Uluslararası ödüllü TTNET Pratik Çözüm

 

TTNET’in Türkiye’de ilk kez ADSL müşterilerine sunduğu uygulama ile ayar ve bağlantı sorunları güvenli bir biçimde ortadan kaldırılıyor.
TTNET, ADSL bağlantı ve modem ayarlarıyla ilgili problemleri otomatik olarak tespit ederek çözümüne yardımcı olan TTNET Pratik Çözüm Uygulamasını tüm TTNET ADSL abonelerine ücretsiz olarak sundu. TTNET Pratik Çözüm Uygulaması, ABD’nin en itibarlı ödül organizasyonlarından Stevie International Business Awards 2012’de, “Yılın En İyi Ürün ya da Servisi - Tüketici Ürünleri” kategorisinde bronz ödüle layık bulundu.

TTNET Pratik Çözüm’den nasıl yararlanılır?
Bilgisayar kaynaklı problemleri olan, Internet Explorer sorunu yaşayan, yerel ağ ayarları ve kablosuz ağ bağlantı sıkıntısı olan, sayfa açarken zorlanan TTNET aboneleri, (http://pratikcozum.ttnet.com.tr) adresinden indirebilecekleri programla, bu sorunlarını kolaylıkla çözecek.
Sorunun çözümü için aboneyi adım adım yönlendiren ve çözüm aşamasında yapacağı değişiklikler için kullanıcıdan izin isteyen TTNET Pratik Çözüm uygulaması, çözemediği sorunlar için ürettiği servis koduyla, müşteri hizmetleri yetkilisinin problemi kolayca anlamasını sağlayarak zaman ve işgücünden de kazandıracak.

TTNET’e, Stevie Awards’dan 10 ödül birden geldi
TTNET, dünyanın en saygın iş ödülleri organizasyonlarından olan Stevie International Business Awards’da 1 altın, 3 gümüş ve 6 bronz ödül olmak üzere 10 ödüle birden layık bulundu. “Yılın en iyi ürün ve servisi” kategorisinde üç ayrı ödüle değer görülen TTNET, “yenilikçi şirket”, “inovasyon”, “iletişim ve halkla ilişkiler kampanyası”, “tüketici reklam kampanyası, kurumsal sosyal sorumluluk programı” ve “tüketici pazarlama kampanyası” kategorilerinde de ödül kazandı. TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, telekomünikasyon dalında “yılın yöneticisi” kategorisinde gümüş ödüle layık görüldü.
TTNET, ABD’nin en itibarlı ödül organizasyonlarından Stevie International Business Awards 2012’ye, kazandığı 10 ödülle damgasını vurdu. TTNET’e altın ödülünü getiren ise, “yılın en iyi ürün ya da servisi” seçilen TTNET’in sayısal oyun platformu “Playstore” oldu. Bu yıl 9’uncusu düzenlenen organizasyonda, TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz da “telekomünikasyon dalında yılın yöneticisi” kategorisinde gümüş ödüle layık bulundu.
50 ülkeden, 3,200 başvurunun yapıldığı Stevie International Business Awards Ödülleri’nde TTNET, kurum yönetimi, hizmetleri ve servisleriyle 1 altın, 3 gümüş ve 6 bronz ödül kazandı. İş dünyasından profesyonellerin kullandığı oylar, çeşitli ülkelerden 300 kişilik bir jüri tarafından değerlendirildi. Türkiye, Altın Stevie Ödülü sıralamasına göre ABD ve Güney Kore'nin ardından en başarılı üçüncü ülke oldu.
Ödül töreni, 15 Ekim 2012 tarihinde Seul, Güney Kore'de, Ritz Carlton Otel’de yapılacak.
TTNET’in Stevie Awards’dan kazandığı ödüllerin dağılımı şu şekilde:

Altın Stevie
TTNET’in sanal oyun platformu Playstore: Yılın En İyi Yeni Ürün ya da Servisi – Medya ve Eğlence

