kampanya ve tarifeler hazırlıyoruz. Uygun fiyatlı tarifelerimize ek olarak, konularında uzman ve öncü olan kurumlarla işbirliği gerçekleştirerek; tatil imkanlarından kargo gönderimine, akaryakıt kullanımından araç kiralamaya kadar çok farklı alanlarda, avantajlar ve fırsatlar sunuyoruz.
Ayrıca, ‘Faturanla Kazan’ programımızla her ay ödenen aylık şirket fatura tutarına göre belirli süre taahhütlerine kiralık son model otomobiller, GSM telefonlar, Netbook, yazıcı, diz üstü bilgisayar, parakart, Teknosa ve yemek hediye çekleri gibi çeşitli hediyeler kazanma fırsatı yaratıyoruz.

Sürpriz faturalara son
AveaBiz platformumuzla müşterilerimize kurumsal hat sahibi müşterilerimize çok farklı seçeneklerde tarifeler sunuyoruz. KOBİ’lere yönelik en öne çıkan kampanyalar arasında; ilk ve tek olarak Avea’da bulunan ve “kademeli” özelliğiyle müşterilerimizin beğenisini kazanan “Kademeli Tarife” yer alıyor. Bu tarife ile abonelerimizin konuşma süreleri, 3 kademeden değerlendiriyor ve paket aşımı ya da sürpriz fatura gibi olasılıkları ortadan kaldırılıyor. KOBİ’ler için oldukça kârlı olan bir başka tarifemiz ‘FırsatBizim’ ise, 12 ay taahhüt verilmesi durumda ayda sadece 27 TL ile şirketlerin tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu tarife, diğer operatörlerle 350 dakika, Avea ve sabit hatlarla ise 2.000 konuşma dakikası sunuyor. Bu avantajların yanı sıra, numarasını Avea’ya taşıyarak 12 ay taahhüt veren müşterilerimize aylık sabit ücretler üzerinden ‘‘Hoş geldin’’ hediyesi olarak belli tarifelerimizde %30 indirim sunuyoruz, böylelikle müşterilerimiz Avea’lı oldukları andan itibaren hesaplı ve kaliteli haberleşmenin tadını çıkarabiliyor.

Avantajlı cihaz kampanyaları
Kurumsal hat sahibi müşterilerimize yönelik düzenlediğimiz cihaz kampanyaları arasında, 31 Ekim 2011 tarihine kadar sürecek Jet Modem Yaz Kampanyası ile müşterilerimize mekân ve zamandan bağımsız İnternet erişimi sağlayan 1GB ve 4GB Avea Jet Modem’i çok uygun fiyatlarla alma fırsatı verirken, aylık ekstra +4GB kota, sınırsız Wi-Fi gibi benzersiz hediyeleri de kurumsal müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz. 24 ay taahhütle ayda 35 TL’ye, 3G’li Samsung Omnia 652 kampanyamız bulunuyor. Bir diğer kampanyamız ise, BlackBerry Torch 9800’ı çok avantajlı ödeme seçenekleri ile sunuyoruz.

Uygun fiyata mobil İnternet
Kurumsal müşterilerimize sunduğumuz ekonomik ve avantajlı tarifelerimiz ile kurumlar, işlerini mobil imkanlar aracılığıyla daha verimli ve etkin şekilde yapabiliyorlar. Mobil veri tarifesinden ses görüşmesi yapmayıp yalnızca İnternet kullanmak isteyen müşterilerimiz faydalanırken, M2M paketi sayesinde lojistik, finans ve sağlık sektörü başta olmak üzere, sektöre özel çözüm ve uygulamaların ihtiyacı için gerekli olan cihazlar arası haberleşme KMS-Kısa Mesaj Servisleri ve veri transferi yoluyla sağlanabiliyor. Bununla birlikte sunduğumuz avantajlı İnternet paketleri sayesinde kurumsal müşterilerimiz 12 ay kullanım sözü vererek 4GB İnternet’ten sadece ayda 22 TL’ye faydalanabiliyorlar.

3N’de Avea kalitesi
Avea’nın baz istasyonlarının çoğu HSPA+ teknolojisini yani 21 Mbps hızı sağlayabildiğinden, müşteriye sunulan servis kalitesinin de üst seviyeye çıkarılması sağlandı. 2010 başından 2011 Haziran’a kadar geçen süreyi değerlendirdiğimizde, 3.Nesil (3N) kullanıcı sayımız üçe katlanırken, abone başına veri kullanımımızın ise %251 oranında arttığını görüyoruz. 2011 yılında da yaptığımız altyapı yatırımlarıyla büyümemizi hız kesmeden devam ettirmeyi hedefliyoruz.

AveaBiz’de küçük büyük ayrımı yok
Türkiye’nin en genç ve dinamik operatörü olarak, kurumsal müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarını çok yakından takip ettiğimizi, çok iyi anladığımızı ve onlardan biri gibi çalıştığımızı gururla söyleyebilirim. Kurumsal abonelere yönelik düzenlediğimiz her çalışma; onların hayatlarına gerçekten bir katma değer sağlayacak ve kolaylık sunacak şekilde geliştiriliyor. Böylelikle teknolojiyi müşterilerimizin hayatının bir parçası kılabiliyor, çabalarımızı birlikte üretime ve hizmete dönüştürebiliyoruz. Kurumsal müşterilerimizle kurduğumuz ilişki; yalnızca avantajlı kampanya ve uygun fiyatlı tarifelerden oluşmuyor. İhtiyaç duydukları her anda ve her yerde yanlarında oluyor, sonuç odaklı çözümlerimizle, en hızlı ve en iyi şekilde beklentilerine karşılık veriyoruz Bununla birlikte, AveaBiz’de büyük küçük ayrımı yapmadan tüm işletmelere, esnafa veya profesyonellere yönelik esnek ve hızlı çözümler üretiyor, işlerini işimiz gibi görüyoruz.

Kurumlar Turkcell ile avantaja bağlanıyor
Turkcell, Almanya’dan Kazakistan’a uzanan geniş bir coğrafyadaki faaliyetlerini devam ettiriyor.? Almanya, Belarus, Moldova, Ukrayna, Gürcistan, Kazakistan, Azerbaycan ve KKTC’deki müşterilerine en gelişmiş telekomünikasyon hizmetlerini sunan yurtdışı iştiraklerinin yanında yurtiçinde de Superonline, İnteltek, Turkcell Teknoloji, Global Bilgi ve Global Tower şirketleri ile Türkiye için katma değerli hizmetler üretmeye devam ediyor. Turkcell’in kurumsal haberleşmede sağladığı faydaları ve işletmelerin neden Turkcell’i tercih etmeleri gerektiğini Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş anlattı.

En hızlı ve en kaliteli hizmet
Turkcell bugün 350 bin müşterisiyle kurumsal pazar lideri konumunda. Capital 500 verilerine göre Türkiye’de başarılı her 10 şirketten 9’u Turkcell gücünü kullanıyor. 1.200 çalışanımız ile Türkiye’nin en büyük kurumsal satış ekibine sahibiz. Kurumsal müşterilerimize özel 1.150 çağrı merkezi çalışanıyla en hızlı desteği biz vermekteyiz. Kurumsal müşterilerimize tek noktadan toplam iletişim çözümleri sunuyoruz. Onlara hem haberleşme ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik avantajlı paketler sunuyor, hem de gerçekleştirdiğimiz işbirlikleri sayesinde akaryakıttan dekorasyona tüm kalemlerde şirketlerin maliyetlerini düşürüyoruz. Ayrıca kurumsal müşterilerimizle bir araya gelerek onların problemlerine mobil çözümler geliştiriyor, verimliliklerine büyük katkılar sağlıyoruz. 2010’da bu şekilde 4 bini aşkın kurumsal proje ürettik.

