Eylül 2006 Sayı: 132

Konular

Ne Alsak?
Ayın ürünleri...

Numaralar 2007'de taşınabilecek
Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, numara taşınabilirliği konusunda GSM operatörleri arasında bir konsensüs bulunmadığına işaret ederken, ancak bu konuyla ilgili çalışmaların 2006 yılı içerisinde tamamlanacağını ve uygulamaya 2007'de geçileceğini bildirdi.

Konuşmanın yeni teknolojisi Türkiye'de: “XPEECH Technologies”
Ses teknolojileri konusunda yeni bir marka Cebit Bilişim Eurasia 2006'da Türk Telekomünikasyon pazarına merhaba diyecek.

Symantec Vision 2006 İstanbul'da
Symantec'in dünya çapında bir teknoloji konferansı olan Symantec Vision, 19 Eylül 2006 tarihinde İstanbul/ Ritz Carlton Otel'de gerçekleştirilecek.

Apple iLife' 06 ile yaratıcılığınızda sınır tanımayın
Kullanıcılarına teknolojinin kapılarını sonuna kadar açan Apple, birbirinden farklı 6 ürüne sahip Apple iLife' 06 paketi ile sayısal yaratıcılıkta sınır tanımıyor.

Çağın sorunu; bilgi teknolojileri güven(siz)liği!...
Güven ya da güvenlik; dünyanın oluşumuyla birlikte var olan ve hayatın her alanında büyük önem taşıyan iki kavram.

Maliye onaylı yazılımlar geliyor
Yıllardır gündemde olan mevzuat değişikliğinin gerçekleşmesi ile tüm yazılımlar Maliye Bakanlığı onaylı hale gelecek.

Telenity ile birleşik mesajlaşma Türk Telekom ağlarında
Telekomünikasyon şebekeleri için yeni nesil birleşik servis platformları ve uygulamaları sağlayan Telenity (www.telenity.com), Canvas UMS (Unified Messaging System-Birleşik Mesajlaşma Sistemi) ve Canvas F-SMSC (Fixed-Line Short Message Service Center-Sabit-Hat Kısa Mesaj Sistemi) ürünlerinin Türk Telekom'un iletişim şebekesine kurulduğunu ve ticari olarak açıldığını duyurdu.

Türkiye (3G/3N) 3. Nesil'i atlamalı…
Geçtiğimiz yıl Ericsson tarafından organize edilen ve İş Bankası Kongre salonlarında gerçekleştirilen "Gelecek" konulu toplantıda da konuşmacı konuk olarak davet edilen, ülkemizin yetiştirdiği nadide telekom uzmanlarımızdan biri olan Prof. Dr.Akyıldız geçtiğimiz ay yine ülkemizdeydi.

Doğan Telekom'dan jandarmaya özel kart
Doğan Telekom, avantajlı arama kartlarına bir yenisini ekledi. Sadece jandarma birliklerinde satılmak üzere tasarlanan J Kart, 3,5 YTL karşılığında şehirlerarası 30 dakika kesintisiz görüşme imkânı sunuyor.

Mel Taylor: “ 2006'da Türkiye'de 2,5-3 milyon monitör satılmasını bekliyoruz”
ViewSonic Avrupa Başkan Yardımcısı Mel Taylor İstanbul'a geldi. Türkiye ofisini ziyaret eden Taylor, Türkiye'nin sıvı kristal ekran (LCD) monitörler alanında büyüme potansiyelinin son derece yüksek bir ülke olduğunu söyledi. LCD ve CRT bilgisayar monitörlerinin yanı sıra LCD televizyon ve diğer görüntüleme ürünleriyle de tanınan ViewSonic'in Avrupa Başkan Yardımcısı Mel Taylor, İstanbul'a gelerek Türkiye ofislerini ziyaret etti.

Türk sanayinin dört büyük kuruluşuna yeni projeler Aksa'ya kurumsal performans yönetimi, Şişecam grubu-Soda Sanayi ile İpragaz ve Er-Bakır'a farklı SAP projeleri. Türkiye'nin önde gelen sistem bütünleştiricileri arasında yer alan, Sabancı Holding'in öncü şirketlerinden Bimsa, Türk sanayinin dört büyük kuruluşuna farklı alanlardaki dört ayrı projeyle hizmet götürüyor.