Gümüş Stevie
TTNET: Yılın Yenilikçi Şirketi- Orta Doğu ve Afrika Bölgesi
TTNET: İnovatif Şirket
Tahsin Yılmaz: Telekomünikasyon Sektöründe Yılın Yöneticisi

Bronz Stevie
TTNET Pratik Çözüm: Yılın En İyi Ürün ya da Servisi- Tüketici Ürünleri
TTNET SEP Programı: Yılın En İyi Ürün ya da Servisi-Telekomünikasyon-Servis
Türkiye’de İnternet’in 19. Yıldönümü: Sosyal Medya Odaklı Yılın İletişim ve Halkla İlişkiler Kampanyası
Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek: Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı- Orta Doğu ve Afrika Bölgesi
Yalın İnternet: Yılın Tüketici Reklam Kampanyası
Yalın İnternet: Yılın Tüketici Pazarlama Kampanyası

TTNET geçen yıl da 8 ödüle layık bulunmuştu
TTNET, 2011 Stevie organizasyonunda da 8 ödül almıştı. Tivibu platformu ile iletişim ve pazarlama kampanyası kategorilerinde iki ödül alan TTNET, TTNET Müzik ile yılın en iyi yeni ürünü kategorisinde, TTNET Destek hizmeti sosyal medya odaklı iletişim/halkla ilişkiler kampanyası kategorisinde ve ayrıca Avrupa’nın en hızlı büyüyen firması kategorisinde ve Ortadoğu’nun en hızlı büyüyen firması kategorisinde, müşteri hizmetlerinde “en iyi teknoloji kullanımı” dalında “TTNET ADSL İlk Yardım Servisi”, “En İyi IVR ve Web Servis Çözümü” kulvarın da ise, “TTNET IVR (Sesli Yanıt Sistemi) Çözümleri” olmak üzere 8 ödülün sahibi olmuştu.

Tivibu Ev’in yeni üyelerine ilk ay tüm kanallar ve sinema içerikleri açık olacak
TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu, yeni bir kampanyayı hayata geçirdi. Kampanya, daha fazla TV izleyicisinin Tivibu Ev’in zengin içeriğini deneyimlemesini amaçlıyor. Kampanya kapsamında, Tivibu Ev’e hangi paket olursa olsun üye olanlar, ilk ay üst paket kanal ve sinema içeriklerini ek ücret ödemeden izleme ayrıcalığını yaşayacaklar.
Yeni dönem TV platformu Tivibu, daha çok TV izleyicisini Tivibu Ev’in zengin içeriğiyle tanıştırmak için bir kampanya başlattı. Yılsonuna kadar devam edecek olan kampanya ile Tivibu Ev paketlerine üye olan herkes, ilk ay herhangi bir ek ücret ödemeden üst paketin kanal ve içeriklerini de izleme ayrıcalığını yaşayacak.
Kampanyanın sunduğu ayrıcalıkla; 9,90TL ödeyerek “Maxi” pakete üye olanlar, 36,90TL’lik “Maxi Plus ve SinemaTV” paketlerinin içeriğini de bir ay boyunca ek ücret ödemeden izleyebilecekler. Tivibu Ev’deki tüm kanallar ve sinema içerikleri yeni üyelerin deneyimlemesi için bir ay boyunca açık olacak. Yeni üyeler bu süre içerisinde abone oldukları paket ücretini ödeyecekler. İlk ayın sonunda ise kendi paket içeriklerini almaya başlayacaklar.
Tivibu Ev’in yeni üyeleri; "Seç İzle", "Tekrar İzle", "Durdur İzle" ve "Geri Al İzle" gibi gelişmiş özelliklerle birlikte, Tivibu Ev’deki yerli ve yabancı 118 kanalı ve en iyi filmleri izleme şansına sahip olacaklar. Türkiye’de 81 ilde 100 bin aboneye ulaşan Tivibu Ev, tüm TV izleyicilerini eğlence dolu renkli dünyasına davet ediyor.