Turkcell mobil şirket
İçinde yaşadığımız bilgi ve gezginlik çağında, teknolojiye uyum, tüm şirketlerin başarı yolunda vermesi gereken bir sınav haline geldi. Şirketler, maliyetlerini azaltmak, gelirlerini artırmak, risklerini yönetmek ve başarısını artırmak için teknolojiden yararlanıyor. Türkiye’nin Turkcell’i olarak Türk şirketlerinin başarısına teknolojiyle katkı sağlama görevini üstleniyoruz. Bu doğrultuda, üzerimize düşen görevi yerine getirmek ve şirketlerin başarısına daha fazla katkı sağlamak için teknolojiyi somutlaştırarak anlattığımız MobilŞirket öngörüsünü hayata geçirdik. Mobil teknolojilerin kullanımı şirketlerin daha verimli, daha çevik olmasını, rakiplerine göre fark yaratabilmesini sağlıyor. Teknoloji ve gezginliğin hüküm sürdüğü yeni dünyaya uyum sağlamak isteyen şirketlere ulaşmak ve mobil teknoloji kullanımının somut faydalarını anlatmak için bir Anadolu turu başlattık. Bursa, Adana, Mersin, İzmir ve Gaziantep’te gerçekleştirdiğimiz etkinliklere yıl boyunca devam ederek MobilŞirket öngörümüzü anlatacağız.

Kurumların ihtiyaçlarına özel tarifeler
Paketlerimizi her ölçekte şirketin haberleşme ihtiyaçları göz önünde bulundurarak tasarladık. Örneğin konuşma, kısa mesaj ve İnternet içeren paketlerimizle müşterilerimizin temel haberleşme ihtiyaçlarının tümünü tek paketle karşılayabilme avantajı sunmaktayız.

 • Star Plus ile; ayda 119TL’ye tüm Turkcell’lilerle 5.000dk, şirkete kayıtlı hatlarla 5000dk. Her yöne 3000dk 4GB İnternet ve her yöne 1000 mesaj.
 • Süper Star Paket ile; ayda 99TL’ye Turkcell’lilerle 5.000dk. Şirkete kayıtlı hatlarla 5000dk. Her yöne 3000dk 1GB İnternet ve her yöne 500 mesaj.
 • Avantaj Plus Paket ile; ayda 85TL’ye Turkcell’lilerle 1.000dk. Şirkete kayıtlı hatlarla 1.000dk. Her yöne 500dk 250MB İnternet ve her yöne 250 mesaj.
 • Eko Plus Paket ile; ayda 55TL’ye Turkcell’lilerle 500dk. Şirkete kayıtlı hatlarla 500dk. Her yöne 300dk 100MB İnternet ve her yöne 100 mesaj.

Turkcell kalitesi ile ekonomik fiyatlara her yöne ve yurtdışında konuşma avantajı sağlayan tarife seçeneklerimiz de bulunmaktadır.

 • Star Gezgin Paket ile; ayda 99TL’ye tüm Turkcell’lilerle 5.000dk. Şirkete kayıtlı hatlarla 5.000dk. Her yöne 3000dk, yurtdışını ararken ve yurtdışındayken kullanılabilecek 90 dakika bulunmaktadır.
 • Star Paket ile; ayda 79TL’ye tüm Turkcell’lilerle 5.000dk. Şirkete kayıtlı hatlarla:5.000dk. Her yöne 3000dk
 • Avantaj Paket ile; ayda 65TL’ye tüm Turkcell’lilerle 1.000dk. Şirkete kayıtlı hatlarla:1.000dk Her yöne 500dk.
 • Eko Paket ile; ayda 42TL’ye tüm Turkcell’lilerle 500dk. Şirkete kayıtlı hatlarla 500dk her yöne 300dk.

Turkcell BlackBerry 8520
Turkcell, kurumsal müşterileri için çok avantajlı kampanyalarla hem iş yerlerinde hem de özel hayatlarında İnternet’lerini yanlarından ayırmadan bütçelerini sarsmadan 29,90 TL'den başlayan taksitlerle Turkcell kalitesiyle BlackBerry 8520’yi sunuyor. BlackBerry EKO paket ile paket aşımı derdi olmadan, akıllı telefon dünyasına giriş yapabilir ve BlackBerry’niz sayesinde günde 1 saate varan tasarruflar sağlayabilirsiniz.

Kontratlı iPhone Paketleri
Kontratlı iPhone Kampanyası’yla en son teknoloji iPhone 3GS 8GB ve iPhone 4 16GB/32GB, avantajlı fiyatlarla Turkcell’de. İşinizi başarıya taşıyacak ve verimliliğinizi arttıracak uygulamalarıyla iPhone 4 iş dünyasını parmaklarınızın ucuna getiriyor. Kolay e-posta bütünleşmesi, çizilmelere karşı daha güçlü geniş dokunmatik ekranı ve yenilikçi yazılımı sayesinde iPhone ile işinize değer katabilirsiniz.

Turkcell T20 Maxiphone
İşte maksimum başarı için maksimum teknoloji, maksimum İnternet, maksimum ekranı ile Turkell T20 Maxiphone ayda 29 TL’den başlayan fiyatlarla Turkcell’de. Turkcell T20 maxiphone, NFC özelliğinin yanısıra kurumsal ve kişisel e-posta tümleşmesi, konumlandırma, Turkcell Seyahat, Turkcell Pusula gibi uygulamaları ile ön plana çıkıyor. Daha fazla uygulama için Google Android market ile 140.000’in üzerinde ücretsiz uygulamaya, Turkcell-T Market ile 1.300’ü aşkın telefonunuzda uyumlu uygulamaya Turkcell T20 Maxiphone’da bulunan uygulama dükkanları sayesinde tek tıkla erişmeniz mümkün.

Kontratlı Akıllı Telefon Teklifleri
Her bütçeye uygun 30’u aşkın cihaz yelpazesi ile İnternet’i içinde ayda 18 TL’den başlayan, 100 MB, 250 MB, 1 GB ve 4GB İnternet paketi seçenekleri ile telefon teklifleri sunuyoruz. Üstelik müşterilerimiz ihtiyaçları doğrultusunda taahhüt süresi boyunca İnternet paketleri arasında geçiş yapabiliyorlar.

.VINN 3G Modem ve MultiVINN

 • VINN 3G modem kampanyası kapsamında kurumsal müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik aylık 22, 33 ve 49 TL ücretle giriş, standart ve limitsiz paket seçeneklerimizi sunuyoruz.
 • İletişimini yaptığımız fiyatlar içerisinde yeni hat tesisi ve TGM ruhsatları da var, bu sayede müşteri paket ücreti üzerine ek bir ücretlendirmeyle karşılaşmıyor
 • Maliyet odaklı müşterilerimiz için limitinde durma seçeneği ile kotasını aşmadan kullanım imkanı sunarak paket aşım riskini ortadan kaldırıyoruz.
 • 49 TL’lik paketimizle de adil kullanım koşulları çerçevesinde kurumsal müşterilerimize özel limitsiz kullanım sağlıyoruz.
 • Birden fazla cihazla mobil İnternet kullanımına ihtiyaç duyan müşterilerimiz içinse 5 kişi veya cihaza kadar kablosuz paylaşım sunan MultiVINN tekliflerimiz mevcut.

2.Nesil (2N) Sabit Cep Terminali
Sabit Cep Terminali sayesinde, sabit telefonunuzla yaptığınız aramaları GSM üzerinden aktarabilir, haberleşme masraflarınızı azaltabilirsiniz.

VINN 3G MultiModem

 • Toplu taşıma araçlarında müşterilerine İnternet hizmeti sunmak isteyen
 • Kritik uygulamaları için sabit hatlarını 3N ile yedekleme ihtiyacı duyan
 • Veri aktarımı projelerinde
 • Sabit hat ihtiyacı olmadan bölgelerde paylaşımlı İnternet kullanmak isteyen müşterilerimiz için VINN 3G MultiModem tekliflerimiz bulunuyor.

