Iomega, medya merkezi ile “kişisel bulut”u eve getirdi

Evde kullanıma yönelik yüksek kapasiteli, güvenilir ağ depolama çözümü evdeki ağınızda dosyalarınızı yedeklemeniz, paylaşmanız ve dosyalara erişmeniz için kolay bir yol sunuyor.
Iomega ‘EZ Medya ve Yedekleme Merkezi’, Iomega’nın evdeki ağlara yönelik olarak tasarlanmış, özellik açısından zengin olmasına karşın uygun fiyatlı olan yeni tek sürücülü ağ depolama ürünüdür. Yeni Iomega EZ Medya ve Yedekleme Merkezi ile, evdeki tüm bilgisayar ağınız içindeki dosyaları kolayca paylaşabilir, bu dosyalara ve fotoğraf, video ve müzik dosyalarına erişebilir ve aynı zamanda da üründe bulunan Iomega Kişisel Bulut Teknolojisi ve Apple iOS cihazları ile kullanım için geliştirilmiş Iomega Link mobil uygulaması (ücretsiz indirilebilir) sayesinde de arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.
Üç adımdan oluşan basit bir kurulumu olan (CD gerektirmez) Iomega EZ Medya ve Yedekleme Merkezi’nde dahili bir UPnP AV Medya Sunucusu (DLNA sertifikalı) ve iTunes Sunucusu bulunuyor. Bu sayede, içerikler kolaylıkla bilgisayarlar ve diğer her tür sanal medya adaptörlerleri arasında (oyun konsolları, sayısal fotoğraf çerçevesi, ağ bağlantılı TV’ler vb.) paylaşılabiliyor. Kullanıcılar ayrıca diledikleri dosyaları Facebook, YouTube and Flickr hesaplarına otomatik olarak yükleyebiliyor; aynı zamanda da Iomega’nın Aktif Dosyalar özelliğini kullanarak kişiselleştirilmiş slayt gösterisi oluşturup, eposta ile yayabiliyorlar. Yeni ürün Apple kullanıcıları için Time Machine (Zaman Makinesi) desteği de içeriyor. Ayrıca yüklü dosyaların PC’ye gerek duyulmadan kolay ve hızlı bir şekilde indirilmesi için de ‘torent’ desteği bulunuyor.
Iomega Kişisel Bulut: Yeni Iomega EZ Medya ve Yedekleme Merkezi ile birlikte ücretsiz olarak sunulan Iomega Kişisel Bulut çözümü, hem sayısal dosyalarınızı korumak hem de aynı zamanda sanal dosyalarınıza dünyanın neresinde olursanız olun erişebilmenizi sağlamak için en üstün çözüm. (İnternet bağlantısı gerektirir) Iomega’nın Kişisel Bulut’u evdeki ağınızda yer alan tüm içerikleri İnternet üzerinden birbirine bağlar. Size dosyalarınıza ve bilgilere İnternet üzerinden uzaktan erişme olanağı sunar ve dosyaları ve bilgilerinizi ailenizle, arkadaşlarınızla seçtiklerinizle paylaşmak için güvenli bir bağlantı yaratır. Tüm bu özellikleri de herhangi bir aylık ücret ya da abonelik bedeli olmadan sunar.
Yeni Iomega EZ Medya ve Yedekleme Merkezi Kapasite Seçenekleri: Iomega EZ Medya ve Yedekleme Merkezi 1TB*, 2TB ve 3TB kapasiteli model seçenekleri satılacak.
Satışa Sunulma Zamanı: Iomega EZ Medya ve Yedekleme Merkezi 20 Ağustos 2012 tarihi itibariyle Türkiye’de ve (www.iomega.com)’da satışa sunulacak.
Satış Fiyatı: 1TB’lık model 179 avro, 2TB’lık model 229 avro ve 3TB’lik model de 319 avrodan satılacak. Fiyatlara KDV dahildir.
* 1TB = 1,000,000,000,000 bayt