Luis Alvarez, BT Global Services Başkanı olarak atandı

 

Yaklaşık üç yıl süresince BT Global Services’in Başkanlığını yapan ve ardından ABD’ye dönme kararı alan Jeff Kelly’den görevi devralan Luis Alvarez, en son BT Global Services Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Latin Amerika Başkanlığı görevi olmak üzere BT’de 12 yıldır çeşitli görevlerde bulundu. Alvarez, büyük bir küresel deneyim ve bilgi birikimini de birlikte getirecek.
BT Global Services, görevi devreden Kelly’nin liderliğinde yönetimli ağ bilişim teknolojileri hizmetlerinin dünyanın dört bir yanındaki küresel kurumlara ve hükümetlere sağlanmasında küresel lider konumuna geldi. Şirketin finansal performansı bu dönemde önemli bir iyileşme gösterdi ve risk görünüşü ve teslimat gücü değişim geçirdi. Şirket, üst üste iki sene World Communications Awards’ta (Dünya Haberleşme Ödülleri) En İyi Küresel Operatör ödülü içinde olmak üzere, son üç yıl içerisinde sektörde kabul gördü ve sayısız ödül kazandı.
Kelly ABD’ye döndüğünde, yarı zamanlı olarak ABD’de BT için kıdemli idari danışman olarak BT ekibinin bir parçası olmaya devam edecek. ABD pazarındaki yüksek deneyimi ve önemli müşterilerle olan ilişkileri sayesinde bu bölgede şirketin başarılı olmasına katkıda bulunmak üzere bir ekip kurulmasına yardımcı olacak.
BT Global Services yeni Başkanı Luis Alvarez konuya ilişkin olarak şöyle konuştu: “BT Küresel Servisler konusunda son derece heyecanlıyım ve pazarda bizim için harika fırsatlar görüyorum. Müşterilerimizin ne istediği konusunda iyi bir anlayışa sahibim ve daha iyi ve daha etkili bir şirket oluşturmamız için neler yapmamız gerektiğini de biliyorum. Küresel ekonomi hızlı bir değişim sürecinde ve ‘BT Global Services’ ekibi bu belirsizlikler ve fırsatlar dönemi boyunca şirketleri destekleyebilecek konumda. İngiltere’de güçlü bir şirketimiz ve önemli ekonomilerde olgunlaşmış operasyonlarımız var ve dünyanın en hızlı büyüyen bölgelerinde varlığımızı arttırıyoruz. Bu güçlü temeller üzerine başarımızı inşa edeceğiz.”
BT Group İcra Başkanı Ian Livingston ise, “Jeff, BT Global Services’in dönüşümünü sağladı ve bu katkısından dolayı kendisine teşekkür ediyorum. BT Global Services şu anda Jeff’in bizimle çalışmaya başladığı zamanlardan çok daha iyi bir yerde ve kendi ana pazarında bize danışmanlık yapacak olmasından son derece mutluyum” dedi.