Karel, haberleşme sunucusu IPX20'yi Bilişim Fuarı'nın ‘İnovasyon Bölgesi'nde tanıtacak
Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde PBX pazarı lideri Karel, 5-10 Eylül 2006 tarihleri arasında düzenlenecek olan CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı'na katılıyor.

Güçlü teknolojik altyapısı, yüksek teknolojideki öncülüğü, deneyimli uzman kadrosu, servis kalitesi ve katma değerli hizmetleri ile bir lider
Türk telekomünikasyon pazarına girdiği ilk günden beri gözler üzerine çevrildi. Çünkü mensubu olduğu grup girdiği hemen hemen her alanda öncülüğe oynuyordu.

Siemens yüksek teknolojiyi F1 pistlerine taşıyor
Pist teknolojisinde sahip olduğu bilgi birikimini Türkiye'ye taşıyan, Formula 1 yarışlarının küresel ortağı Siemens, Formula 1 coşkusunu bir kez daha tüm dünyaya yaşattı.

UsRobotics'ten Skype sertifikalı 2 yeni ürün
USRobotics, Skype sertifikalı iki yeni ürününü piyasaya sundu. USR9601 ve USR9602, sahip oldukları özelliklerle İnternet üzerinden sesli haberleşme deneyimini bir adım ileri götürüyor.

BenQ, X Structure ile güç kullanımınızı azaltıyor
BenQ, hayata keyif ve kalite katmak için ürettiği sayısal yaşamda birbiri ile uyumlu ürünleri, özel teknolojileri ile de destekliyor. X-Structure, BenQ klavyelerde güç kullanımını azaltıyor, keyifle ve yorulmadan klavyenizden yararlanabiliyorsunuz.

Bigcep Türkiye'ye yayılıyor
Turkcell'in önde gelen distribütörlerinden MEP İletişim, MEP Mağazacılık bünyesindeki BiGCEP markası ile kendi mağazalar zincirini kurarak büyümeye devam ediyor.

AirTies RT-205 ile 2 kat daha hızlı kablosuz haberleşme
Kablosuz veri, ses ve görüntü iletişimi ve ADSL erişim alanında dünyadaki en yeni teknolojileri Türkiye'ye getiren ve kendi ARGE ekibi ile Türkiye şartlarına göre geliştiren lider firma AirTies, şimdi de en gelişmiş kablosuz haberleşme teknolojisi G++'ı ürünlerinde uyguluyor.

Xerox'un yeni ürünleri, 2006 yılının ilk altı ayında dünya çapında 146 ödül aldı
Türkiye'de de kullanıma sunulan yeni Xerox ürünleri, “Buyers Laboratory”, “Industry Analysts”,“Better Buys for Business” ve “VARBusiness” gibi bağımsız araştırma kurumları tarafından 2006 yılının en iyi ürünleri arasında gösterildi.

Dünyanın en küçük ve en sessiz yazıcısı Fuar'da görücüye çıkıyor
Samsung'un CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı'nda sergilenecek renkli yazıcısı CLP-300 sınıfındaki en küçük, en hafif ve en sessiz ürün. Samsung Electronics, yüksek hız ve küçük boyut avantajlarını bir arada sağlayan yeni yazıcısı CLP-300'ü 5-10 Eylül 2006 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşecek olan Fuar'da tüketicilerle buluşturacak. Renkli çıktı ihtiyacının giderek önem kazanmasına karşın, bu özelliğe sahip lazer yazıcılar yüksek hacmi ve alan nedeniyle fazla tercih edilmiyor.

“Toshiba” TS608 Surprise'a cebinizde yer açın
Toshiba GSM telefonlarının Türkiye'deki tek distribütörü, bilişim sektörünün önde gelen isimlerinden “Multimedya Bilgisayar”, Toshiba Surprise “TS608” model telefonuyla mobil haberleşme sektörüne yepyeni bir ürün kazandırdı.

2006-2007'de Avrupa'nın en iyi medya telefonu: Nokia N93
Finlandiyalı mobil haberleşme cihazları devi Nokia'nın Nseries çoklu ortam bilgisayarları serisindeki en yeni ürünlerden olan Nokia N93, Avrupa Görüntüleme ve Ses Derneği (European Image & Sound Association - EISA) tarafından 2006-2007'de Avrupa'nın En İyi Medya Telefonu seçildi.

