“Teknoloji aksesuarlarında dünya markası oluşturabiliriz”

TP-LINK, yeni kablosuz N750 Dual Band TL-WDR4300 ile 2,4 ve 5 GHz bantlarında toplam 750 Mbps’ye ulaşan bağlantı hızı olanağı sunuyor. Kablolu bağlantı hızını 1000 Mbps’a çıkaran Gigabit yuvalara da sahip olan cihaz ile HD kalitesinde video-TV izlemek, bir ev veya ofiste ağ üzerinden yapılan tüm işlemleri çok yüksek hızda gerçekleştirmek mümkün oluyor. TP-LINK tarafından geliştirilen TL-WDR4300 yönlendirici ev veya ofis kullanıcılarının bir ağdan bekledikleri tüm beklentilere yanıt veriyor.
Çift bantlı özelliğine sahip olan yönlendirici, aynı anda birden fazla kişinin ağ üzerinden çok sayıda işi gerçekleştirmesini sağlayacak 5GHz bandında 450 Mbps ve aynı zamanda 2,4 GHz bandında 300 Mbps’a kadar kablosuz bağlantı imkanı sunuyor. TL-WDR4300 ile bir yandan HD kalitesinde video izlerken, diğer yandan yüklü dosyaları indirmek, oyun oynamak, alıcı cihaz aracılığıyla HD televizyon izlemek, elektronik fotoğraf albümünü karıştırmak, yazıcıdan baskı almak, müzik dinlemek, kısaca bir ev veya ofiste ağ üzerinden yapılacak bütün işleri hayata geçirmek mümkün oluyor. Cihaz 750 Mbps’ye varan kablosuz çift bant bağlantı hızı ile Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip bulunuyor. Cihazda bulunan Gigabit Ethernet yuvaları da kablolu ağın gücünü ve yeteneklerini arttırıyor.
TL-WDR4300’ün çok fonksiyonlu USB 2.0 bağlantı noktaları “USB yazıcılarını ağ yazıcısı haline getirerek, ağdaki tüm cihazların kullanımına açıyor. Ayrıca USB yuvasına bağlayabileceğiniz harici USB diskinizi bir ağ depolama noktasına çevirdiği gibi, ftp dosya sunucu özelliği ile ağınızdaki ve hatta İnternet üzerinden dışardaki tüm kullanıcılara diske erişim imkanı sunuyor. Bağlanan disk üzerindeki ses, video veya fotoğraf dosyalarınızı da medya sunucusu özelliği ile ağdaki diğer cihazlara kolaylıkla iletiyor.
Cihazın üzerinde bulunan bir adet Gigabit WAN ve dört adet Gigabit Ethernet yuvasına sahip olan TL-WDR4300 çok yüksek hızda kablolu ağ destekleme özelliğine sahip bulunuyor.
TL-WDR4300 IP QoS trafik öncelendirme, bant genişliği kontrolü gibi özellikleriyle yüksek bant genişliğinde rakipsiz performans sunuyor.
Kolay Güvenlik: Güvenlik sistemi WPS düğmesini kullanarak kolayca kuruluyor. Şifre hatırlama sorunu olmadığından güvenlik en kısa sürede ve etkin olarak sağlanıyor.
Dahili Gigabit Ethernet yuvası ve eş zamanlı 750 Mbps’a ulaşan kablosuz bağlantı ile yerel ağda daha güçlü veri işleme imkanı sunarken, kullanıcıların ağ performansından tam kapasite yararlanmalarını sağlayan WAN’dan LAN’a aktarım (throughput) 800 Mbps’ye kadar çıkabiliyor.
Geçtiğimiz yıl Türkiye’de satılan her iki ağ ürününden birisinin TP-LINK markasını taşıdığını belirten TP-LINK Türkiye Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, 2012 yılının ilk 6 ayında da TP-LINK’in Türkiye pazarında lider konumunu güçlendirerek devam ettirdiğini söyledi.
Dinçer şöyle devam etti: “Bugünün şartlarında ev ve ofislerde ana terminal ağ cihazları oluyor. Yakın geçmişte farklı sistemler üzerinden gerçekleştirilen işlemler artık yönlendiriciler üzerinden yapılıyor. TP-LINK’te bu ihtiyaca uygun yönlendiriciler yaratıyor. HD kalitesinde video seyretmek, görselli yüklü dosyaları çabucak indirmek, farklı frekanslarda birden fazla ağ alanı yaratmak, ağ dışı disk ve belleklerle veri paylaşımı yapabilmek amacıyla TP-LINK TL-WDR4300’ü geliştirdi.
TP-LINK’in en yeni ürünleri arasında yer alan TL-WDR4300 yönlendiricinin Türkiye’de tavsiye edilen satış fiyatı, KDV dahil 299TL.