Yeni Xperia tipo ile akıllı telefon deneyimini yaşamak çok kolay

 

Sony Xperia akıllı telefon serisinin yeni modeli Xperia tipo, akıllı telefona yeni geçen ve uygun fiyat arayan tüketiciler için şıklık ve kullanım kolaylığını bir araya getiriyor.
Sony Mobile Communications’ın geliştirdiği Xperia serisinin yeni modeli Xperia tipo, kullanıcı dostu arayüzü ve kolay kullanım özellikleri ile akıllı telefona yeni geçen kullanıcıların tüm beklentilerini karşılıyor. Uygun fiyat ve işlevselliğin bir araya geldiği yeni Xperia tipo, kullanıcıların Web’de gezinirken, fotoğraflarını paylaşırken ya da yeni uygulamalar indirirken akıllı telefonlarından en iyi şekilde yararlanmalarını sağlıyor.

Android işletim sistemi’ni kullanıcı dostu ara yüz ile deneyimleyin
Gelecek nesil akıllı GSM telefonu anlayışını temsil eden Xperia serisinin yeni modeli Xperia tipo, ilk kez akıllı telefon kullanacak tüketicileri, en kolay şekilde akıllı telefon dünyasıyla tanıştırıyor. En yeni Android işletim sisteminin sunduğu olanakları, uzun pil ömrü ile birleştiren Xperia tipo, kullanıcılarına özel kurulum kılavuzu desteği sağlarken, veri kullanımını tespit eden arayüzü ile de veri yönetimi çözümü sunuyor.
Sony Mobile Communications Türkiye, Yunanistan ve İsrail Pazarlama Direktörü Aysun Şabanlı, “Yeni Xperia tipo, fonksiyonel telefon olarak adlandırılan temel telefon yetenekleri ile kısıtlı GSM telefonundan, ilk defa akıllı telefona geçen kullanıcılar için geliştirildi. Kullanıcı dostu ara yüzü ile farklılaşan tipo, hem şıklığın hem de eğlencenin adresine dönüşüyor. Artık herkes akıllı telefon deneyimini kolayca yaşayabilecek” dedi.
Ice Cream Sandwich olarak da bilinen Android 4.0’a sahip yeni Xperia tipo, Türkiye’de beyaz ve siyah renk seçenekleriyle 499 TL’den satışa sunuldu. Turkcell İletişim Merkezleri’nde ve Turkcell’in anlaşmalı olduğu zincir mağazalarda satışa sunulan Xperia tipo ile 3 ay boyunca 250MB İnternet kullanımı ve sınırsız Facebook deneyimi ücretsiz olarak geliyor.

Xperia tipo’nun başlıca özellikleri

  • Özellikler: (103x57x13)mm / Ağırlık: 99,4 gram, Google Android 4.0 işletim sistemi, 800 MHz Qualcomm Snapdragon MSM7225AA işlemci
  • Pil ömrü: Pil – 1500 mAh tipik, 1460 mAh minimum; GSM konuşma süresi – 5 saat (ortalama), GSM bekleme süresi: 470 saat (ortalama), UMTS konuşma süresi – 4,5 saat (ortalama), UMTS bekleme süresi – 545 saat (ortalama), müzik dinleme süresi 30 saat (ortalama), video izleme süresi – 3 saat (ortalama)
  • Kamera Özellikleri: 3,2 Megapiksel kamera, 4 kez sayısal yakınlaştırma, mekan etiketleme, self-timer, send to Web, touch capture, video kaydetme
  • Müzik Özellikleri: Albüm kapağı düzenleme, Bluetooth stereo (A2DP), Playnow, TrackID müzik tanıma, xLoud deneyimi,
  • İnternet Özellikleri: Yer imleri, Google Play, Google Voice arama, Street View, NeoReader barkod okuyucu, Pan&Zoom, Web tarayıcı (WebKit)
  • İletişim: Arama listesi, konferans görüşmesi, Facebook uygulaması, hoparlör
  • Mesajlaşma: Sohbet, e-posta, Gmail, el yazısı tanıma, anında mesajlaşma, çoklu ortam mesajlaşma, akıllı metin girişi, kısa mesaj
  • Eğlence: 3 boyutlu oyunlar, medya tarayıcı, harekete duyarlı oyunlar, radyo, Sony Entertainment Network, video aktarımı, YouTube.

Sony Mobile Communications
Sony Mobile Communications, hem tüketiciler hem de profesyonel pazarlar için ses, video, oyun, haberleşme cihazları ve bilişim teknolojisi ürünleri üreten küresel bir yaratıcılık lideri olan Tokyo merkezli Sony Corporation’ın bir iştiraki durumunda. Sony Mobile Communications Xperia akıllı telefon yelpazesi ile Sony’nin bağlantılı eğlence deneyimleri dünyasına en üstün Sony teknolojisiyle özel ve üst düzey içerik ve hizmetlerin yanı sıra, kolay bağlantı olanaklarını da sunmakta. (www.sonymobile.com)