LG'den 5 Megapiksel kameralı en ince GSM telefon
LG en son ürettiği 5 Megapiksel kameralı GSM telefonuyla rakiplerini geride bıraktı. Küresel ve bölgesel sayısal ürünler lideri LG Electronics, en son ürettiği dünyanın en ince 5 Megapiksel kameralı GSM telefonunu Ortadoğu pazarına sunmasının ardından mobil haberleşme sektöründeki yükselişini devam ettirdi.

BenQ-Siemens E71 tasarımı ve özel dış yüzey kaplamasıyla farklılaşıyor
Yuvarlak ve yumuşak çizgileriyle çarpıcı bir tasarıma sahip olan BenQ-Siemens E71, koyu gümüş renkteki kaplamasıyla dikkat çekiyor.

Depremlerde kesintisiz acil müdahale bilgileri Kandilli Rasathanesi ve AVEA'ya emanet
Temelleri 2002 yılında atılan ve o tarihten bugüne kesintisiz olarak süren Acil Müdahale Projesi genişliyor.

Turkcell kararlarını Cognos ile alıyor
Turkcell operasyonel raporlama ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Cognos çözümlerini seçti.

DIGITURK, yüksek çözünürlüklü (High Definition-HD) yayınlar için geri sayıyor…
İlk defa 1995 yılında bundan 11 sene önce, Telepati dergisinin 1. sayısının 17 ve 18. sayfalarından size duyurduğumuz yeni TV teknolojisi, sonunda ülkemizde.

Pozitron'la televizyon telefonunuzda
Türkiye'de ve dünyada ilklere imza atarak sektörde bir adım önde yer alan Pozitron, Bilişim Fuarı'nda ilk defa tüketicilerle buluşacak olan Mobil TV projesini hayata geçirdi.

“Cepten hız yapan” Telsim aboneleri, Ferrari merkezini keşfedecek
Telsim, Vodafone'un Formula 1 Ferrrari Sponsorluğu kapsamında, heyecan verici bir kısa mesaj kampanyası düzenliyor.


Köşe Yazarları

 


Finans
KOBİ'ler KobiFinans ile önde

Şampiyonlar ligi'nin galibi 100 milyon Euro kazanacak.

Avrupa ‘Çağrı Merkezi Ödülleri 2006'da finale kalan tek Türk şirketi
Ray Sigorta'dan fiber hızında sigortacılık hizmeti
Merkezi Kayıt Kuruluşu'ndan ilk kaydi özel sektör tahvili ihracı
Yapı Kredi'den İnternet güvenliği için “Akıllı SMS”

Kısa Haberler

Canon'dan renkli çok fonksiyonlu lazer yazıcı

Medyasör'e 40.Yıl Plaketi

Casio'dan yeni bir seri: Edifice

Cisco'da Türk yöneticilerin başarısı sürüyor

DHL Lojistik'te yeni atama

Sayısal fotoğraf makineleri için özel pil

37,99 Avro'ya Londra-İstanbul uçuşları başladı

Türk devrim tarihi kronolojik olarak CD'lerde

Hot Bird 8 uydusu uzayda

Genpa'da alışveriş “saat”i

IBM, ISS'yi satın alıyor

Dizüstü almadan önce tıklayın

Üniversite eğitimi masaüstüne taşınıyor

Konforlu ve sağlıklı yepyeni bir klavye

Milleni.com faturanızı İnternet'ten ödeyebilirsiniz

Eğlencesini yanında taşımak isteyenlere…

Motorola ve Huawei UMTS için birarada

Sentim lisanslama uzmanı oldu

Genç fikirler genç patronlara dönüşüyor

Thuraya zirvede

Türk Telekom Lig A'ya sponsor oldu

Firmalara Net'te 100MB alan bedava

Verbatim yeni ürünleri ile Türkiye pazarında


ANKARA
Haberler

Bilişim suçlarına yeni yasa
Nüfus sayımında ev hapsi kalkıyor
TÜBİTAK-Emniyet işbirliği
TARSİM, Bimel ile anlaştı
IBM, Intel ve Microsoft’tan güç birliği
IBM’e yeni genel müdür
Başkent’te World Cyber Games heyecanı yaşandı
Ulusal Sağlık Bilgi Sistemi ihalesi
eTR Ödülleri’nde geri sayım başladı
TÜİK’ten ARGE faaliyetleri araştırması
Çevrimiçi logo yarışması
Kamu harcamalarına “otomatik” engeli


GSM ve DECT Telefonlar Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey

GSM Tablo


GSM Ürünler

GSM Tablo

GSM Hatlar