Zara ve İstanbul Flamenko 5’lisi yepyeni albümleri ile sadece TTNET Müzik’te
Zara ve İstanbul Flamenko 5’lisi yepyeni albümleri ile sadece TTNET Müzik’te müzikseverlerin beğenisine sunuldu.
Türkiye’de müzikseverlerin en çok tercih ettiği sayısal müzik platformu TTNET Müzik, sunduğu yepyeni albümlerle müzik şöleni yaşatmaya devam ediyor. Türk Müziği ve Türk Halk Müziği yorumcusu Zara, Türkiye’nin en iyi Flamenko müzisyenleri ile bir araya gelerek, ‘Zara ve İstanbul Flamenko 5’lisi’ adlı yeni çalışmasıyla dinleyicilerinin karşısına çıktı.
Çok sevilen türküleri Flamenko aranjesi ile dinleyicileriyle buluşturan Zara, böylece türküleri farklı bir kanaldan daha geniş kitlelere sevdirmeyi amaçlıyor. Zülfü Livaneli’nin bestesi ‘Leylim Ley’’, Aşık Mahzuni Şerif’in ‘Çeşmi Siyahım’, sözleri Neşet Ertaş’a ait olan ‘Bahçe Duvarından Aştım’ gibi birçok sevilen türkü, farklı lezzetteki Flamenko ezgileriyle sadece TTNET Müzik’te dijital olarak yayınlanan albümdeki yerlerini alıyorlar.
TTNET Müzik’in hayata geçirdiği yeni hizmeti sayesinde kullanıcılar “Zara ve İstanbul Flamenko 5’lisi” şarkılarını veya tüm albümünü tek bir “tık” ile kolayca indirebiliyorlar. Daha önce kullanılan paket satın alma sistemine ek olarak getirilen bu yeni hizmetten faydalanabilmek için sadece üye girişi yapmak yeterli oluyor.

Tek şarkı 1, albüm 4 TL
TTNET Müzik’te tek bir şarkı 1TL’ye, albümler ise 4TL’ye satın alınabiliyor. Ücretlendirme ise kullanıcıların TTNET ADSL faturasına yansıtılıyor. TTNET müşterileri dilerlerse TTNET Müzik’ten 100 şarkılık paketi 3 TL’ye satın alabiliyorlar; diğer TTNET Müzik kullanıcıları ise 100 şarkılık paketi mobil ödeme üzerinden 4 TL’ye satın alma şansına sahipler. Müzikseverler, indirdikleri şarkı ve albümleri istedikleri cihaza aktararak diledikleri yerde dinleyebiliyorlar.
En sevilen şarkıcı ve grupların yeni albüm ve şarkılarının sanal platformlar arasında ilk kez yayınlandığı, içinde 3 milyona yakın şarkıyı barındıran TTNET Müzik ile müzikseverler, her an her yerde kaliteli müziğin tadını çıkarabiliyorlar. Kullanıcılar TTNET Müzik’e (www.ttnetmuzik.com.tr) adresinden ulaşılabildikleri gibi, mobil cihazlar için geliştirilen TTNET Mobil Müzik uygulamasıyla da dilekleri parçaları istedikleri yerde dinleyebiliyorlar. iPhone, iPod, iPad ve Android işletim sistemli cihazlar için özel olarak tasarlanan TTNET Mobil Müzik uygulaması, AppStore ve GooglePlay’den ücretsiz olarak indirilebiliyor.
(www.ttnetmuzik.com.tr)