3N’de en kalitelisi Turkcell
A tipi lisans ve yatırımlarımız sayesinde dünyadaki hız ve kapsama anlamında en kaliteli 3N şebekesini ülkemize kazandırdık. Ericsson’ın dünyanın 53 ülkesinde gerçekleştirdiği testlerin sonuçlarını açıkladığı “Uluslararası 3N Şebeke Kıyaslama Raporu”nda Turkcell, veri indirmede en hızlı operatör oldu. Çift taşıyıcı teknolojisini (Dual carrier) kullanan Turkcell aboneleri 43,2 Mbps’ye varan hızlarda hizmet alıyorlar.
Turkcell şebekesini kullanan akıllı telefon sayısı 2,8 milyona ulaşırken son iki yılda kayıtlı 3N abone sayısı 15 milyona yükseldi. Turkcell’in şebekesinde 2 yıl içinde 23.750 TB (yaklaşık 5 milyon DVD) büyüklüğünde mobil veri trafiği yaşandı. Haziran 2009 – Haziran 2011 arasında toplam veri trafiğinde 34 kat artış yaşanırken, Turkcell 3N kapsaması nüfusun %85’ine ulaştı.

Vodafone ile daha güçlü iş dünyası
Vodafone 5 kıtada, 30 ülkede faaliyet yürüten, Aralık 2010 itibariyle yaklaşık 359 milyon müşterisi ve 40 şebeke ortaklığı bulunan, dünyanın gelirlerine göre en büyük mobil haberleşme şirketlerinden birisi. Ülkemizde de kaliteli haberleşme ağını aboneleriyle buluşturan Vodafone’un Kurumsal Müşterilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Phil Patel ile kurumsal tarafta verdikleri hizmetler, sağladıkları avantajlar ve özel tarife seçenekleri üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

İş Ortağım kurumların yanında
Dünya çapında Vodafone Grubu, 15 milyondan fazla kuruma hizmet veriyor. Yani dünya genelindeki Vodafone’lu hatların yaklaşık 100 – 150 milyon tanesi kurumsal müşterilere ait ki bu bize göre son derece önemli bir rakam. Bu bağlamda, 2009’un başından bu yana uyguladığımız stratejik program dahilinde odağımıza aldığımız kategorilerden biri de kurumsal müşteriler oldu. Bu alanda küreselden aldığımız bilgi birikimi ve uzmanlığını Türkiye pazarına aktararak, kurumsal müşterilerimize yönelik komple haberleşme hizmetleri sağlıyoruz. Bu çerçevede, Mayıs 2010 itibariyle, kurumsal müşterilerimize yönelik İş Ortağım ismini verdiğimiz hizmetler programını duyurduk. Bu paket kapsamında kurumsal müşterilerimize yönelik pek çok avantajlı tarife ve servis sunuyoruz.

Kurumsal haberleşme için önemli satın almalar
Tabii bu noktada Mart 2010 itibariyle bünyemize kattığımız Borusan Telekom satın almasını da atlamamak gerekir. Vodafone olarak amacımız, kurumsal müşterilerimize hem mobil hem de sabit haberleşme teknolojilerini sunabilmek; yani bütünleşik telekom hizmetleri konusunda tek çözüm ortağı olmak. Dolayısıyla Türkiye’nin en önemli kurumsal hizmet sağlayıcılarından biri olan, özellikle büyük kurumlara yüksek kalite sabit haberleşme hizmetleri veren Borusan Telekom satın alması, kurumsal sınıfa yönelik stratejimizi güçlendirmemiz adına son derece önemli bir adım oldu.
Borusan Telekom’un ardından, son olarak Temmuz ayında pazarın önde gelen alternatif Telekom operatörlerinden biri olan Koçnet’i satın alma kararımızı açıkladık. Bu stratejik karar ile birlikte, kurumsal müşterilerimizin tüm haberleşme ihtiyaçlarına bütünleşik şekilde yanıt vermek yolunda oldukça önemli bir adım atmış olduk. Koçnet’in, Vodafone Türkiye’nin kurumsal ve bireysel sınıfa yönelik güçlü ürün ve hizmet yelpazesini tamamlayacağına inanıyor, müşteri odaklı bakış açısının pazardaki farklılaşma stratejimize önemli katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

‘KOBİ’leri de düşünüyoruz’
Kurumsal kategori dediğimizde, sadece büyük şirketlerden bahsetmiyoruz tabi ki. KOBİ’ler de müşteri yelpazemiz içinde çok büyük yer teşkil ediyor. Vodafone İş Ortağım Programı sayesinde KOBİ sayımızı ciddi şekilde genişlettiğimizi söyleyebilirim.
KOBİ’lerin sürdürülebilir ekonomik kalkınma ve sosyal gelişim anlamında Türkiye’de kilit rol oynadığına inanıyoruz. Bugün hem Türkiye’de hem de dünyada işletmelerin büyük çoğunluğunu KOBİ’ler oluşturuyor ve dolayısıyla istihdam yaratma anlamında son derece büyük bir potansiyel taşıyorlar. Bu açıdan dünya mobil haberleşme sektörünün liderlerinden biri olarak, KOBİ’lerimizle yakın temas kurmak, onlarla etkin işbirlikleri gerçekleştirmek noktasında kendimizi sorumlu hissediyoruz. Özellikle dünya çapında ‘BHT-Bilişim ve Haberleşme Teknolojileri’nde baş döndürücü hızda yaşanan dönüşüm ve bu dönüşümün iş dünyasına yansımalarını düşündüğümüzde, KOBİ’lere vereceğimiz destek daha da önem kazanıyor. KOBİ’lerimizin, dolayısıyla da Türkiye’nin küresel ekonomide kalıcı büyüme sağlayabilmesi için, KOBİ dünyasının sürekli gelişen haberleşme teknolojilerinden en üst düzeyde besleniyor ve rekabet platformundaki yerini sağlamlaştırıyor olması gerekiyor.
Bu doğrultuda, KOBİ’lerimizin daha verimli çalışabilmeleri adına İş Ortağım Paketi’ni hayata geçirdik. Bu paket kapsamında, KOBİ’ler başta olmak üzere kurumsal müşteri kategorimizin geneline yönelik pek çok avantajı bir araya getiriyoruz. İş Ortağım Paketi kapsamında sunduğumuz ayrıcalıklardan ilki, İş Ortağım Tarifeleri. KOBİ’lere yönelik pek çok uygun konuşma seçeneği sunan İş Ortağım Tarifeleri, diğer tarifelerde yer almayan yurtdışı avantajlarını da içeriyor olması dolayısıyla benzerlerinden farklılaşıyor.
Bu çerçevede sunduğumuz bir diğer program ise Vodafone İş Ortaklarım. Bu program kapsamında, KOBİ’lerin farklı sektörlerden ihtiyaç duyabilecekleri tüm indirim ve fırsatlar bir arada sunuluyor. Bu sayede KOBİ’ler bir yandan sektörlerinin en saygın markaları ile çalışma fırsatı yakalarken, diğer yandan maliyetlerinde maksimum fayda sağlayabiliyor.
İş Ortağım abonelerine sunduğumuz bir diğer ayrıcalık ise Kırmızı Pasaport seçeneği. Vodafone Türkiye’nin yurtdışı dolaşım tekliflerini bir araya getiren Kırmızı Pasaport, İş Ortağım abonelerine ayda sadece 3,99 TL ek ödeme ile her yöne dakikalarını yurtdışında da kullanma ve mobil İnternet’ten faydalanma fırsatı sağlıyor.
Tabi tüm bunları yaparken, KOBİ’lerimizin olası istek, problem ve şikayetlerinin çözümünü de en önemli sorumluluklarımız arasında görüyoruz. Bu doğrultuda, Vodafone İş Ortağım abonelerine özel atanmış, işlerini kolaylıkla çözmelerini sağlayacak Özel Müşteri Danışmanı hizmeti ile KOBİ’lerimizin her türlü sorusunu yanıtlıyor, şikayetlerini dinliyor ve çözüm önerileri getiriyoruz.

