Eylül 2009 Sayı: 168


Konular

Ne Alsak?
Ayın ürünleri...

Bilgi toplumuna dönüşümde temel sorun
Bilişim teknolojilerinin 1990 sonrasında çok hızlı bir şekilde gelişmesi ve 2000’li yıllarla birlikte küresel çapta yayılmasıyla birlikte hem kamu hem de özel kesimde e-uygulamalar geliştirilmeye ve işler elektronik ortamda yapılmaya başlandı.

AirTies modemleri IPTV’ye şimdiden hazır
Air 5450, Air 5050 ve Air 4450 modellerini alanlar, IPTV kullanımını kolaylıkla gerçekleştirebilecek, onların yeni bir modem almasına gerek olmayacak.

Türk Telekom’dan cebinizi hafifleten teknoloji: Wirofon
Türk Telekom, müşterilerinin hayatını kolaylaştıran yenilikçi ürün ve servislerine bir yenisini daha ekledi.

Alcatel-Lucent’ın beyin takımına iki Marconi Ödülü
Alcatel-Lucent, bünyesinde faaliyet gösteren ve dünyaca ünlü araştırma birimi Bell Laboratuarları’nda iki bilim adamına 2009 Marconi Ödülü verildiğini duyurdu.

‘Nokia Booklet 3G’ kişisel bilgisayar dünyasına sürekli mobilite olanağı getiriyor
25 yılı aşkın bir süredir mobil endüstride öncülüğünü ve liderliğini sürdüren Nokia yeni Windows tabanlı Nokia Booklet 3G cihazıyla kişisel bilgisayar dünyasına zengin mobilite deneyimini ve mirasını aktaracak.

Bilişimde erişim ve dönüşüm
Türkiye’de bilişim ürünleri pazarı küresel krizin de etkisiyle 2009’un ilk 4 ayında geçen seneye göre adet bazında yüzde 26, Dolar değer bazında ise yüzde 39 daralma gösterdi.

Satış kanalları ve teknoloji marketler
Türkiye’nin önemli zincir mağazaları ve distribütörleriyle “Satış kanalları ve teknoloji marketler” isimli özel dosyamızı oluşturduk.

Lig TV canlı olarak Superonline Fiber İnternet’te
Tıkla ve izle kolaylığında sunulacak hizmet, 10 Ağustos’ta (http://www.superonline.com/superplay) adresinde kullanıma açıldı.

Ericsson’un Türkiye’de gerçekleştirdiği en geniş kapsamlı bölgesel buluşmaya ev sahipliği yaptı
Ericsson Teknoloji TIR’ı, Çeşme de Telia Sonera Eurasia’nın beş ülkeden yetkilileriyle buluştu.

ZyXEL ile tüm ağlar sizin
ZyXEL’in 300 Mbps hıza çıkabilen yeni erişim noktası WAP3205 ile kablosuz ağınız bugüne dek hiç olmadığı kadar hızlanacak.

KOBİ’ler TTNET İşyerim ile ayda 4,5 TL’ye dünyaya açılıyor
Hızlı ve güvenli İnternet’i avantajlı fiyatlarla birleştiren TTNET, ‘TTNET İşyerim Başlangıç Paketi’ni hayata geçirerek küçük işletmelere özel sunduğu paketlere bir yenisini daha ekledi.

Türkiye’de sayısal platformlar
Türkiye’de ilk özel televizyon kanalı 20 yıl önce başladı. İlk’i, yenileri takip etti ve ilk aylık ödemeli şifreli yayınlar doksanların ortasında başladı.

Turkcell, en hızlı 3N İnternet’i sunuyor
Uluslararası bağımsız ölçümleme şirketi P3 Solutions’ın yaptığı saha ölçümlerinde Turkcell, 3N İnternet hızında birinci çıktı.

Vodafone’un bilgi ve eğlence servislerini CETECH işletiyo
Dünyanın ve Türkiye’nin lider GSM operatörlerinden biri olan Vodafone, kullanıcılarına bilgi ve eğlence sunmak için CETECH’i seçti.

Avea’dan Samsung 3N uyumlu cihaz kampanyası
Avea, Samsung’un 3N uyumlu U800 ya da I900 Omnia modellerinden birini satın alan abonelerine, 6 ay boyunca her ay 200 dakika konuşma ve 3N’li servislerden oluşan ‘3G Hoş Geldin Paketi’ni ücretsiz sunuyor.

