NetApp, bir kez daha “Dünyanın En İnovatif Şirketleri” listesinde yer aldı

NetApp, müşteri ve iş ortaklarının başarılarına yön veren yaratıcılık kültürüyle bir kez daha Forbes’un ‘Dünyanın En İnovatif Şirketleri Listesi'nde yer almayı başardı. NetApp, “2012 Yılında Dünyanın En İnovatif Şirketleri" listesinde 100 şirket arasında 51. sırada yer aldı.
NetApp (NASDAQ: NTAP) Forbes dergisinin yayınladığı “2012’de Dünyanın En İnovatif Şirketleri" listesinde 100 şirket arasında 51. sırada yer aldı. NetApp,böylece bu listeye üst üste iki yıl giren ilk veri depolama firması olarak önemli bir başarıya daha imza attı.
Listede yer almalarıyla ilgili görüşlerini açıklayan NetApp'in Başkanı Tom Georgens, şunları söyledi: "NetApp'in DNA'sına işlemiş olan inovatif anlayışı, şirketimizin kurulduğu ilk günden beri büyümesinde rol oynayan en büyük etken oldu. Yirmi yıllık yenilikçi geçmişimiz, her zaman en iyi teknolojileri ve ürünleri sunmamızı, yaptığımız her işte dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize ve iş ortaklarımıza fark yaratan deneyimler yaşatmamızı sağladı. Forbes’un listesinde yer almamız, bu yenilikçi ruha olan bağlılığımızın sürdüğünü ve müşterilerimizin mükemmel iş sonuçları almalarına katkıda bulunmaya devam ettiğimizi gösteriyor."
NetApp'ın işletme kültürüne egemen olan inovatif anlayışı, çalışanlarının yaptıkları her işte, şirketin müşterilerine mümkün olan en iyi deneyimi yaşatmasını sağlıyor. Müşterilerin rakipleri karşısında strateji ve rekabet avantajı elde edebilmek için BT'den mümkün olan en iyi şekilde yararlanmalarını da işte bu inovatif kültürü sağlıyor. Bununla birlikte iş ortaklarıyla kurduğu güçlü ilişkiler sayesinde NetApp, müşterilerine, hedeflerini çok daha başarılı ve hızlı şekilde gerçekleştirmelerini sağlayan inovasyon deneyimini de sunuyor.
NetApp, benimsemiş olduğu inovatif anlayışı çerçevesinde, üstün müşteri deneyimi sağlamaya; endüstri lideri ürünler ve teknolojiler geliştirmeye; sektöründe en iyi ve ideal iş ortaklıklarını tesis etmeye ve endüstrideki en iyi ekibi kurmaya odaklanıyor. NetApp’in tüm faaliyet alanlarına yansıyan bu yenilikçilik anlayışı, şirketin, müşterilerinin, hissedarlarının ve kendisinin hedeflerine daha hızlı ulaşmalarını sağlamasını kolaylaştırıyor. Halen, NetApp Data ONTAP yazılımı, endüstrinin bir numaralı depolama işletim sistemi konumunda. Endüstrinin bir numaralı depolama işletim sistemini kullanan NetApp müşterileri, işlerini istedikleri şekilde yönlendirme ve geliştirme çevikliğine kavuşuyorlar.
NetApp, aynı zamanda “Great Place To Work Institute-Çalışmak İçin En İyi İşyeri Enstitüsü” tarafından hazırlanan listede de dört yıldır ilk 10 sıra içinde yer alıyor. Bu sonucun elde edilmesinde, NetApp'in yaratıcılığa, ekip çalışmasına, açık iletişime, liderliğe, uyum yeteneğine ve güvene değer veren benzersiz kurum kültürü önemli rol oynuyor. NetApp çalışanları bu değerleri hayata geçirerek her gün yeni fikirler geliştiriyor ve şirketin müşterileri için yeni başarıların kapısının aralanmasına katkıda bulunmaya devam ediyor. Forbes tarafından yayınlanan Dünyanın En Yenilikçi Şirketleri Listesi, halen yenilikçi olan ve gelecekte de yenilikçi olması beklenen şirketleri belirliyor. (http://www.forbes.com/sites/innovatorsdna/2012/09/05/how-innovative-leaders-maintain-their-edge/)
(http://www.forbes.com/sites/innovatorsdna/2012/09/05/how-we-rank-the-worlds-most-innovative-companies/)