Vodafone cihaz kampanyaları
Kurumsal sınıfa yönelik geliştirdiğimiz Vodafone İş Ortağım Paketi kapsamında, çok avantajlı cihaz kampanyalarımız da oluyor. Örneğin Vodafone’un dünya çapındaki satın alma gücü sayesinde kurumsal müşterilerimize ayda sadece 1 TL’ye Vodafone marka dokunmatik ekranlı ve 3N özellikli telefonlar sunuyoruz. Ayrıca, dünyanın önde gelen markalarının akıllı telefonlarını sadece Vodafone müşterilerine özel avantajlarla Türkiye’ye getiriyoruz. Vodapara adını verdiğimiz cihaz kataloğumuz sayesinde, en son model cihazlara, kurumsal müşterilerimizin hiçbir bedel ödemeden sahip olmasını sağlıyoruz.

Vodafone 3.Nesil (3N) ağı
BHT-Bilişim ve Haberleşme Teknolojilerine her geçen gün bir yenisinin eklendiği günümüzde, bu sistemin en önemli parçası haline gelmiş olan İnternet’e hızlı şekilde erişebiliyor olmak hiç olmadığı kadar önemli. Özellikle yeni bilişim teknolojilerinin yarattığı yakınsama kavramının hayatımıza girmesiyle birlikte, haberleşmenin tanımı radikal şekilde değişti. Sabit telefon, televizyon, bilgisayar ve mobil telefon içerik ve hizmetlerinin bir araya gelmesine paralel olarak, tüketici alışkanlıkları ciddi şekilde kabul değiştirdi ve gündelik hayatlar artık gezginlik ile tanımlanır oldu.
Tüm bu gelişmeler paralelinde, 2010’dan bu yana dünya genelinde 3N ve mobil haberleşme kullanım oranında muazzam bir büyüme gözlemliyoruz. Bu büyüme doğal olarak Türkiye’ye de yansıyor. Türkiye’nin 3N ile tanışmasıyla birlikte İnternet kullanımında rekor artışlar meydana geldi. Biz de Vodafone Türkiye olarak, mobil haberleşme sektörünün tüm dünyada yaşadığı dönüşümü göz önünde bulunduruyor ve önümüzdeki dönemde veri hizmetlerinin mobil haberleşme sektörünün lokomotifi olacağını öngörüyoruz. Bu açıdan bakıldığında, veri haberleşmesinin de ivme kazanmasıyla, halihazırda son derece önemli olan “Her an her yerden mobil İnternet erişiminin” çok daha kritik hale gelmesi kaçınılmaz olacaktır.
Bu öngörülerden hareketle, amacımızın merkezine mobil İnternet’in tüm Türkiye’de erişilebilir olmasını koyduk. Bu çerçevede attığımız stratejik adımlardan en önemlisi, Türkiye’de mobil İnternet erişimini yaygınlaştırmak amacıyla yürürlüğe soktuğumuz Süper İnternet Programı oldu. Bu sayede tüm kategorilerden, tüm gelir gruplarından tüketicilerimizin gündelik hayatın en önemli gereksinimlerinden biri haline gelmiş olan internete eşit şekilde erişebilmesini hedefledik.
Bunun yanında tabi ki 3N için kapsama alanımızı artırmaya ve abonelerimize en iyi servisi sunmak üzere yatırım yapmaya devam ediyoruz. Temmuz 2009’dan bu yana 81 il merkezinde gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla hizmete soktuğumuz 3N akıllı şebeke ağımız, bugün Türkiye nüfusunun yüzde 78,6’sını kapsıyor. 2010 – 11 mali yılında 1 milyar TL’nin üzerinde yatırımla Türkiye’de en çok yatırım yapan mobil operatör olduk. Şu anda her iki Vodafone abonesinden biri, tüm bu yatırımlarla besleyip zenginleştirdiğimiz 3N bazımızda yer alıyor. Geçtiğimiz Haziran ayı itibariyle bu abonelerden 5,3 milyonu aktif olarak mobil İnternet kullandı. Bu, geçen yıla göre yüzde 36’lık bir artış anlamına geliyor. Tüm bu başarı hikayesinin arkasında tabi ki 3N alanında yaptığımız yatırımlar, sunduğumuz servisler ve Süper İnternet stratejimiz çok önemli yer tutuyor.

Vodafone fark yaratıyor
Vodafone Türkiye, kurumsal müşteri kategorisindeki konumunu 2010 yılı boyunca güçlendirerek, 2011-12 mali yılının birinci çeyreğinde kurumsal sınıf gelirlerinde yüzde 36’lık bir büyüme kaydetti. Bu büyümenin sürdürülebilirliği adına kurumsal müşteri sınıfına yönelik ürün ve hizmetlerimizi güçlendirmek birincil hedeflerimiz arasında yer alıyor.
Daha önce de belirttiğim gibi, Vodafone’un bugün dünya çapında 15 milyon kurumsal müşterisi bulunuyor. Dolayısıyla Vodafone’un sahip olduğu küresel gücü arkamıza alarak, bu tecrübeyi kurumsal müşterilerimize katma değer yaratmak yolunda değerlendiriyoruz. Bu çerçevede kurumsal müşterilerimizi, iş yapma biçimlerine değer katacak, onlar için rekabet avantajı yaratacak ürün ve hizmetlerle buluşturuyor olmaya gayret ediyoruz.
Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin pek çok büyük şirketinin stratejik iş ortağı konumundaki Borusan Telekom’u bünyemize katarak, kurumsal haberleşme pazarındaki konumumuzu ciddi şekilde güçlendirdik. Son olarak ise yaklaşık 150 milyon TL cirosu ile Türkiye’nin önde gelen alternatif telekom operatörlerinden biri olan ve kurumsal müşteri sınıfımıza yönelik ürün ve hizmet yelpazemizi güçlendireceğine inandığımız Koçnet’i bünyemize katma kararı aldık. Sabit tarafta hizmet veren Koçnet’in ürün yelpazesinde ADSL de bulunuyor. Yani, bizim ürün yelpazemizi tamamlar nitelikte bir ürün grubuna sahip olduğuna inanıyoruz. Bu sayede hem kurumsal müşteri yelpazesinde daha gelişmiş ürün ve hizmetler sunabilmeyi, hem de bireysel müşteri kategorisine yönelik ürün ve hizmet çeşidimizi ADSL hizmetleri ile genişletmeyi planlıyoruz.
Tüm bu iş ortaklıklarının ve hizmetlerin geri dönüşlerini son derece verimli şekilde aldığımızı söyleyebilirim. Öyle ki, son dönemde Türkiye'nin en büyük 500 şirketinin %50’si Vodafone’u stratejik haberleşme ortağı olarak seçerek müşterilerimiz arasına katılma kararı aldı.

TTNET İşyerim ile komple haberleşme
“Kurumsal müşterilerimizin işlerini daha verimli hale getirmesini ve bu yönde teknoloji satın alımı yapmalarını hedefliyoruz. En yüksek verimlilik sağlamak amacıyla sunduğumuz TTNET İşyerim paketleri, kurumların hayatlarını kolaylaştıracak, işlerini daha verimli yapmalarını sağlayacak, satışlarını artırmalarına yardımcı olabilecek çözümler içeriyor” diyerek Kurumsal Haberleşme Dosyası söyleşimize başlayan TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak, bizlere TTNET’in kurumsal haberleşme markası İşyerim’i anlattı.

