Stevie Awards “yılın insan kaynakları ekibi” ödülü KoçSistem’in


KoçSistem, dünyanın saygın iş ödülleri organizasyonlarından Stevie International Business Awards'ta, “Yılın İnsan Kaynakları Ekibi” dalında altın ödülün sahibi oldu.
Türkiye’nin köklü ve lider BT-Bilişim Teknolojileri şirketi KoçSistem, iş dünyasının saygın ödülleri arasında kabul edilen ve International Business Awards (IBA) kapsamında düzenlenen Stevie Awards'ta “Yılın İnsan Kaynakları Ekibi” ödülüne layık bulundu.
Bu yıl dokuzuncusu gerçekleşen ve 50 ülkeden, 3 bin 200 başvurunun yapıldığı Stevie International Business Awards Ödülleri'nde, "Yılın İnsan Kaynakları Ekibi" seçilen KoçSistem, gerçekleştirdiği başarılı insan kaynakları uygulamaları ile bu ödülü almaya hak kazandı.
KoçSistem tarafından yapılan açıklamaya göre; iş kollarına odaklı insan kaynakları yaklaşımı ve organizasyon yapısı, 2011 yılında devreye alınan yetenek yönetimi projesi Orion ve her yıl onlarca genci iş dünyasına kazandıran Yeni Mezun İşe Alım Programı başta olmak üzere, KoçSistem öncülüğünü yaptığı pek çok başarılı uygulama neticesinde bu ödüle layık görüldü.
Çalışanlarının görüşleri neticesinde, 2010 yılında AonHewitt tarafından yapılan “En İyi İşverenler” araştırmasında da ilk beşe girmeyi başaran KoçSistem, çalışan bağlılığı ve memnuniyeti açısından sektör ortalamasının üzerinde, turnover’da ise ortalamasının çok altında rakamlara sahip bulunuyor.