Acer, pazarlama alanında vites yükseltti


Acer küresel pazarlama organizasyonlarını canlandırmak ve güçlendirmek için, küresel bir pazarlama hizmetleri firması olan Red Peak Group’u görevlendirmiş ve Red Peak Genel Başkanı Michael Birkin’i Acer Pazarlama Kurulu Başkanı (CMO) olarak atandı. Bu stratejik hareket Acer’ı pazarlama odaklı bir firma olarak güçlendirme amacını taşımakta.
Red Peak, Birkin ve diğer Red Peak üyelerini Acer için ilgili pazarlama fonksiyonlarını ve hizmetlerini gerçekleştirmek için görevlendirecek. Ve CMO olarak Birkin, 1 Ekim 2012’den başlayarak evrensel marka pazarlama ekibini yönetecek ve doğrudan Acer’ın Genel Başkanına bağlı çalışacak.
Acer Genel Başkanı J.T. Wang: “Red Peak için kilit hedeflerimiz, Acer’ın pazarlama gücünü iyileştirmek ve mevcut firma zihniyetinin yönetilmesine yardımcı olmaktır” şeklinde vurguladı. Sözlerine şu şekilde devam etti: ‘’Ürün geliştirme aşamalarında, pazarlamayı ARGE ve tasarımın önüne koyacağız, müşterilerin ihtiyaçlarını tam olarak anlamamız, ürün ve servislerimizin gelişmesini sağlayacaktır. Baştan başa bir pazarlama ortamı oluşturacağız ve pazarlama odaklı zihniyetimizi geliştireceğiz.”
Birkin, dünyanın en saygıdeğer marka strateji uzmanı ve pazarlama uzmanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kariyeri boyunca Interbrand Group Başkanı, marka danışmanlığı hizmetleri vermiş ve küresel reklam ve pazarlama iletişim hizmetleri grubu Omnicom'da çeşitli mevkilerde çalışmış. Birkin 2010 yılında New York, Chicago, Los Angeles ve Londra’daki ofisleriyle marka danışmanlığı ve tasarım da dahil olmak üzere çok çeşitli hizmetler sunan bir pazarlama hizmetleri firması olan Red Peak Group’u kurmuş.
Pazarlama organizasyonu ve kişi değişikliklerine ek olarak, sorumlu CMO Walter Deppeler, Acer'ın küresel marka ve pazarlama stratejisinin uyumundan sorumlu olarak yeni kurulan bir pazarlama komitesine genel başkan olarak atandı.