İşyerim paketleri
Şu an bir milyona yakın TTNET İşyerim abonesi bu çözümlerden faydalanıyor. Bu anlamda TTNET İşyerim paketleri kurumlar için sunduğumuz öncelikli ürünler arasında yer alıyor. TTNET İşyerim kapsamında müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik olarak dört farklı paket sunuyoruz:

 • TTNET İşyerim Başlangıç Paketi: 3 adet TTNET Güvenlik lisansı, 3 kullanıcı için ayda 600 dk. TTNET Wi-Fi kullanımı ve özel müşteri hizmetleri sağlanıyor.
 • TTNET İşyerim Ekonomik Paketi: 3 adet TTNET Güvenlik lisansı, TTNET Webim ile; com/org/net uzantılı alan adı ve 10 MB kullanım alanı, Web sihirbazı, 5 adet 5 GB kullanım alanlı kurumsal e-posta, 3 kullanıcı için ayda 600 dk. TTNET Wi-Fi kullanımı sağlıyor.
 • TTNET İşyerim Profesyonel Paketi: “Ekonomik Paket”te sunulan imkânlara ek olarak 5 adet TTNET Güvenlik lisansı, TTNET Webim ile; com/org/net uzantılı alan adı ve 50 MB kullanım alanı, 5 kullanıcı için ayda 900 dk. TTNET Wi-Fi kullanımı sunuyor.
 • TTNET İşyerim Profesyonel Ekstra Paketi: 10 adet TTNET Güvenlik lisansı, TTNET Webim ile; com/org/net uzantılı alan adı ve 250 MB kullanım alanı ve Web sihirbazı, 10 adet 5 GB kullanım alanlı Kurumsal E-Posta, 10 kullanıcı için ayda 1800 dk. TTNET Wi-Fi kullanımı sunuyor.

Ayrıca İşyerim paketlerinden herhangi birine abone olan müşterilerimiz, TTNET Hukuk Mevzuat Paketinden de yararlanabiliyor.
TTNET Hukuk Mevzuat Paketi: Kategori tabanlı olarak, başta TC mevzuatı ve içtihatlar olmak üzere birçok hukuki bilginin güncel sürümlerine en kolay ve en hızlı şekilde KOBİ’lerin ulaşabilmeleri için tasarlanmış bir bilgi bankası.

E-Ticaretin anahtarı TTNET
İleri teknoloji, büyük işletmelerde olduğu gibi KOBİ’ler için de verimliliği artırma yönünde atılması gereken en önemli adımlardan biri... Türkiye’de KOBİ’lerin teknoloji kullanımı ile ilgili yapılan araştırmalar olumlu veriler ortaya koyuyor. TTNET-IPSOS KMG 2010 İnternet Kullanım Oranı Araştırması’na göre 10 ve üzeri çalışanı olan KOBİ’ler arasında bilgisayar sahipliğinin %97’ye, İnternet bağlantısına erişimi sahipliğinin de %89’a ulaştığı görülüyor. Ancak günümüzde iş ortaklarına ve müşterilere ulaşmanın ve e-ticaretin gereği olan Web sitesi sahipliğinde, oranlar bu kadar yüksek değil... TÜİK 2009 verilerine göre bu oran, %58,7 sevilerinde kalıyor. Bu da bize, her ne kadar olumlu gelişmeler olsa da KOBİ’lerin teknoloji ve haberleşme teknolojilerinde çağı yakalama anlamında hızlı bir şekilde kat etmeleri gereken bir yol olduğunu gösteriyor.
KOBİ’lere veri erişim ihtiyaçları konusunda, erişim ihtiyaçlarına paralel olarak çeşitli hız ve kotalarda hizmet veriyoruz. Bunun yanı sıra, veri erişim hizmetlerimiz katma değerli servislerle destekleyerek sektörde bu anlamda yeni bir kulvar açmış bulunuyoruz. TTNET İşyerim Paketleri’nde ücretsiz sunulan Webim (Web sitesi oluşturma) hizmeti sayesinde işlerini büyütmek için önemli fırsat yakalayan işletmeler, Yeni Türk Ticaret Kanunu’yla zorunlu kılınan Web sitesi hizmetini de kolayca karşılıyor. Firmalar TTNET Webim sayesinde E-ticaret yapabiliyor. E-ticaret ile şirketler elektronik ortama taşıdıkları ticaret döngülerini rahatça yönetebiliyor, müşterileri ile doğrudan ilişki kurabiliyor üstelik bunları hızlı ve düşük maliyetler ile gerçekleştirebiliyor. Aynı zamanda e-ticaret sayesinde dağıtımda kolaylık ve ucuzluk, tüketici ile daha rahat etkileşim, anında geri dönüş, dikkat çekicilik, küresel pazarla tanışma, 24 saat hizmet ve anında satış fırsatı yakalayabiliyor.
Tüm bu hizmetlerimizin yanı sıra, KOBİ’lere özel paketler oluşturmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. KOBİ’lere yönelik olarak ayrıca, önümüzdeki dönemde özel yazılımlar, sadakat programları, cihaz kampanyaları ve KOBİ’lerin ilişkide olduğu sektör firmaları ile işbirliği çalışmaları gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Tüm bunların yanında KOBİ’lere teknolojinin faydalarını anlatacağımız bilgilendirme platformunu da oluşturacağız.
TTNET, Türkiye genelinde İnternet’i olmayanlar için iki ay sınırsız ve ücretsiz İnternet hizmeti sunduğu kampanyayla, eve veya ofise İnternet bağlatmak isteyenlerin karar vermesini kolaylaştırıyor. Kampanya kapsamında iki ay boyunca İnternet hizmeti ücreti, bağlantı ücreti, vergiler ve modem ücreti alınmıyor. Böylece, halen İnternet’i olmayan KOBİ’lerinde İnternet alma konusunda karar vermelerine yardımcı oluyoruz.

TTNET cihaz kampanyaları
Müşterilerimiz için 4 ayrı bilgisayar kampanyası yaptık. 4’üncüsünü yapmakta olduğumuz bilgisayar kampanyamız kapsamında 36 aya varan taksitlerle, ayda sadece 9,99 TL’ye masa üstü, diz üstü bilgisayar ve Netbook sahibi yapıyoruz.
Geçtiğimiz ay Türk Telekom işbirliğiyle Motorola Xoom kampanyamızı hayata geçirdik. KOBİ’ler ve KOBİ çalışanları da bu gelişmiş cihaza TTNET ayrıcalıklarıyla sahip olabiliyorlar.
TTNET ile Garanti Bankası, yeni başlattıkları bir kampanyayla şirketlere en hesaplı ve en hızlı PoS’u sunuyor. ADSL PoS (Point of Sale-Satış Noktası) kampanyası sayesinde firmalar sadece İnternet ücreti ödeyerek istedikleri kadar işlem yapıyor ve bunun için ayrıca ücret ödemiyorlar. Özellikle işlem sayısı fazla olan firmaların PoS masraflarını büyük oranda düşüren yeni ADSL PoS, aynı zamanda işlemlerin hızında da gözle görülür bir artış sağlıyor. ADSL PoS alan işyerleri TTNET’in kurumlara sunduğu avantajlı İnternet paketlerinden ve hediyelerden de faydalanabiliyorlar.
İnternet bağlantısının yanında, katma değerli hizmetlerinde olduğu kurumsal tarifelerimiz müşteri ihtiyaçları paralelinde değişiklik göstermektedir. 33,5 TL’den başlayan fiyatlarla KOBİ’lere İnternet bağlantısı ve katma değerli hizmetleri sunuyoruz.

