Reklam veren firmalar sadece gelen telefon aramaları için ödeme yapıyor

Yellow Medya tarafından sunulan yenilikçi reklam hizmeti ‘Arama Başına Ödeme’ sistemi, firmaların Yellow E-Rehber platformlarında yayınlanan reklamları ve Süper Sayfam’da yayınlanan içerikleri sayesinde aldıkları telefon çağrılarını takip edebilmelerini ve aldıkları aramalar için ödeme yapmalarını sağlıyor. Türkiye’de ilk kez ve sadece Yellow Medya tarafından sunulan bu hizmetten, KOBİ’ler dahil, performans bazlı ödeme yapmak ve reklam yatırımlarının geri dönüşünü ölçmek isteyen tüm firmalar yararlanabiliyor.
Yellow Medya tarafından sunulan yenilikçi reklam hizmeti ‘Arama Başına Ödeme’ sistemi, firmaların (Yellow.com.tr)’deki reklamları sayesinde aldıkları telefon aramaları için ödeme yapmalarını sağlıyor. Başta KOBİ’ler olmak üzere tüm firmaların yararlanabildikleri benzersiz sistem, Türkiye’de ilk kez ve sadece Yellow Medya tarafından sunuluyor.
Daha fazla müşteri kazanmak ve işlerini büyütmek isteyen firmalar reklama yatırım yapıyorlar. Ancak performansa dayalı reklam sistemi kullanmayan firmaların yaptıkları reklam yatırımının katma değerini ölçmeleri son derece güç. Yellow Medya’nın sunduğu Arama Başına Ödeme sistemi ile firmalar, sadece Yellow.com.tr’deki reklamlarından gelen telefon aramaları için ücret ödüyorlar. Satın alma potansiyeli yüksek müşterilere kolaylıkla ulaşılabilen (Yellow.com.tr)) sayesinde, firmaların telefonları daha çok çalıyor ve satışları artıyor.
Reklam yatırımlarının performansına göre bütçe ayırmak isteyen firmalar için geliştirilmiş olan Arama Başına Ödeme sisteminde, firmalar ‘Yellow E-Rehber’ platformlarında yayınlanan reklamlarından ve Süper Sayfam içeriklerinden aldıkları telefon çağrılarını takip edebiliyorlar. Bir tür ‘kullandığın kadar öde’ sistemi olan Arama Başına Ödeme sayesinde, reklam veren firmalar sadece aldıkları bu telefon çağrıları için ödeme yapıyorlar.
Ücretsiz arama yönlendirme özelliği bulunan ‘Arama Başına Ödeme’de, Yellow Medya, firmanın reklamlarında kullanılmak üzere özel telefon numaraları tahsis ediyor. Bu numaralar, firmanın gerçek telefon numaralarına yönlendiriliyor. Firma, Yellow Medya tarafından kendisine verilen kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak ve gerçek zamanlı olarak, güvenli çevrimiçi Net kapısı aracılığıyla gelen telefon aramalarını da detaylı bir şekilde takip edebiliyor.
Yellow Medya’nın özel Çağrı Takip Net kapısı sayesinde, firma yetkililerinin (Yellow.com.tr)’deki reklamlarını görerek kendilerini arayan tüm numaraları görmesi, cevapsız çağrılardan anında haberdar olarak geri dönüş yapması da mümkün. Mevcut ya da potansiyel müşterilerin firma ile yaptığı telefon görüşmelerinin sürelerini analiz etmeye de olanak tanıyan portal ile firmanın günün hangi saatlerinde daha sık arandığı da görüntülenebiliyor. 7/24 kullanılabilen Net kapısında, telesekreter hizmeti sayesinde gelen çağrılara yeterince hızlı yanıt verilip verilmediği de ölçülebiliyor.