Vodafone Türkiye, “Veli Bilgilendirme Sistemi” dönemini başlattı

Vodafone Türkiye, “Veli Bilgilendirme Sistemi” ile eğitim sisteminde mobil dönemini başlatıyor. Böylece, Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi Hizmetleri veri tabanında bulunan 17 milyon öğrenciye ait, milyonlarca öğretmen, veli ve öğrencinin merak ettiği eğitim bilgilerine GSM telefonundan anında erişmek mümkün hale geliyor.
Vodafone Türkiye, Veli Bilgilendirme Sistemi ile öğrenci, öğretmen ve velilerin MEB veri bankasındaki tüm bilgileri 7 gün 24 saat boyunca kısa mesaj yoluyla güvenli bir biçimde ulaştırıyor. Veli Bilgilendirme Sistemi ile devamsızlıktan sınav sonuçlarına, sınav tarihlerinden karne notlarına, ders programlarından proje bilgilerine, ihtiyaç duyulan tüm bilgilere kolayca erişmek mümkün hale geliyor.
Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, tüketicilerin beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda Vodafone abonelerine sunulan hizmetlere bir yenisini daha eklemekten duydukları memnuniyeti ifade ederek şunları söyledi: “Veli Bilgilendirme Sistemi ile Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi Hizmetleri’nde sunulan tüm verileri veli ve öğrencilerin cebine taşıyoruz. Eğitim sürecini bilgisayar ortamından takip etme imkanı tanıyan e-okul kavramını “m-okul”a dönüştürüyor, veliler için çocuklarının takibini kolay ve erişilebilir hale getiriyoruz. Abonelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda bilgiye her an, her yerden kolaylıkla erişimini öncelikli sorumlulukları arasında gören bir kurum olarak, MEB işbirliğiyle bu projeye hayat vermekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Veli Bilgilendirme Sistemi özellikle velilerin, çocuklarının eğitimiyle ilgili merakla beklediği yanıtlara sadece bir kısa mesaj uzaklıkta olma imkanı sağlıyor. Sınav sonuçları, devamsızlık sorgusuna bu servisimiz üzerinden bir yanıt alması mümkün. Vodafone’un hizmet kalitesindeki farkını bu vesileyle tüm abonelerimize sunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyor, öğretmenlerimize, velilerimize ve gençlerimize başarılı bir gelecek diliyoruz”.
Veli Bilgilendirme Sistemi’nden Vodafone farkıyla yararlanmak isteyenlerin, ÖĞRENCİ TCKN’sini yazıp 8383’e göndermeleri yeterli oluyor. Aylık 2 TL karşılığında sisteme üye olan aboneler ayrıca bilgi almak istedikleri sınavın kısa adını yazarak merkezi sistem sınavları sonuçlarını kısa mesaj ile anında öğrenebiliyor. Vodafone Türkiye’nin abonelerine sunduğu Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde ayrıca açık öğretim ortaokulu öğrencileri ve açık öğretim lise öğrencileri de sınav sonuç bilgileri, sınav yeri, tarihi bilgileri, mezuniyet ve diploma notu bilgileri gibi öğrenmek istedikleri bilgilere de rahatça ulaşabilecekler.
Veli Bilgilendirme Sistemi, velilerin, çocuklarının, Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi Hizmetleri veri tabanında bulunan eğitim bilgilerine daha hızlı ve güvenli yoldan ulaşmasını sağlayacak. Vodafone Türkiye işbirliği ile yürütülen projenin, kısa mesaj gelirleri ile ise, MEB yeni derslik ve okul yapacak. Veli Bilgilendirme Sistemi ile ilgili detaylı bilgiye
(e-okul.meb.gov.tr) adresinden ve Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi’ne ait 147 no’lu telefondan ulaşılabilir.