30 milyon kişiye İnternet hizmeti
Türkiye’nin her ilinde hemen hemen tüm hanelere ve iş yerlerine geniş bant hizmeti götürebiliyoruz. TTNET’in şu anda 6,1 milyon İnternet abonesi var ve bu aboneler aracılığı ile yaklaşık 30 milyon kişiye İnternet hizmeti veriyor. Point Topic'in DSL bazında abone sahipliğini ölçtüğü küresel listede, yüzü aşkın ülkeden 317 İnternet Servis Sağlayıcı arasında 10. sıradayız. Abone sayısı açısından baktığımızda Avrupa’da British Telecom, Deutche Telekom, Fransız Orange ve Telecom İtalia‘dan sonra 5. büyük operatör durumundayız.

‘Daima müşteri odaklıyız’
Teknolojinin yoğun şekilde kullanıldığı günümüz dünyasında TTNET, kurumsal müşterilerinin işlerini daha verimli, daha etkin hale getirmek ve satışlarını artıracak teknolojiye sahip olmalarını sağlamak hedefiyle birçok ürün, servis ve çözüm sunuyor. Kullanıcılarımız çağrı merkezimiz sayesinde günün her saatinde arayıp teknik destek alabiliyor. Türkiye’nin hemen her ilindeki ofislerimizle de her an kullanıcılarımızın yanındayız.
Müşterilerimiz, teknolojiyi kullanmak için yüksek maliyetleri karşılamak durumunda kalmadan ve bakım-destek açısından da zamandan ve maliyetten tasarruf ederek, yüksek erişilebilirliğe sahip teknolojileri kullanabiliyor. Sağladığımız bu olanaklar TTNET’in farkını ortaya koyuyor. Müşterilerimiz de onların beklenti ve ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayan çözümlerimizi tercih ediyorlar.

Turkcell Superonline’dan kurumlara özel çözümler
Özel dosyamız için Turkcell Superonline Kurumsal ve Toptan Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barbaros Özdemir gerçekleştirdiğimiz söyleşide; Turkcell Superonline’ın hizmet kalitesi, servis çeşitliliği ve kalitesi üzerine konuştuk.

‘Teknolojik çözümlerimizi, değere dönüştürüyoruz’
Turkcell Superonline olarak sunduğumuz hizmetlerle kurumların toplam haberleşme çözümleri konusunda bir iş ortağı olarak hareket ediyoruz. Hedefimiz, her büyüklükteki kurumun çözüm ortağı olabilmek. Bu amaçla geçtiğimiz aylarda önemli bir yapılanmaya giderek, ana şirketimiz Turkcell ve Turkcell Superonline’ın kurumsal satış ve pazarlama ekiplerini tek bir çatı altında birleştirdik. Bu şekilde bir müşteri yöneticimiz tüm resme hakim olarak müşterilerine çözüm üretebiliyor. Hem toplam telekomünikasyon çözümleri hem de var olan teknolojik çözümlerimizi müşterilerimiz için nasıl bir değere dönüştürebileceğimize birlikte bakıyoruz.
Hizmetlerimizi detaylandırmak gerekirse kurumsal müşterilerimize; geniş bant İnternet erişimi, ses, veri, ulusal ve uluslararası toplu ses taşıma, kiralık veri hattı hizmetleriyle katma değerli servisler sunuyoruz. Kurumsal alanda sağladığımız hizmetler, kurmuş olduğumuz fiber optik altyapı üzerinden veri transmisyon erişim hizmetleri, MPLS/VPN servisi, G.SHDSL ve ADSL VPN servisleri, sabit telefon hizmetleri, veri merkezi hizmetleri ve yönetilebilir güvenlik hizmetleri gibi başlıkları da içeriyor.
Türkiye’nin önde gelen şirketlerine hizmet veren Turkcell Superonline, şirketlere özel sunduğu haberleşme çözümleri, ürün ve hizmetleriyle kurumsal müşterilerinin rekabet gücünü artırıyor. Sahip olduğu altyapıyla bir teknoloji danışmanı olarak hizmet veren şirketimizin müşteri yelpazesindede bugün, Türkiye’nin en büyük ilk 500 şirketinin önemli bir bölümü yer almaktadır.

‘KOBİ’lere odaklıyız’
KOBİ sınıfında yer alan firmalar Turkcell Superonline’ın özel odak alanında yer alıyor. Bu kapsamda yaptığımız araştırmalarda, sektörümüzde KOBİ’lere özel bir çeşitlendirme yapılmaksızın, bireysel veya kurumsal müşteri olarak değerlendirildiklerini ve dolayısıyla karmaşık ve ekonomik olmayan çözümlerin sunulduğunu tespit ettik. Bu çerçevede oluşturduğumuz planla geçtiğimiz yılın başında, KOBİ’lerin ihtiyaçlarını analiz ederek, gerek organizasyonumuzu, gerekse ürün ve servislerimizi yeniden şekillendirdik. Yeni yapılanmamızla birlikte KOBİ’lere bir “teknoloji danışmanı” olarak hizmet veriyor ve uçtan uca bütün haberleşme çözümlerini Turkcell Superonline’dan hizmet almak isteyen şirketin yapısına uygun olarak projelendiriyoruz.
KOBİ’lerin yüksek hızda İnternet erişimlerini daha ekonomik fiyatlarla sunuyoruz. Ayrıca, yeni hizmetlerimizden olan sabit hatlarda numara taşıma ile var olan sabit telefon numaralarını Turkcell Superonline’a taşıyan KOBİ’ler hem sabit ücret ödemiyor hem de bu kapsamda sunduğumuz birçok kampanyadan avantajlı olarak yararlanabiliyorlar.

Geniş bantta uygun fiyatlar
Turkcell Superonline olarak, limitsiz İnternet erişiminde ilk 6 ay 9,99 TL’den başlayan kampanyalı fiyatlarımız veya 29,90 TL’den başlayan eşit ödemeli tarifelerimiz ile KOBİ'ler için en hızlı İnternet’i sağlıyoruz. Fiber İnternet hizmeti alan müşterilerimize, etkinleştirme ve kurulum hizmeti ile modem kullanımını bedelsiz olarak veriyoruz. Üstelik KOBİ’ler seçtikleri hıza göre indirimli ay sayısını da artırabiliyor. Numarasını Turkcell Superonline’a taşıyan KOBİ’lere yüzde 60’a varan indirimlerle ve sabit ücret ödemeden konuşma imkânı veriyoruz.
Ayrıca KOBİ’lere özel ses paketleri ile de ekonomik çözümler sunuyoruz. Örneğin ofisten her yöne 100 dakika paketini, VoIP ile 4,99 TL’ye, sabit hat ile 6,99 TL’ye almak mümkün. - KOBİ’ler kendilerine en uygun paketi seçip, daha az ödeyerek İnternet ve telefon giderlerini azaltabiliyorlar.

26 bin kilometrelik fiber ağı
Turkcell Superonline olarak 2007 Ekim’inde başlayan ve bugün Türkiye’de işyerleri ve evlere kadar fiber optik bağlantı sağlayan omurgamız ile 73 kente ve 26 bin km’yi aşkın altyapıya ulaşmış bulunuyoruz. Turkcell Superonline, 2008 yılından bu yana 1 milyar TL üzerinde yatırımla evlere ve şirketlere fiber İnternet götüren ilk şirket olmuştur. Ayrıca, şirketimizin fiber optik altyapısıyla 8 noktadan yurtdışına çıkışı bulunuyor.
Şirketimizin evlere kadar fiber İnternet hizmetini sunduğu iller şu anda İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa, Adana, Antalya, Gaziantep, Mersin ve Samsun’dur.
Turkcell Superonline, ‘ışık hızında’ geniş bant erişimi sağlayan 1.000 Mbps’lik fiber İnternet’i, fiber altyapısının gücüyle artık evlere kadar ulaştırıyor. Şirketimiz, Türkiye’yi dünyada bu hizmeti sunan ilk 5 ülke arasına soktu. Ayrıca Türkiye, Japonya'nın ardından 10 milyonun üzerinde nüfusa sahip ülkeler arasında bu açıdan ikinci sırada yer alıyor. Türkiye’de standartları yeniden tanımlayan bir diğer önemli yeniliğimiz ise İnternet’e giriş hızını 10 Mbps’den 20 Mbps'ye çıkarmış olmamız. Artık hane müşterilerimize sunduğumuz en düşük fiber bağlantı hızı 20 Mbps.
Önümüzdeki dönemde Türkiye’ye dünyadaki en ileri teknolojileri sunmak için fiber altyapı yatırımlarımız ve sayısal şehirler yaratma çalışmalarımız devam ederken, yakınsamanın ve yeni nesil altyapının olanaklı kıldığı ev, eğlence ve haberleşme servislerini de müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz.

