Çağrı merkezi yönetiminde Sentim’den ezber bozan yenilik

SAYS ( SENTİM SÜREÇ ANALİZ VE YÖNETİM SİSTEMİ )ile çağrı merkezi tarafından açılan kayıt anında sahadaki personele ş emri olarak iletilebiliyor. Böylece hizmet kalitesi ve hızı artarken operasyon maliyetleri de önemli ölçüde azalıyor. Sistem, yöneticilere de geniş takip ve analiz imkanı sunuyor.
Günümüz ekonomisinin rekabet ortamında markaların ve firmaların müşteriye verdiği hizmet kalitesi büyük önem taşıyor. Özellikle müşterilerin yaşadığı sorunlarda firmaların sorunu çözme ve süreci yönetme yeteneği müşteri memnuniyetini büyük oranda etkiliyor.
Sentimin geliştirdiği Süreç Analiz ve Yönetim Sistemi ( SAYS )tam da bu noktada firmalar için yepyeni ve gelişmiş imkanlar sunuyor.
Sistemin sunduğu en büyük avantaj Çağrı Merkezine bildirilen şikayetin sorunu çözecek birime anında, aracısız hatta mobil olarak bildirme imkanı sunması. Sistem oluşturulan akıllı algoritmalar sayesinde yöneticilere süreci gerçek zamanlı olarak takip ve raporlama imkanı da veriyor.
SAYS özellikle Elektrik dağıtım şirketleri tarafından büyük ilgi ve beğeniyle karşılandı. Özelleştirme öncesi esaslarla çalışmaya devam eden elektrik dağıtım şirketleri SAYS sayesinde hem arıza takibinde hem saha ekibinin kontrolünde hem de arızalara müdahale hızında çok başarılı iş sonuçlarına ulaştılar.
SAYS’ın getirdiği geniş raporlama kolaylığı sayesinde yöneticiler hangi bölgelerde hangi tür arızaların oluştuğunu kaç kişilik saha personelinin sahada ne kadar sorun giderebildiği gibi kritik bilgilere de sahip olmakta, geleceğe yönelik yatırım projeksiyonlarını gerçek verilere dayanarak yapabilmekteler.
SAYS çağrı merkezleri ile tam tümleşik çalışabildiği gibi tek başına da kullanılabilecek şekilde geliştirildi. Sistem aynı zamanda bulut sistem üzerinden de hizmet verilebiliyor.
SAYS bu gün EDAŞ, Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Çamlıbel Elektrik Sağıtım A.Ş. de başarıyla kullanılmakta.