DenizBank, dünyanın en itibarlı Bankacılık İnovasyon Yarışmasında finale kaldı

DenizBank, küresel çapta ses getiren Facebook Bankacılığı uygulaması ile dünyanın en prestijli bankacılık organizasyonu BAI bünyesinde düzenlenen 2012 Finacle Küresel Bankacılık İnovasyon yarışmasında Kanal İnovasyonu dalında 152 aday arasından finale kaldı.
Türk bankacılık sektöründe yeni bir uygulamaya daha imza atarak müşterilerine dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook’tan bankacılık işlemlerini gerçekleştirme imkânı getiren DenizBank, bu projesiyle küresel çapta önemli başarılara imza atmaya devam ediyor. DenizBank, Facebook Bankacılığı uygulaması ile dünyanın en itibarlı bankacılık organizasyonu BAI - Finacle Küresel Bankacılık İnovasyon Yarışması’nda Kanal İnovasyonu dalında 152 aday arasından finale kaldı. Bankacılık sektörünü küresel anlamda etkileyen birçok inovatif projenin değerlendirmeye alındığı yarışmanın kazananları 9 Ekim 2012 tarihinde açıklanacak.
Konuyla ilgili açıklama yapan DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, dünyada bir ilke imza attıkları Facebook Bankacılığı uygulamalarını yine dünyada ilk olacak yepyeni özellikler ekleyerek, geliştirmeye devam ettiklerini belirtti. Facebook bankacılığının ilk tanıtımının yapıldığı günlerde Facebook’un merkezinden de tebrik mesajı aldıklarını hatırlatan Ateş, DenizBank’ın yaratıcılıkla yakaladığı farklılaşmanın ülke sınırlarını aştığını söyledi.
Twitter ve Facebook’tan özel faizlerle kredi başvurusu alan tek banka olduklarını ve yine bu kanallarda müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak birçok yenilik devreye almayı planladıklarını kaydeden Ateş, mobil ödeme altyapıları olan ‘CepParam’ı da eklenecek yeni özelliklerle geliştirmeye devam ettiklerini açıkladı. Ateş, “DenizBank olarak teknolojiyi yakından takip ediyor, yenilikçi uygulamalarımızla sektörümüzde ilklere imza atmaya devam ediyoruz.
Bankamız sanal ortamlarda çok önemli ve işimize değer katan yatırımlar yapıyor. ARGE ve teknolojiye yaptığımız bu yatırımların başarıya ulaşması ve küresel çapta itibarlı kurumlar tarafından takdir edilmesi, çalışma azmimizi daha da artırıyor. Bu vesileyle, bizi bu çok itibarlı yarışmada finale taşıyan Facebook Bankacılığı projemizde emeği geçen tüm ekip arkadaşlarımı tebrik ediyorum” dedi.
Dünyada Facebook’tan Para Transferi yapılabilen ilk banka DenizBank olmuştu. DenizBank müşterileri Facebook hesaplarından DenizBank müşterisi olsun olmasın, istedikleri kişinin GSM telefonlarına 7/24 para gönderebiliyor, gönderiyi alan kişiler de istedikleri DenizBank ATM’sinden parayı çekebiliyor ya da yine hiçbir sınırlama olmadan GSM telefonları aracılığı ile para transferi yapabiliyorlar. Bu imkân tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. DenizBank’ın Facebook şubesi takipçileri ayrıca hesaplama araçlarını kullanıp hızlı başvuru alanlarından ürün başvurularını yapabiliyor; “Ajanda” uygulamasıyla günlük işlerini yönetebiliyor ve Taraftar Yap uygulaması ile ülkemizin önde gelen futbol kulüplerinin taraftarlarına yakınlarının, sevdiklerinin resimlerini istedikleri kulübün renkleriyle giydirip Facebook ortamında paylaşabiliyor. DenizBank’ın bu projesi Facebook yönetim tarafından da büyük ilgi görmüş ve detaylıca incelenmişti.