Kesintisiz haberleşme
Turkcell Superonline olarak, ana şirketimiz Turkcell ile birlikte kurumsal müşterilerimize “Ofiste tüm haberleşmeniz için Turkcell size yeter!” diyoruz ve yarattığımız sinerji ile her şeyden önce kurumsal müşterilerimize çok uygun fiyat teklifleri sunuyoruz. Bunun da ötesinde sabit sesi mobil ses ile yedekleyerek kesintisiz haberleşmeyi garanti ediyoruz. Ve Türkiye’de ilk kez müşterilerimize yerinde kurulum, sistem bütünleşmeleri, uzaktan erişim ve destek hizmetlerimizle de benzersiz bir hizmet deneyimi sunuyoruz.
Diğer yandan; Türkiye’de, özellikle son kullanıcılara ulaşan telefon ve İnternet altyapısı halen bakır hatlar üzerinden gerçekleştiriliyor. Oysa telekomünikasyon uygulamalarının hayatın büyük bir parçası haline gelmesi ile özellikle kurumsal kullanıcıların geniş bant ihtiyacı sürekli artıyor. Özellikle son dönemde “3’lü oyun” (triple play) hatta artık 4’lü oyuna yönelen, içinde ses, video, görüntü ve mobilin bir arada çalıştığı uygulama trendi için mevcut bakır kablolardan oluşan haberleşme altyapısı yetersiz kalıyor. Bu açıdan geniş bandın yükselebilmesi için en iyi çözüm fiberdir.
Turkcell Superonline, Türkiye’de kendi fiber optik altyapısına yatırım yapan yenilikçi ve öncü bir telekom operatörüdür. Sadece kurumsal müşterilere özel yapılanması ile onların ihtiyaçlarını anlayan, bu sınıfa özel yatırım yaparak İnternet, ses, veri ve eğitim gibi ihtiyaçlarını tek elden ve en uygun koşullarla sunabilecek bir operatör konumundadır.
Ayrıca, haberleşme ve teknoloji hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası olarak gördüğümüz kesintisiz ve yüksek performanslı hizmet ve satış sonrası destek konusunda, Turkcell Superonline olarak müşterilerimize hayatlarını kolaylaştıracak ve işlerine odaklanmalarını sağlayacak yönde pazarda fark yarattığımızı düşünüyoruz.

Fiber yolu ve sayısal şehirler stratejisi
Turkcell Superonline; “İpek Yolu’nu Fiber Yolu’na dönüştürme” öngörüsü ile Türkiye’ye komşu ülkelerdeki operatörler ile fiber optik altyapı üzerinden ara bağlantılar yapılmasını da hedefliyor. Bugüne kadar Türkiye’nin Batı komşuları ile sağlanan fiber ara bağlantılar, önümüzdeki dönemde diğer komşulara yayılarak Türkiye’yi ve İstanbul’u, Doğu’yu Batı’ya bağlayan bir İnternet üssü yapma öngörüsüne yeni bir anlam katacağını düşünüyoruz.
Diğer bir hedefimiz de; ‘sayısal şehirler’ dönüşümüne öncülük etmek, çünkü dönüşüm ancak fiber teknolojisinin yaygınlaşmasıyla mümkün olacaktır. Bunun için de; Ulaştırma Bakanlığımızın, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun, yerel yönetimlerin ve diğer tüm kamu kurumlarının işbirliği ve bu öngörüyü desteklemeleri çok önemlidir.

Yeni Ofis Paketleri
Geçtiğimiz günlerde “Yeni Ofis Paketleri” kampanyasına başladık. Bu kampanyamız sunduğu avantajlarla işletmelere telefon görüşmelerinde önemli tasarruf imkanları sağlıyor.
Örneğin; kurumsal müşteriler, Turkcel Superonline’ın sabit telefon abonelerine yönelik PSTN tarifesi ile 100 dakikası 6,99 TL, İnternet abonelerine özel VoIP tarifesi ile100 dakikası 4,99 TL’den başlayan fiyatlarla yurtiçinde tüm operatörler, şehirlerarası ve yurtdışı 1. bölge PSTN telefonlarla görüşebiliyor.
30 Eylül 2011 tarihine kadar başvuran ve 24 ay taahhüt veren işletmelerin yararlanacağı paketlerin diğer dakika seçenekleri ve ücretlendirmeleri ise şöyle:
Her Yöne PSTN: Bu paketlerden KDV ve ÖİV dahil 100 dakika için 6,99 TL, 200 dakika için 12,99 TL, 500 dakika için 29,99 TL, 1.000 dakika içinse 49,99 TL’ye yararlanılabiliyor.
Her Yöne VoIP: Yalnızca Turkcell Superonline’dan ADSL/Fiber/G.SHDSL ve Metro ethernet erişim/İnternet hizmeti alan kullanıcılarının abone olabildiği Her Yöne VoIP paketlerinden ise KDV ve ÖİV dahil 100 dakika için 4,99 TL, 200 dakika için 8,99 TL, 500 dakika için 20,99 TL, 1.000 dakika için 30,99 TL, 2.000 dakika için 40,99 TL, 5.000 dakika için de 50,99 TL’ye yararlanılabiliyor.
Geniş bant, tamamen simetrik ve kaliteli destek hizmetleri içeren Kurumsal İnternet hizmetimiz, tüm dünyaya çok yüksek hızlarda bağlanmayı sağlayan bir hizmettir. Turkcell Superonline, yurtiçi İnternet trafiğini Türkiye’nin İnternet şebekesine, yurtdışına doğru olan İnternet trafiğini ise kendisine ait fiber optik altyapı ile ara bağlantısını tesis ettiği uluslararası İnternet şebekesine ulaştırıyor.
Turkcell Superonline'ın Kurumsal İnternet hizmeti hem yurtiçinde hem de yurtdışında küresel operatörlerle yapılan yedekli ara bağlantı anlaşmaları ile sağlanıyor. Turkcell Superonline, şirketler için tesis edilen bağlantı ve kapasite üzerinden uygun donanımları konumlandırarak ihtiyaca göre İnternet erişimini gerçekleştiriyor. Kurumsal müşterimiz için gerekli olan kapasite, erişim yöntemi ve donanımlar, uzman satış öncesi danışmanlarımız tarafından beklentiye ve ihtiyaca uygun şekilde belirleniyor. Kurumların İnternet trafiği, en iyi trafik mühendisliği yaklaşımlarıyla omurgamızda yönetiliyor, böylece sıkışıklık ve bundan kaynaklanan yavaşlıklar önleniyor. Ücretlendirme ise, talep edilen hıza göre, Turkcell Superonline Kurumsal İnternet tarifesi üzerinden aylık olarak ücretlendiriliyor.