Dominos Pizza’dan sipariş veren TTNET müşterilerine sufle bedava
30.09.2012 tarihine kadar devam edecek olan kampanya kapsamında, TTNET müşterileri, (www.dominos.com.tr) adresinden verecekleri siparişlerinde 1 adet hediye çikolatalı sufle kazanacak. TTNET’lilerin kampanyadan yararlanmak için (www.dominos.com.tr)’den siparişleri sırasında “kampanya kodu” alanına “TTNET indirim şifresi”ni girmeleri ve Size Özel Fırsatlar bölümünden “TTNET HEDİYE SUFLE” ürününü sepetlerine eklemeleri gerekiyor. İndirim şifresini öğrenmek isteyen TTNET’lilerin 6606’ya DOMINOS boşluk TC kimlik numarasını kısa mesaj olarak göndermesi yeterli. Müşteriler kampanya ile ilgili her türlü soru ve görüşleri için 444 33 22 Domino's Pizza çağrı merkezi veya 444 0 375 TTNET müşteri hizmetleri ile iletişime geçebiliyorlar.

Tivibu
TTNET, yeni dönem TV platformu Tivibu ile Türkiye'de televizyon yayıncılığına birçok yenilik getirmekte. “Tivibu Ev”, “Tivibu Web” ve “Tivibu Cep” hizmetlerini sunan Tivibu; televizyon, bilgisayar, GSM telefonu ve tablet bilgisayarlar olmak üzere 4 ekrandan yayın yapmakta.
2011’de kurulan Tivibu 16 ay gibi kısa bir sürede Türkiye’de 81 ilde 100 bin aboneye ulaşma başarısı göstermiş bulunuyor. Tivibu’da yerli ve yabancı pek çok kanalın, Tivibu sinema kanallarının yer aldığı normal akışlara ek olarak; "Seç İzle" ve "Tekrar İzle" gibi servislerle isteğe bağlı içerikler izlenebilmekte, ayrıca "Durdur İzle", "Geri Al İzle" gibi gelişmiş yayın özellikleri bir arada sunulmakta.
Tivibu Türkiye’de sosyal TV dönemini başlatmış bulunmakta. “Tivibu Ev” kullanıcıları için hizmete sunulan Sosyal Tivi uygulaması Türkiye’de bir ilki yaşatarak, televizyon izlerken aynı anda televizyon üzerinden sosyalleşme imkânı sağlıyor. Tivibu Ev üyeleri Sosyal Tivi uygulaması sayesinde; TV üzerinden arkadaş listesi oluşturabilmekte, listedeki arkadaşlarına TV üzerinden mesaj atabilmekte, herhangi bir filmi, diziyi, canlı yayını televizyon üzerinden beğenebilmekte, Sosyal Tivi’de yer alan arkadaşlarına önerebilmekte ve uygulama üzerinden Twitter’a bağlanabilmekteler.
Tivibu Ev, 2012 yılında Sosyal Tivi uygulaması ile birlikte çok önemli bir yeniliği daha hayata geçirmiş durumda Tivibu Ev kullanıcıları, iPhone, iPad ya da Android işletim sistemine sahip telefonlarını veya tablet bilgisayarlarını kumanda olarak kullanabilmekteler.
IPTV teknolojisiyle evlerimize gelen Tivibu Ev, bilinen ulusal kanalların yanı sıra, yerli ve yabancı özel tematik kanallarla izleyicilere farklı deneyimler sunmakta.
Bir web TV hizmeti olan Tivibu Web bilgisayarda televizyon keyfi yaşatırken, Tivibu Cep akıllı telefonlardan ve tabletlerden televizyon yayını sağlamakta. (www.tivibu.com.tr)

