Logitech, Skype video görüşmesini oturma odanıza getiriyor

 

Logitech, HDMI çıkışı ile tüm HDTV’lerde çalışabilen, Skype uyumlu yüksek çözünürlüklü TV kamerası, yeni Logitech TV Cam HD’yi tanıttı. Logitech TV Cam HD, oturma odanızdaki rahat koltuğunuzdan HD Skype video görüşmesi yapma imkanı sunuyor.
Başka bir yazılım veya bilgisayara gerek kalmadan, Wi-Fi veya ethernet bağlantılı HD TV’niz ile cihaza dahili Skype uygulamasının kurulumunu yapmak hızlı ve çok kolay. Logitech TV Cam HD’nin uzaktan kumandası, akıllı telefon, tablet bilgisayar, HD TV veya bilgisayardan Skype kullanan kişileri aramanızı sağlıyor. Koltuğunuzda rahatlığın keyfini yaşarken, Skype video araması yapmak istediğinizde, mevcut Skype hesabınız ile oturum açarak veya HD TV’nizden yeni bir hesap yaratarak kolayca sevdiklerinize ulaşabilirsiniz. Logitech TV Cam HD ile Skype üzerinden, hesabınızdaki Skype kredilerini veya arama aboneliğinizi kullanarak sabit ya da mobil numaraları arayabilirsiniz.
Skype sertifikalı Logitech TV Cam HD’nin kullanıcılara en iyi Skype arama deneyimini yaşattığını belirten Logitech Türkiye Pazarlama Müdürü Selver Yıldız, “Video arama deneyimini televizyon üzerinden sunan Logitech TV Cam HD, evinizin rahatlığında sevdiklerinizle iletişim kurmanıza yardımcı oluyor. Gerek ekran boyutu, gerekse video kalitesiyle aileniz ve arkadaşlarınız yanınızdaymış gibi salonunuza yepyeni bir sosyallik getiren Logitech TV Cam HD, hayatınızı değiştirecek yeni bir deneyim sunuyor” dedi.
Skype aramasını her yerden, her an, herkese ulaşma olanağı tanıyarak, tüketicilerin günlük olağan işlerinin bir parçası haline getirmeyi amaçladıklarını söyleyen Skype İş Geliştirme Başkanı Bob Rosin, “Uygun fiyatlı ve kullanımı kolay Logitech TV Cam HD, tüm ailenin kendi salonlarından diledikleri zaman Skype aracılığıyla sevdiklerine ulaşmaları için harika bir yol” dedi.
Logitech TV Cam HD’nin kurulumu oldukça kolay ve HDMI çıkışı olan herhangi bir HD TV ile çalışabiliyor. Alman optik uzmanı Carl Zeiss ile birlikte geliştirilen geniş açı lense sahip kamera, diğer klasik bilgisayar kameralarına kıyasla daha geniş açısı sayesinde, tüm aile bireylerini video görüşmesine dahil ediyor. Logitech Fluid Crystal Teknolojisi ve Carl Zeiss optikleri kristal berraklığında ses ve loş ışıkta bile zengin video görüntüsü sunuyor. Dahili zili sayesinde televizyonunuz kapalı konumdayken bile arama geldiğinde uyaran Logitech TV Cam HD, gürültü ve ekoyu azaltmaya yardımcı olan dört mikrofona sahip.
1 yıl sınırlı donanım garantisiyle Logitech TV Cam HD’nin Eylül 2012’de Avrupa’da 199,99 avro’dan satışa sunulması bekleniyor.