Millenicom ile kurumsal haberleşmede %50’ye varan maliyet avantajı
2004 yılında European Telecommunication Holding (E.T.H. AG)’in Almanya’da elde ettiği deneyimle, serbestleşmenin başladığı Türkiye telekomünikasyon pazarında lider alternatif operatör olma hedefiyle kurulan Millenicom Türkiye’nin Pazarlama Birimi Direktörü Meltem Cebeci ile verdikleri kurumsal sabit hat ve İnternet hizmetlerini konuştuk.

Kaliteli, kesintisiz ve ucuz haberleşme
Ülkemizde kurumlara yönelik sabit telefon hizmeti veren ilk iki alternatif işletmeciden biriyiz. Bugün 70.000’den fazla kuruma hizmet ulaştırıyoruz. Millenicom Sabit Telefon Hizmetleri’nden yararlanan şirketler şehir içi, şehirlerarası, uluslararası ve mobil telefon aramalarında %50’lere varan oranda avantaj elde ediyorlar. Ülkemizdeki tüm şirketler için maliyetleri düşürebilmek büyük önem taşıyor. Özellikle de iletişim giderlerinin kaliteden ödün vermeden en düşük seviyeye çekilmesi kritik bir konuma sahip bulunuyor. Millenicom olarak işte bu noktada değer yaratıyoruz. Aylık ortalama 500 TL tutarında görüşme yapan bir şirket, Millenicom’un ekonomik tarifeleriyle yılda ortalama 3.000 TL’den fazla tasarruf sağlayabiliyor. Üstelik abonelerimiz kendi aralarında daha da ucuza konuşabiliyorlar.
Millenicom Sabit Telefon Hizmetleri’nde herhangi bir ön ödeme ve sabit ücret bulunmuyor. Şirketler mevcut telefon kullanım alışkanlıklarını değiştirmeden, yüksek ses kalitesiyle aramalarını Millenicom’un ekonomik tarifeleriyle gerçekleştirebiliyorlar.
Numara Tahsis ve Taşıma’nın başlamasıyla beraber abonelerimize yeni numara tahsis edebilir ya da mevcut numaralarını taşıyabilir duruma geldik. Bu hizmetle aboneler sabit hat ücretinden kurtuluyorlar. Ekonomik fiyatlarla görüşme yapabiliyorlar.
Bunların yanı sıra; müşterilerimize ihtiyaçlarına göre G.SHDSL, kiralık devre, Metro ethernet, ADSL gibi geniş bant çözümleri de sunuyoruz. ADSL alanında kendi altyapımıza yatırım yaptığımız ve kısa sürede 100.000’den fazla aboneye ulaşan DopingADSL2+ markamızla faaliyet gösteriyoruz. Çok yakında kurumsal müşterilerimize çeşitli katma değerli hizmetler de sunmaya başlayacağız.
Abonelerimize tek elden çoklu haberleşme hizmeti sunabilmek için 2010 yılı sonunda MVNO (sanal mobil operatörlük) lisansı aldık. Bu lisansla birlikte abonelere hem sabit hem de mobil hizmetleri tek elden sunacağız.

Millenicom tasarruf sağlatıyor
Sunduğumuz ekonomik hizmet paketleri sayesinde şirketlerin haberleşme giderlerini düşürerek önemli oranda tasarruf imkanı sağlıyoruz. Her sektör ve büyüklükteki şirket için tasarruf tedbirleri gündemdeki yerini koruyor. Firmaların önemli gider kalemleri arasında yer alan iletişim harcamalarını iş süreçlerini etkilemeden en aza indirmek büyük önem taşıyor. Millenicom hizmetlerini tercih eden şirketler iletişim maliyetlerini yarı yarıya varan oranlarda düşürebiliyor. Benzer kampanyalarımızla ve pek çok şebeke ihtiyacını bir arada sunan ürünlerimizle KOBİ’lerimizi destekleyecek çok avantajlı hizmetler sunmaya önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz.
Millenicom olarak, dönemsel kampanyalarla 500 TL ve üzeri fatura taahhüt eden müşterilerimize diz üstü bilgisayar hediye ediyoruz.

İnternet’e Doping
Telefon hizmetlerinde olduğu gibi geniş bant hizmetimizde de farklı hızlar ve farklı geniş bant tipleri için oldukça rekabetçi fiyatlar sunuyoruz. DopingADSL2+ hizmetimizde de sürekli olarak devam eden “Aynı fiyata iki kat hızlı” tarifelerimiz mevcut.
DopingADSL hizmetimiz ile tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz. Bu hizmetimiz ekonomik tarifeleri ve kalitesiyle alanında öne çıkıyor. DopingADSL herkesin rahatlıkla İnternet kullanabilmesi için farklı tarifeler üzerinden 16 Mb/sn’ye ulaşan hızıyla kullanıcılarına gerçek internet deneyimi sunuyor. Yüksek hız ve kesintisiz bağlantı Doping hizmetimizde garanti altına alınıyor. Hizmet vermeye başlamamızdan bu yana çok kısa bir süre geçmesine rağmen alternatif telekom sektöründe en çok tercih edilen İnternet servis sağlayıcılar arasında ilk sıralarda yer almayı başardık. Bugün itibarıyla 100.000’in üzerinde kullanıcıya hizmet verdiğimiz DopingADSL’in abone sayısı her geçen gün hızla artıyor. Büyük ilgi gören “2 Kat Hızlı Doping” tarifelerimizle aynı fiyata İnternet’te iki kat hız avantajı sunmaya devam ediyoruz.

‘Millenicom ses ve veri trafiğini ayrı kollardan sunuyor. Bu da, kalite demek.’
Millenicom olarak faaliyete başladığımız bu güne kadar sektörde öncü bir operatör olduk. Türkiye’de ilk arama kartları, arama ofisleri, arama bazında operatör seçimi hizmeti Millenicom tarafından sunulmuştur. Kurumlara sunduğumuz sabit telefon hizmetlerinde Avrupa pazarındaki 11 yıllık telekomünikasyon deneyimimiz ile yüksek kalitede ses hizmetini ekonomik fiyatlarla sunuyoruz. Millenicom’u rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerden biri ses ve veri şebekelerinin tamamen ayrı olması, böylelikle veri trafiğinin ses kalitesi üzerindeki olumsuz etkisinin engellenmesidir.
Diğer yandan, Türkiye’de faaliyete başladığımız ilk günden bu yana en çok önem verdiğimiz konuların başında gelen kaliteli müşteri hizmeti ve yüksek müşteri memnuniyeti de rekabet anlamında farklılık yarattığımız bir diğer nokta. İş ortaklarımıza sunduğumuz düzenli eğitimlerle, hizmet verdikleri müşterilerimizin en yüksek kaliteli hizmeti almasını sağlıyoruz. Bunun yanında çağrı merkezimizi yeniledik, uzun eğitimlerden sonra göreve başlayan çağrı merkezi temsilcileri ile müşteri memnuniyeti açısından pazarda uzak ara lider olmayı hedefliyoruz.
Uzun vadede Millenicom’un bireysel ve kurumsal kategoride haberleşme hizmetlerini tek elden sunan bir operatör olmasını hedefliyoruz. Burada tüm hizmetlerin tam bütünleşmesinden bahsediyoruz. Mobil ve sabit telekom çözümlerini tek operatör olarak tek sistem üzerinden verebilmeyi, abone için mobil ya da sabit de kullansa fark etmeyecek bütünleşik hizmet ve paketler sunmayı hedefliyoruz. Hedefimiz kurumsal taraftaki liderliğimizi Numara Tahsis ve Taşıma hizmetine de taşımak ve hem bireysel hem kurumsal tarafta en yüksek pazar payına sahip alternatif operatör olmak. Bunun yanında, Türkiye’de rekabetin oluşturulması konusunda da Kurum ile olan aktif iletişimle, Türkiye’yi tam rekabetin oluştuğu bir sabit telekom pazarına doğru götürmeyi hedefliyoruz.