TTNET Müzik
TTNET’in sayısal müzik platformu TTNET Müzik, sanal müzik sektöründe öncü ve lider konumunda bulunmakta. 3 milyona yakın yerli ve yabancı şarkının yer aldığı TTNET Müzik’te müzikseverler, şarkıları yüksek kalitede ve ücretsiz olarak dinleyebilmekteler. TTNET Müzik’te şarkıları MP3 formatında indirebilmek için paket satın almak gerekmekte.
Müzikseverler TTNET Müzik’te ayrıca, müzik dünyasındaki son gelişmeleri takip edebilmekte, sanatçıların biyografilerine, videolarına ve fotoğraf galerilerine ulaşabilmekteler.
En yeni albümleri, şarkıları ve klipleri daha hiçbir yerde yayınlanmadan takipçilerine sunan TTNET Müzik, müzikseverler ve müzik sektörü için bir referans noktası olarak konumlanmakta. TTNET Müzik’teki tüm şarkılar, Meslek Birlikleri ve Yabancı Müzik Firmaları tarafından onaylı ve telifi ödenmiş şarkılar listesinde yer almakta.
TTNET Müzik, sunduğu eğlenceli özelliklerle kullanıcılarının müzik keyfini ikiye katlamakta. Müzikseverler TTNET Müzik’te sınırsız sayıda şarkıyı bir araya getirerek kendi şarkı listelerini oluşturabilmekteler. Ayrıca editörler tarafından hazırlanan değişik türlerde şarkı listeleri de bulunmakta. TTNET Müzik, “müzik türüne” ya da “moda” göre seçim yapma imkanı veren radyo özelliği de sunmakta.
Müzikseverler TTNET Müzik’te yer alan 3 milyona yakın şarkıyı TTNET Müzik İnternet sitesinin yanı sıra; TTNET Mobil Müzik iPhone, iPad uygulamaları ile Android tabanlı cihazlar için geliştirilen TTNET Mobil Müzik Android uygulaması üzerinden de dinleyebilmekteler. (www.ttnetmuzik.com.tr)

TTNET
2006 yılında tüm Türkiye’yi İnternet’e bağlamak ve dünyayla tanıştırmak amacıyla kurulan TTNET, bugün kurumsal ve bireysel hizmetleriyle sektörde öncü rol oynayan, müşterilerine bugünün ve geleceğin haberleşme teknolojilerini sunan, iletişim ve eğlence şirketi konumunda. Haberleşme teknolojilerinin üç temel bileşeni olan İnternet, televizyon ve telefonu birlikte sunan TTNET eğitim, eğlence, iletişim, güvenlik ve işletmelere özel ürünleriyle Türkiye’nin tüm haberleşme ihtiyaçlarını karşılamakta. Şirketin ürün yelpazesinde başta ADSL/VDSL 2-hızlı İnternet erişimi, fiber İnternet erişimi, Wi-Fi kablosuz İnternet erişimi ve iPass işbirliği ile TTNET WiFi yurtdışı erişim hizmeti, G.SHDSL, Metro Ethernet, ATM ve Frame Relay İnternet erişim hizmetleri bulunmakta. TTNET; Avea işbirliği ile TTNET Mobil markası altında GSM ve 3.Nesil (3N) dahil tüm GSM telefonu hizmetleri, TTNET Alo markası ile de bireysel müşterileri için sabit telefon erişimi sunmakta. TTNET ayrıca; sinema ve televizyonu taşınabilir hale getiren Tivibu Web ve ev ortamında TV ekranından ulaşılabilen IPTV hizmeti, Tivibu Ev'i de Türkiye’de uygulamaya başlayarak bir ilke imza atmış bulunmakta.
İnternet erişim hizmetlerinin yanı sıra, TTNET’in katma değerli servisleri arasında milyonlarca şarkıyı ücretsiz dinleme imkanı sunan TTNET Müzik ve sanal oyun platformu Playstore bulunmakta. TTNET Güvenlik kapsamında güvenli İnternet için birçok ürün ve servisi kullanıcılarına sunmaktadır. TTNET İşyerim Paketleri ile de işletmelerin ihtiyaçlarına özel ürün ve servisler geliştirmekte.
Tek faturada; İnternet, TV, sabit ve mobil ses hizmetlerini müşterilerine sunan TTNET, Türkiye’de bir “ilk”i daha gerçekleştirerek “dörtlü servis” dönemini başlatan ilk iletişim ve eğlence şirketi olma kimliği kazanmıştır. (www.ttnet.com.tr)