LG’den jet hızında dört çekirdekli telefon

 

LG Optimus 4X HD yüksek performansı ve şık tasarımıyla rekabette çıtayı yükseltiyor.
LG dört çekirdekli yeni akıllı telefonu Optimus 4X HD Türkiye’de satışa sunuldu. Optimus 4X HD, yüksek performansı ve şık tasarımı ile rekabette çıtayı yükselttiyor. NVIDIA’nın 4-PLUS-1 dört çekirdekli mobil işlemcisi Tegra 3’e sahip olan Optimus 4X HD, yüksek hız ve performansıyla dikkat çekiyor. Tegra 3,maksimum güce ihtiyaç olduğunda 4 çekirdeği de çalıştırıyor, uyku konumu gibi düşük güç yeterli olduğunda ürün tek çekirdekle çalışıyor. Yazılım güncellemesiyle sağlanan ‘Eco-mode’ uygulaması sayesinde ise enerji ve performans tasarrufu elde etmek için kullanıcılar Tegra 3’ün çekirdeklerinden birini doğrudan kapatabiliyor. Ayrıca LG Optimus 4X HD, dört çekirdekli akıllı telefonlarda bulunan en uzun ömürlü batarya olma özelliğine sahip 2,150mAh ve özel SiO+ teknolojisi ile uzun süre şarj edilmeden kullanılabiliyor.

Tegra 3 beyni farklılık yaratıyor
Optimus 4X HD’de bulunan 4,7 inçlik True HD IPS ekran, (1280x720) piksel çözünürlüğü ile yüksek netlikte izleme deneyimi sunuyor. Buna ek olarak 16:9 oranı daha fazla içeriği bir bakışta görebilme olanağı sağlıyor. Ürünün 313 ppi ve Stripe RGB IPS panelinin getirdiği yüksek piksel çözünürlüğü daha net görüntü sunuyor. Optimus 4X HD kullanıcıların sıklıkla kullandıkları e-posta ve mesaj pencerelerine beyaz arka plan özelliği sağlıyor ve True HD IPS ekrandaki yazıların daha rahat okunmasına olanak veriyor. LG Electronics ve Mobil Haberleşme Bölümü Başkanı Dr. Jong-seok Park, “Optimus 4X HD hızlı, fakat tek başına hız bir akıllı telefonu muhteşem yapmaya yetmez. Farklılaştırılmış kullanıcı tecrübeleri ve LG mühendislerinin Optimus 4X HD için özel olarak tasarladıkları ayrıcalıklı özellikler bu ürünü diğerlerinden ayırıyor, aynı Tegra 3 beyni gibi. Yeni telefonumuzla rekabette çıtayı biraz daha yükseltiyoruz” dedi.

Geliştirilmiş fonksiyonlar
Optimus 4X HD, içinde ‘QuickMemo’yu da barındıran yeni kullanıcı tecrübesi Optimus U.I 3.0 ile dikkat çekiyor. QuickMemo kullanıcılara başka bir uygulamaya ihtiyaç duymadan herhangi bir ekrandan hatırlatıcı ve not kaydetme olanağı sunuyor. Optimus 4X HD ayrıca resim geliştirme, Fingertip Seek ve Live Zooming gibi video oynatma programlarını geliştirmek amacıyla fonksiyonları birleştiren Media Plex uygulamasına sahip. Media Plex kullanıcı deklanşöre yeniden basmadan hemen önce çekilen fotoğraflar içinden en iyisini seçip kaydeden Time Catch Shot özelliğini de barındırıyor.
Optimus 4X HD’nin Türkiye’de tavsiye edilen satış fiyatı 1,699 TL olacak.

LG Electronics
Tüketici elektroniği, mobil haberleşme ve beyaz eşya sektörlerinin küresel lideri ve teknoloji öncüsü LG Electronics, Inc. (KSE: 066570.KS), dünyanın dört bir yanında, 84 yan kuruluşu da dahil olmak üzere 120 iş biriminde 93,000’den fazla kişiye iş imkanı sağlıyor 2010 yılında dünya çapındaki satış rakamı 48,2 milyar dolar olan LG, Ev Eğlence Sistemleri, Mobil Haberleşme, Beyaz Eşya, İklimlendirme ve Enerji Çözümleri olmak üzere 4 iş biriminden meydana geliyor. LG düz ekran televizyonlar, ses ve görüntü cihazları, mobil telefonlar, klima cihazları ve çamaşır makineleri konusunda dünyanın önde gelen üreticileri arasında yer alıyor. LG, hem Formula 1Küresel Ortağı, hem de Formula 1.Teknoloji Ortağı olmak üzere uzun vadeli bir anlaşma imzaladı. LG, en üst düzeydeki bu bağlantı kapsamında, bu küresel spor etkinliğinin resmi tüketici elektroniği, GSM telefonu ve veri işlemcisi destekçisi olarak birtakım ayrıcalıklara ve pazarlama haklarına sahip oluyor. (www.lg.com/tr)