Geniş bant altyapılarının mimarları
Geniş bant hizmeti veren servis sağlayıcılar, son kullanıcıya en kaliteli ve kesintisiz hizmeti vermek için dünyanın en önemli altyapı sağlayıcıları ve donanım üreticileri ile çalışırlar. İsimleri son kullanıcılar tarafından fazla duyulmayan ancak telekom sektörünün ve teknoloji dünyasının dev isimlerin son teknolojilerini ve geniş bant erişimi hakkındaki yorumlarını dosyamızda sizler için derledik.

Hayata erişim cihazları; mobil telefonlar
Telepati Dergisi bundan 14 yıl önce yayın hayatına başladığında GSM şebekeleri ülkemizde yeni servis vermeye başlamış ve kapsanan şehirler iki elin parmakları kadardı.

Mobil reklamcılık ve haberleşme sektörünün geleceği
Mobil haberleşme, geçtiğimiz yirmi yılda benzeri görülmemiş bir büyüme kaydetti.

Sabit ses hizmetlerinde 10 Eylül tarihi bir dönüm noktası
15.Yıl önce sabit ses hizmetleri denince akla gelen ilk nesneler kapı eşiğinde duran, üzerinde nümerik tuş takımı olan ve sadece çağrı alıp, aramaya yarayan ev telefonları ya da turuncu telefon kulübeleri içersinde jetonla çalışan ankesörlü mekanik makinalardı.

İnternet'te bandımız genişliyor
Geniş bant İnternet kullanımı her yıl dünyada artış gösteriyor. Türkiye'de de 2009 yılı itibariyle 6 milyonu aşkın geniş bant İnternet kullanıcısı bulunuyor.

Bilişim sektörüne göre iş ortamı kötü ama düzelecek
Deloitte, bundan sonra altı ayda bir düzenli olarak gerçekleştireceği, ‘Bilişim Sektörü Güven Araştırması'nın ilkinin sonuçlarını yayınladı.

Siemens ve VMware: Piyasayı birlikte fethetmek
Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri, IT sanallaştırması alanında küresel pazar lideri VMware ile bir ortaklık anlaşması imzaladı.

Operatörler / Düzenleme Kurumları nasıl gelir kaybeder – ‘SIM Box' olgusu
Telekomünikasyon sektörünün sağlıklı büyümesinde bilindiği gibi ‘interconnection' olarak adlandırdığımız şebekeler arası arabağlantı – ve bilhassa uluslararası olanları - son derece bir önem taşımaktadır.

Mobil yaşamda 3N olanakları
3.Nesil mobil hizmet alabilen 101. ülke olduk.

Test Merkezi
BenQ Joybook Lite U121 Eco bir diz üstü bilgisayar ile bir netbook'un arasında bir cihaz. İlk bakışta bir diz üstü bilgisayar olarak algılanılabilen U121, sağlam yapısı, düzgün tasarımı, pek de kalın olmayan kasası ile göz dolduruyor.

Günümüzdeki haberleşme ağları ve altyapı üzerindeki çoğul uygulamalar
Günümüzdeki haberleşme ağları ve altyapı üzerindeki çoğul uygulamalar

HTC Touch Diamond II, Türkiye'de ilk kez ve sadece Vodafone'la
Üstün teknik özellikleri ve şık tasarımıyla dünyada büyük yankı uyandıran HTC Touch Diamond II, Türkiye'de ilk ve özel olarak sadece Vodafone abonelerine sunuluyor.

Dünyanın en ince kol saati şeklindeki telefonu: Samsung S9110
Dünyanın en ince kol saati şeklindeki telefonu: Samsung S9110

Sony Ericsson Walkman™ telefon W995 çok yakında Türkiye'de
Avrupa'nın En İyi Müzik Telefonu seçilen Sony Ericsson Walkman™ telefon W995 Türkiye'de çok yakında satışta olacak.

 


Bu Sayı


Köşe YazarlarıGSM ve DECT Telefonlar Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey

Türkiye'de Satılan GSM ve DECT Telefonların Karşılaştırmalı Fiyat Tablosu


GSM ve DECT Ürünler

GSM ve DECT Tablo

GSM Hatlar